✅ Žaislai ir žaidimai -25% PIGIAU! Naršykite čia >> ✅
Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime
„Unabomberio manifestas. Technologinė visuomenė ir jos ateitis“ yra gerai žinomo teroristo Theodor Kaczynski, vadinto Unabomberiu, esė, kurioje teigiama, kad šiuolaikinė technologijų pažanga suvaržys asmenines laisves ir sunaikins gyvąją gamtą.
Nuo 1978-tų iki 1995-tų metų teroristas siuntinėjo laiškus-bombas į universitetus, oro uostus ir kitas vietas. Jie buvo skirti žmonėms, susijusiems su technologijų kūrimu: mokslininkams, inžinieriams ir t.t. Theodor Kaczynski tikėjo, kad smurtas yra paveikesnis už žodžius ir norėjo, kad jo idėjos būtų vertinamos rimtai.
1995-tais metais Unabomberis pažadėjo nutraukti savo kampaniją, jei leidiniai „Washington Post“ ir „New York Times“ paskelbsi jo kritiką technologijoms, pavadintą „Technologinė visuomenė ir jos ateitis“, vėliau geriau žinomą, kaip „Unabomberio manifestas“.
Theodor Kaczynski pasisakė prieš industrinę visuomenę ir vis didėjantį technologijų įsigalėjimą.
Būtent „Unabomberio manifestas“ padėjo identifikuoti teroristą: jo brolis atpažino savitą stilių ir po kelių mėnesių dilemų apsisprendė įduoti autorių.
Manifeste teigiama, kad žmogaus poreikiai yra pavergti technologinio progreso, kuriame atskiri technologiniai pasiekimai vertinami teigiamai, tačiau neatsižvelgiama į bendrą jų poveikį. Jis teigia, kad nors pramonės revoliucija padidino gyvenimo trukmę, tačiau destabilizavo visuomenę ir sukėlė milžiniškas psichologines kančias bei padarė didelę žalą gamtos pasauliui. Nuolatinė technologijų plėtra tik blogins situaciją.
35 000 žodžių ir 49 punktų manifestas kaltina technologijas dėl bendruomenių sunaikino. Jo teigimu žmonės prisitaiko prie mašinų, o ne atvirkščiai, dėl ko visuomenė tampa priešiška žmogiškajam potencialui. Unabomberio tekste gausu įvairių idėjų, ypač iš ekologijos srities.
Theodor Kaczynski rašė, kad kompiuterių tinklai, masinės komunikacijos priemonės, moderni sveikatos priežiūros sistema, pesticidai bei chemikalai ir kiti pramoninės revoliucijos produktai, naikina planetą. Viena iš didesnių problemų, autoriaus manymu, yra neišvengiamas dirbtinio intelekto augimas ir tai, kaip žmonija su juo susitvarkys. Taip pat Unabomberiui nerimą kėlė tai, kad didėlės organizacijos, ginkluotos supertechnologijomis ir pažangių įrankių arsenalu, manipuliuos žmonėmis bei atims jų privatumą ir laisvę.
„Unabomberio manifestas. Technologinė visuomenė ir jos ateitis“ autorius kalbėjo apie problemas, kurios šiandien taip pat garsiai aptarinėjamos ir vis dar aktualios. Jo mintys skamba pranašiškai, nors priemonės, kuriomis siekė jas paviešinti, – nepateisinamos.
Theodor Kaczynski (g. 1942 m.) – JAV matematikas, pagarsėjęs savo kova prieš technologijų raidą. Jo laiškai–bombos pražudė tris žmonės ir sužeidė dar 29.
Iš anglų kalbos vertė Jurga Žiugždienė
Sudomino trumpas aprašymas? Kviečiame manifestą įsigyti internetu. O gal ieškote kitokių knygų? Galime pasiūlyti ir įdomių siužetų, ir patrauklių veikėjų, ir gerų patarimų! Pirkti online labai patogu, nes leidiniai turi santraukas su aprašymais, puslapių skaičiumi ir ištraukomis. Taip pat čia visada geros kainos, o dar pigiau knygų įsigysite per išpardavimus ir akcijas. Jei reikia patarimų, ką verta skaityti, siūlome pasidomėti atsiliepimais ir apžvalgomis.
Autorius: | Theodor Kaczynski |
Leidėjas: | Obuolys |
Išleidimo metai: | 2021 |
Knygos puslapių skaičius: | 160 |
Formatas: | 14x20, kieti viršeliai |
ISBN ar kodas: | 9786099621302 |
Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti