✅ Žaislai ir žaidimai -25% PIGIAU! Naršykite čia >> ✅

Susanna Kubelka (Susana Kubelka von Hermanitz, g. 1942 m. rugsėjis, Lincas, Austrija) – Prancūzijoje gyvenanti vokiečių kilmės meilės romanų kūrėja.

Susanna Kubelka knygos

Rasta: 4
Rasta: 4

Jos kūriniuose dominuoja stiprios, savimi pasitikinčios moterys, drąsiai stojančios akistaton su gyvenimo iššūkiais.

Baigusi mokyklą, būsimoji rašytoja trumpai dirbo pradinės mokyklos mokytoja. Vėliau pasirinko anglų literatūros studijas. 1977-aisiais Susanna Kubelka pradėjo mokytis doktorantūroje. Ji tyrinėjo moterų reprezentaciją XVIII a. anglų romanuose.

Baigusi doktorantūrą, Susanna Kubelka dirbo žurnaliste Vienos laikraštyje „Die Presse“. Moteris keturis metus praleido Anglijoje ir Australijoje, kol galiausiai 1981 m. apsistojo Paryžiuje ir iki šiol čia gyvena. Tais pačiais metais rašytoja išgyveno ir skyrybas. Ji buvo ištekėjusi už anglų bankininko, tačiau ilgainiui suprato, kad toks gyvenimas – ne jai. Susannai Kubelkai ne tik nepatiko gyventi lietingame ir apniukusiame Londone, bet ir vyro priekaištai bei spaudimas būti „tylia pelyte“.

1980-aisiais pasirodė pirmasis Susannos Kubelkos romanas „Pagaliau per keturiasdešimt“. Po septynerių metų moteris sukūrė ją išgarsinusį kūrinį „Ofelija mokosi plaukti“. Lietuvoje ši rašytoja išpopuliarėjo, kai 1993 m. pasirodė kūrinys „Šiandien Madam pareis vėliau“. Rašytojos romanai išversti į 29 kalbas, o bendras tiražas skaičiuojamas milijonais.

Šiuo metu devynis mėnesius moteris gyvena Paryžiuje, o tarp Kalėdų ir Velykų grįžta pas artimuosius į Austriją. Ji teigia, kad su šeima praleistas laikas jai ypač svarbus. Be to, jei Prancūzijos sostinės gyvenimo ritmas leidžia pasisemti idėjų kūrybai, tai grįžimas į vokišką aplinką padeda šia kalba kuriančiai autorei prisiminti primirštą kalbą.

Kadaise drąsinusi keturiasdešimties sulaukusias moteris, šiandien Susanna Kubelka nori įkvėpti ryžto į septintą ar aštuntą dešimtį įkopusioms skaitytojoms. Moteris pabrėžia, kad dėl medicinos pažangos, sveikesnio gyvenimo būdo, meditacijos ir aktyvaus laisvalaikio, 70-ies sulaukęs žmogus gali jaustis dvidešimčia metų jaunesnis. Tereikia norėti realizuoti visas gyvenimo suteikiamas galimybes. Pati rašytoja tai demonstruoja savo pavyzdžiu. Ji jau kelis dešimtmečius praktikuoja jogą ir ajurvedinę mitybą, o daugybę kosmetikos buteliukų pakeitė sezamų aliejumi bei ghi sviestu.