✅ Žaislai ir žaidimai -25% PIGIAU! Naršykite čia >> ✅

Vladimir Bešanov (Владимир Васильевич Беша́нов, g. 1962 m., Breste, Baltarusijoje) – atsargos karininkas, baltarusių istorikas, besidomintis Antrojo pasaulinio karo istorija.

Vladimir Bešanov knygos

Rasta: 11
1943-ieji. Lūžio metai (knyga su defektais) | Vladimir Bešanov
-10% su kodu: PATOGU
7,38 
8,20 
Turime sandėlyje
1943-ieji. Lūžio metai | Vladimir Bešanov
-40% su kodu: PATOGU
8,87 
14,79 
Turime sandėlyje
Trečiojo reicho katastrofa | Vladimir Bešanov
-40% su kodu: PATOGU
9,95 
16,59 
Turime sandėlyje
Rasta: 11



Vladimir Bešanov gimė jūrininko šeimoje. Aukso medaliu baigė 17-ąją gimtojo Bresto vidurinę mokyklą. Vėliau mokėsi aukštesniojoje Kaliningrado Makarovo vardo karinėje jūrininkų mokykloje. Baigęs mokslus, buvo paskirtas tarnauti flotilėje atšiauriame Poliarno mieste, o vėliau perkeltas į Juodosios jūros flotilę. 1992 m. Vladimir Bešanov išėjo į atsargą, kadangi kaip karys nesutiko prisiekti naujai Ukrainos valstybei. Vėliau dirbo įvairius darbus – buvo medienos apdirbimo cecho viršininku, ekspeditoriumi, leidyklos redaktoriumi, jaunųjų jūrininko klubo direktoriumi.
Nepraėjus nė dešimtmečiui nuo darbo kariuomenėje pabaigos, pasaulį išvydo pirmoji Bešanovo knyga. 2000 m. jis parašė ir išleido istorinę apybraižą „60 Napoleono mūšių“. Vėliau ėmėsi jį sudominusios Antrojo pasaulinio karo temos ir per nepilną dešimtmetį sukurė 11 tam skirtų knygų. V. Bešanovo istorijos mokslo populiarinimo leidiniai susilaukia neeilinės sėkmės – kai kurių tiražas pakartotas net 5-7 kartus.
Kita vertus, Vladimir Bešanov knygos ir jo požiūris susilaukia nemažai kritikos Baltarusijoje, Rusijoje ir kai kuriose kitose posovietinėse šalyse. Kritikams užkliūva istoriko bandymas iš naujo įvertinti Sovietų Sąjungos vaidmenį didžiausiame visų laikų žmonijos konflikte - Antrajame pasauliniame kare, matant šalį ne tik kaip besiginančią nacizmo auką, bet ir aktyvią konflikto dalyvę ar net agresorę. Kai kurie rusų ir baltarusių istorikai atvirai vadina Bešanovą „revizionistu“ ir „falsifikatoriumi“.