✅ Žaislai ir žaidimai -25% PIGIAU! Naršykite čia >> ✅
Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime
Economist geriausia metų knyga
A PBS NewsHour metų knyga
Entrepeneur geriausia verslo knyga
Amazon verslo ir lyderystės srities geriausia verslo knyga
New York Times bestseleris
Intriguojantis, nušviečiantis ir šmaikštus požiūris į neaprėpiamą informacijos kiekį, kuris staiga tapo prieinamas mums uždavus tinkamus klausimus.
Baigiantis eilinei dvidešimt pirmojo amžiaus pradžios dienai internete naršanti žmonija paliks aštuonis trilijonus gigabaitų duomenų. Šitas stulbinamas informacijos kiekis gali atskleisti apie mus – mūsų baimes, troškimus, elgesį, sąmoningus ir nesąmoningus sprendimus – daugiau, nei įsivaizduojame, nuo buitiškiausių iki giliausių žinių apie žmonių psichiką, kurių dar prieš dvidešimt metų neįsivaizdavome.
Kiek vyrų iš tikro yra gėjai?
Ar reklama turi poveikį?
Ką kalbėti per pirmą pasimatymą, jeigu nori antro? Ar žiniasklaida šališka?
Kas sukčiauja mokėdamas mokesčius?
Ar filmų smurto scenos skatina smurto gatvėse protrūkius?
Ar svarbu, kokią mokyklą baigs vaikas?
Ar galima apgauti vertybinių popierių biržą?
Kaip išpopuliarėja kokia nors istorija?
Kodėl blogai drausti abortus?
Tai tik keli provokuojami klausimai, į kuriuos atsakydami galime smarkiai suklysti. Viešoji nuomonė smarkiai prasilenkia su faktais, įrodo Sethas Stephens-Davidowitzius, pasitelkęs Didžiuosius duomenis, kuriais operuoja Google, feisbukas, Wikipedia, pornosvetainės ir kitos galingos internetinės platformos.
Aiškindamasis šiuos klausimus autorius pateikia tikrąjį vaizdą, padedantį geriau suprasti save ir savo gyvenimą. Remdamasis studijomis ir eksperimentais kaip iš tikro mąstome ir gyvename, jis įrodo, kad pasaulis iš tiesų yra laboratorija. Pateikdamas gausybę tiek keistai skambančių, tiek nerimą keliančių išvadų aiškinasi Didžiųjų duomenų – skaitmeninio tiesos serumo – galią ir potencialą, atskleisdamas į kraują įaugusį šališkumą, mūsų kultūrą galinčią pakeisti informaciją ir klausimus, kuriuos bijome užduoti, nors jie svarbiausi mūsų emocinei ir fizinei sveikatai. Didieji duomenys yra tikros žinios apie tai, ką žmonės linkę meluoti apklausose, pavyzdžiui, apie seksą, incestą, homofobiją ar rasizmą. Antra, jie suteikia galimybę beveik nemokamai atlikti milžiniškos aprėpties kontroliuojamus eksperimentus, kurie šiaip jau yra labai brangūs, ir atskleisti ne tik koreliacinius, bet ir priežastinius ryšius. Trečia, milžiniškas informacijos kiekis leidžia „priartinti", t. y. atskirai patyrinėti, konkrečias žmonių grupes, kas anksčiau buvo neįmanoma. Ir pagaliau – duoda naujo tipo duomenų.
Kiekvienas kasdien susiduriame su Didžiaisiais duomenimis, ir jų įtaka vis auga. Knyga „Visi meluoja. Bet internetas žino, kas esame iš tikrųjų" ragina kitaip matyti juos ir pasaulį.
Sethas Stephens-Davidowitzius yra New York Times straipsnių autorius, The Wharton School lektorius ir buvęs Google duomenų analitikas. Jis baigė filosofijos bakalauro studijas Stanforde ir turi Harvardo ekonomikos daktaro laipsnį. Setho Stephens-Davidowitziaus tyrimų medžiaga spausdinta Journal of Public Economics ir kituose prestižiniuose leidiniuose. Autorius gyvena Niujorke ir šiuo metu rašo antrąją knygą.
Iš anglų kalbos vertė Jurgita Jėrinaitė
Autorius: | Seth Stephens Davidowitz |
Leidėjas: | BALTO leidybos namai |
Išleidimo metai: | 2018 |
Knygos puslapių skaičius: | 320 |
Formatas: | 15x22, kieti viršeliai |
ISBN ar kodas: | 9786099603483 |
Atsiliepimai išfiltruojami pasirinkus eilutę