"Vėjų valdovas. 7000 jūrmylių M. K. Radvilos Našlaitėlio kelias" - penktoji prozininko knyga. Jos pagrindą sudaro Lietuvos buriuotojų ekspedicijos į Šventąją žemę, pavadintos "Gold of Lithuania", medžiaga. Žygis skirtas Lietuvos Nepriklausomybės 20-mečio jubiliejui, o jo tikslas – atkartoti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didiko Mikalojaus Kristupo Radvilos Našlaitėlio 1583–1584 metais vykusios piligriminės kelionės į Jeruzalę maršrutą. Tai buvo tęstinis trejų metų projektas, kurio pradžia – 2009 metai. "Tos istorinės kelionės tikslas – pranešti Europos idėjiniams centrams apie europietiškus mūsų šalies istorijos ir kultūros fenomenus", – taip kelionės svarbą pagrindė Vilniaus universiteto istorijos profesorius dr. Alfredas Bumblauskas.
Per trejus (su pertraukomis) kelionės metus nuplaukta 7000 jūrmylių, jūroje praleidus 95 paras. Plaukiota septyniose jūrose: Adrijos, Balearų, Egėjo, Jonijos, Ligūrijos, Tirėnų ir Viduržemio, aplankyta 13 šalių: Albanija, Egiptas, Gibraltaras, Graikija, Ispanija, Italija, Izraelis, Kipras, Kroatija, Malta, Monakas, Prancūzija, Turkija. Pabuvota 60 uostų, krante įvyko 45 diplomatiniai susitikimai su ambasadoriais ir konsulais, vietos savivaldos, visuomeninių ir verslo organizacijų nariais, išeivių bendruomenėmis.
Kelionės metu sukaupta nepaprastai įdomi ir turtinga medžiaga, kurią autorius papildė įvairių šaltinių studijomis apie lankytų kraštų istoriją, gyvenimo būdą, papročius, tautinį identitetą, ryškindamas ne tik istorinius, bet ir religinis, socialinius bruožus, ieškodamas gyvenimo būdo ir prasmės pagrindimo.
Kaip atsirado knyga "Vėjų valdovas. 7000 jūrmylių M. K. Radvilos Našlaitėlio kelias"? "Taip susiklostė, – teigia autorius, – kad aš, bocmanas ir rašytojas, sėdėjau laivugalyje, kokpite, visos kelionės metu. Pro akis praslinko ne viena dešimtis laivų ir miestų, pažinau daugybę nuostabių žmonių, patyriau įvairiausių emocijų... Kodėl nusprendžiau tai aprašyti? Matyt, esu išsaugojęs to švento idealizmo, kuždančio, kad žmonėms vis dar patinka skaityti apie jūrinius nuotykius." Todėl čia pasakojama apie gyvenimą tokį, koks jis yra, – vyrišką ir nepadailintą: apie svaigų siūbavimą jachtoje, neįtikėtino grožio salas, stebuklingus uostus ir tuo pat metu – apie paprastą jūreivio kasdienybę su kaugėmis neplautų indų, apsemtais triumais ir netvarka kajutėse. Mintys, kurias dovanoja naktis po burėmis, knygos puslapiuose virsta romantiškais poezijos posmais, filosofiniais pamąstymais, o kartais ir nešvankiais anekdotais naktinio budėjimo metu...
Ir vis dėlto tai knyga apie istoriją ir žmogų, apie epochų vėjus kintamoje gyvenimo teatro scenoje. Ji traukia nesumeluota romantika, neišgalvotais nuotykiais, istorinėmis ir literatūrinėmis pinklėmis ir tinka pačiai įvairiausiai skaitytojų auditorijai, įskaitant moksleivius, studentus, lituanistus, istorikus, diplomatus, politikus, o gal ir verslininkus, be abejo, nepamirštant prisiekusių keliautojų.