Viskas iki 4,99€ + knygos su defektais! Naršykite ČIA >>
"Suaugusio žmogaus gyvenime svarbiausias yra prasmės siekimas ir atradimas."
Šis principas tapo vadinamosios trečiosios Vienos psichoterapijos mokyklos kūrėjo, austrų neorologo ir psichiatro Viktoro Emilio Franklio gyvenimo ir kūrybos šerdimi. Jis pasiūlė vieną pirmųjų egzistencinių psichoterapinių sistemų, šalia kūniškojo ir psichinio iškėlęs dvasinio matmens svarbą pilnaverčiam žmogaus gyvenimui ir ypač jo sveikatai. Šis matmuo apima tokius svarbius žmogaus atributus kaip prasmės siekimas, orientacija į gyvenimo tikslų realizavimą, kūrybiškumas, vaizduotė, intuicija, savo galimos ateities įžvalga, sugebėjimas mylėti, išgirsti sąžinės balsą. Savo psichologinę teoriją Viktoras E. Franklis pavadino logoterapija – sistema, padedančia žmogui ieškoti savo gyvenimo prasmės ir ją atrasti.
Šią knygą "Žmogus ieško prasmės" sudaro dvi dalys:
Pirmoji – tai psichologo išgyvenimai fašistinėse koncentracijos stovyklose, tarsi atsakymas į klausimą, kaip žmogus gali ištverti tokiomis nežmoniškomis sąlygomis.
Antroje dalyje autorius apžvelgia savo pažiūras į psichoterapiją, tarsi atsakydamas į klausimą: o kas gi gali žmogui padėti ištverti kasdienybę?
Knygoje "Žmogus ieško prasmės" suformuluoti ir trys svarbiausi logoterapijos principai:
- gyvenimas yra besąlygiškai prasmingas;
- kiekvienam žmogui būdingas prasmės siekimas, kuris yra svarbiausias gyvenimo variklis;
- kiekvienas žmogus laisvas pasinaudoti galimybe atrasti prasmę ar ne.
"Jeigu šiais metais perskaitysite tik vieną knygą, tai turėtų būti dr. Franklio knyga."
Los Angeles Times
"Žmogus ieško prasmės" yra daugiau nei Viktoro E. Franklio triumfo istorija - tai puikus mokslo ir humanizmo derinys ir įvadas į reikšmingiausią šių dienų psichologinį judėjimą."
Gordon W. Allport
"Turbūt svarbiausios mintys po Freudo ir Adlerio. Besąlygiškas tikėjimas besąlygiška prasme - tokia pagrindinė dr. Franklio žinia skaitytojui."
The American Journal oi Psychiatry
Viktoras E. Franklis (1905-1997), medicinos ir filosofijos daktaras, buvo Vienos universiteto neurologijos ir psichiatrijos profesorius ir dvidešimt penkerius metus vadovavo Vienos neurologijos klinikai. Jo sukurta „logoterapija ir egzistencinė analizė" dar vadinama „trečiąja Vienos psichoterapijos kryptimi". V. E. Franklis dėstė Harvardo, Stanfordo, Dalaso ir Pitsburgo universitetuose, taip pat buvo logoterapijos profesorius JAV tarptauti¬niame universitete Kalifornijos valstijoje, San Diege. Jis parašė 32 knygas, kurios išleistos 34 kalbomis. Angliškoji knygos „...vis vien sakyti gyvenimui TAIP" versija buvo išleista milijoniniais tiražais ir įtraukta į „įtakingiausių knygų Amerikoje dešimtuką".
Iš anglų kalbos vertė Zigmantas Ardickas
Iš vokiečių kalbos vertė Austėja Merkevičiūtė
Autorius: | Viktor E. Frankl |
Leidėjas: | Katalikų pasaulio leidiniai |
Išleidimo metai: | 2023 |
Knygos puslapių skaičius: | 190 |
Formatas: | 15x20, minkšti viršeliai |
ISBN ar kodas: | 9789955295099 |
Atsiliepimai išfiltruojami pasirinkus eilutę