✅ Žaislai ir žaidimai -25% PIGIAU! Naršykite čia >> ✅

Thich Nhat Hanh (Tik Niat Hanas, g. 1926 m.) – vienas žinomiausių dzenbudizmo mokytojų pasaulyje.

Thich Nhat Hanh knygos

Rasta: 8
Dzenbudizmas ir menas išsaugoti planetą | Thich Nhat Hanh
-60% su kodu: PATOGU
7,23 
18,08 
Turime sandėlyje
Ramybė su kiekvienu žingsniu. Kaip sąmoningumas keičia mūsų kasdienybę | Thich Nhat Hanh
-51% su kodu: PATOGU
6,76 
13,80 
Turime sandėlyje
Rasta: 8

Populiariausios jo knygos yra „Laimė“ („Happiness“) ir „Ramybė su kiekvienu žingsniu“ („Peace is Every Step“). Jis gyvena pietvakarių Prancūzijoje, Slyvų kaimelyje, ten sodininkauja, rašo ir moko kitus gyventi sąmoningai.

Thich Nhat Hanh kalba žmonėms apie meilę ir dvasines vertybes. Visą gyvenimą jis kovojo už taiką ir ieškojo būdų taikiai spręsti įvairiausius konfliktus. Ji taip pat moko kaip rasti vidinę ramybę ir laimę. Jam priskiriama ir sąvoka „aktyvusis budizmas“ – tai mokymas, kuriuo siekiama Budizmo praktikas pritaikyti kasdieniame gyvenime.  Nhat Hahn visuomet stengiasi koncentruotis į praktinius Budizmo elementus ir mažiau dėmesio skirti dogmoms. Kertinis jo mokymų akmuo yra buvimo dabartinėje akimirkoje paprastumas.
Thich Nhat Hanh išleido daugiau nei 100 knygų, žinomiausios iš jų – „Kur auga lotosai“, „Ramybė su kiekvienu žingsniu“, „Senasis baltųjų debesų kelias“, „Gyvasis Buda, gyvasis Kristus“.
Thich Nhat Hanh gimė Kvang Ngajaus provincijoje Centriniame Vietname. Būdamas 16 metų jis įstojo į Zen Budistų vienuolyną ir pasirinko Thich Nhat Hanh vardą. Jis praktikavo meditaciją ir įkūrė Jaunimo socialinių paslaugų mokyklą (School of Youth for Social Service). Tai buvo savanoriška organizacija, kurios nariai lankydavo Vietnamo kaimus ir rūpinosi švietimu, sveikatos apsauga, gerino vietos infrastruktūrą. Iš Vietnamo jis buvo ištremtas už kritiką valdžiai.
1960 metais Thich Nhat Hanh išvyko į JAV, kur studijavo lyginamąją religiją Prinstono universitete. Jis puikiai kalba keliomis kalbomis ir gerai išmano skirtingų religijų tradicijas. 1960-aisiais Thich Nhat Hanh aktyviai rėmė budistus, kurie nenaudojant smurto siekė taikos Vietname. Tuo metu šalyje vyko pilietinis karas, o budistus Vietnamo vyriausybė kaltino palaikant komunistų pusę. 1965 metais Thich Nhat Hanh paskelbė svarbų dokumentą „Call for Peace“.
Vienuolis kritikavo ir JAV kišimąsi į Vietnamo karą. Kai 1960-aisiais jis susipažino su Martinu Liuteriu Kingu, paragino jį kalbėti ir pasmerkti Vietnamo karą. M. L. Kingas buvo labai sujaudintas Thich Nhat Hanh prašymų ir jo mokymų, o 1967 metais pirmą kartą pasisakė kritikuodamas karą Vietname. Tuo metu tai buvo labai kontraversiška tema. 1967 metais Kingas viešai pasiūlė skirti Nhat Hahn‘ui Nobelio taikos premiją, tačiau tais metais premija nebuvo skirta niekam.
1966 metais Thich Nhat Hanh sukūrė budistų vienuolių ir paprastų žmonių bendruomenę, įkūrė centrą Slyvų kaime, Prancūzijoje, o vėliau ir dar keletą centrų kitose pasaulio vietose. Centrai yra atviri tiek vienuoliams, tiek paprastiems žmonėms, atvykstantiems čia medituoti ir mokytis sąmoningo gyvenimo.
Tik 2005 metais jam buvo leista grįžti į Vietnamą, kur jis irgi įkūrė keletą centrų ir išleido kai kurias savo knygas.