✅ Žaislai ir žaidimai -25% PIGIAU! Naršykite čia >> ✅

🚛 Nemokamas pristatymas nuo 20€ į paštomatus. Daugiau čia >> 🔥 SUPER KAINŲ lentynos! Nuo -20% iki -80% pigiau! Naršykite čia >> 🔥

Žvalgybų karas. Generolo Gehleno atsiminimai 1942-1971 m.

-10% su kodu: PATOGU
11,96 
Įprasta kaina: 13,29 
-10% su kodu: PATOGU
Kupono kodas: PATOGU
Akcija baigiasi: 2024-11-26
-10% su kodu: PATOGU
11,96 
Įprasta kaina: 13,29 
-10% su kodu: PATOGU
Kupono kodas: PATOGU
Akcija baigiasi: 2024-11-26
-10% su kodu: PATOGU
2024-11-30 13.29 InStock
Knygą turime sandėlyje
Nemokamas pristatymas į paštomatus lapkričio 26 d. užsakymams nuo 20,00 

Knygos aprašymas

Reinhard Gehlen – vokiečių generolas ir žvalgybos karininkas. Po karo jis dirbo amerikiečiams, vėliau Vakarų Vokietijai. Knygoje „Žvalgybų karas. Generolo Gehleno atsiminimai 1942-1971 m.“ pasakojama apie šnipų darbo ir politinių intrigų užkulisius.

Nors apie Antrąjį pasaulinį karą parašyta daug prieštaringų tekstų, kiekviena nauja knyga atveria dar vieną puslapį ne visada lengvai prieinamos informacijos. Žvalgybos karininko atsiminimuose detaliai aptariami informacijos apie priešus rinkimo užkulisiai karo metu ir beveik du dešimtmečius po jo.

Generolo Gehleno pareiškimai gali priversti suabejoti garsiais pasaulio lyderiais ir jų sprendimų priežastimis. Tekstas bauginančiai pabrėžia fantastišką šnipinėjimo galią, naudojamą sprendžiant tarpvalstybinius reikalus. Kūrinyje pateikiamas labai reikšmingas ir įdomus žvilgsnis ne tik į socialines ir politines pokario metų sąlygas, bet ir į vidinį emocinį žmogaus, kuris tame aktyviai dalyvavo, pasaulį.

Reinhard Gehlen Antrojo pasaulinio karo metais šnipinėjo nacistinei Vokietijai. Tačiau Hitleris iš esmės nepasitikėjo žvalgyba, o perskaitęs Reinhard Gehlen pranešimus vadino jį bepročiu. Bijodamas dėl savo ateities generolas daugybę apie Rytų bloką surinktų duomenų paslėpė, o pats paskutinėmis karo dienomis pasitraukė į Alpes. Pasibaigus karui jis pasidavė bei išsivežė dokumentus į Jungtines Amerikos Valstijas. Čia vokietis buvo tardomas, galiausiai sudarė sąjungą ir grįžo į Europą, kur pradėjo šnipinėti JAV pusei.

Savo knygoje autorius dalijasi įžvalgomis, kaip galėjo pasisukti svarbiausi pasaulio įvykiai, jei šalies lyderiai būtų daugiau dėmesio kreipę į žvalgybos surinktą informaciją. Taip pat Reinhard Gehlen itin neigiamai vaizduoja nacių vadovybę ir jų veiklą.

Po karo naujai įkurtoje Vakarų Vokietijoje Reinhard Gehlen buvo labai reikšmingas asmuo, vykdė šalies saugumo architektūros pertvarkymą. Nepaisant jo gerai žinomos praeities ir karjeros nacių saugumo organizacijose, Vakarų Vokietijos žvalgyboje jis užėmė itin svarbią vietą.

„Žvalgybų karas. Generolo Gehleno atsiminimai 1942-1971 m.“ – autobiografija žmogaus, kuris dabar vertinamas gana prieštaringai. Knygoje aptariami faktai yra perleisti per asmeninę prizmę, tačiau skaitytojai šiame istoriniame šaltinyje pajus sąjungininkų nuotaikas ankstyvajame šaltojo karo etape, vakariečių susirūpinimą dėl pasaulinės politinės raidos bei geriau supras visą žvalgybos virtuvę. Reinhard Gehlen savo memuarus išleido 1972-ais metais, jau pasitraukęs iš tarnybos.

Informacija

Autorius: Reinhard Gehlen
Leidėjas: Briedis
Išleidimo metai: 2020
Knygos puslapių skaičius: 360
Formatas: 17x24, kieti viršeliai
ISBN ar kodas: 9789955267614

Pirkėjų atsiliepimai

Atsiliepimai išfiltruojami pasirinkus eilutę

5 0
4 1
3 0
2 0
1 0
4 1 atsiliepimai
Rašyti atsiliepimą

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

2021-02-02

Įdomiai ir lengvai skaitosi. Nemažai istorinių faktų perteikianti knyga. Chronologine seka aprašoma Vokietijos žvalgybos institucijų (vidaus ir išorės) kūrimosi eiga nuo antrojo pasaulinio karo eigos iki šaltojo karo (ir tikėtina, kad minimos institucijos/struktūros tęsė darbą ir iki šios senąją tradicija arba bent jau remiasi ja). Pora neigiamų aspektų (mano akimi), kad autorius neretai prie teiginių nenurodo tai įrodančių faktų, ypač kai kaba eina apie jų sąsajas su naciais, SS ir pan.
Ir dar vienas aspektas,- nemaža knygos dalis skirta komunizmo šmeižtui..žmonės, skaitydami tokią knygą, siekia sužinoti apie tuometinės žvalgybos veiklą, o ne skaityti 50 ar daugiau puslapių apie akivaizdžią tiesą, kad komunizmas yra š.