-15% VISOMS knygoms anglų kalba! Naršykite ČIA >>

Gimtadienis! Nemokamas pristatymas nuo 10€ į paštomatus Lietuvoje * 🔥 SUPER KAINŲ lentynos! Nuo -20% iki -80% pigiau! Naršykite čia >>  🔥

Vadovas po senąją Vilniaus universiteto Astronomijos observatoriją

-10% su kodu: PATOGU
7,79 
Įprasta kaina: 8,65 
-10% su kodu: PATOGU
Kupono kodas: PATOGU
Akcija baigiasi: 2025-02-17
-10% su kodu: PATOGU
7,79 
Įprasta kaina: 8,65 
-10% su kodu: PATOGU
Kupono kodas: PATOGU
Akcija baigiasi: 2025-02-17
-10% su kodu: PATOGU
2025-02-28 8.651 InStock
Knygą turime sandėlyje
Nemokamas pristatymas į paštomatus rytoj, vasario 12 d. užsakymams nuo 10,00 

Knygos aprašymas

Vilniaus universiteto astronomijos observatorija – senojo universitetinio ansamblio, o ir viso senamiesčio architektūrinė puošmena bei vienas svarbiausių istorijoje Lietuvos mokslo židinių: astronominiai, geodeziniai ir meteorologiniai stebėjimai šiame senamiesčio pastate, taikant vis naujesnę metodiką ir tobulesnius instrumentus, vyko 1753–1883 m. Čia pirmą kartą nustatyta Vilniaus geografinė platuma, iš čia talkinta Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės teritorijos kartografavimui, joje kruopščiais ir tiksliais stebėjimais įvardytas Jautuko žvaigždynas, gauti duomenys Merkurijaus orbitai nustatyti, atrasta mažoji Paladės planeta ir išmatuoti jos orbitos parametrai, aktyviai darbuotasi atliekant dienovidinio lanko (Struvės) matavimus, įkurta pirmoji pasaulyje nuolatinė Saulės dėmių fotografinė tarnyba, pradėta žvaigždžių fotometrija.

Visus besidominčius tiek mokslo istorija, tiek ir naujausiomis žiniomis apie didžiąją Visatą, „Vadovo po senąją Vilniaus universiteto astronomijos observatoriją“ autorius kviečia iš arčiau susipažinti ir leistis į nepakartojamų įspūdžių kupiną kelionę po Vilniaus universiteto astronomijos observatoriją.

Informacija

Autorius: Libertas Klimka
Leidėjas: Vilniaus universiteto leidykla
Išleidimo metai: 2020
Knygos puslapių skaičius: 108
Formatas: 12x20, minkšti viršeliai
ISBN ar kodas: 9786090705582

Pirkėjų atsiliepimai

Parašykite atsiliepimą apie „Vadovas po senąją Vilniaus universiteto Astronomijos observatoriją“

Būtina įvertinti prekę