Užsisakykite iki gruodžio 23d. 15:30 val. ir atsiimkite užsakymus pirmadienį iki 16 val. - patogupirkti.lt sandėlyje Vilniuje, Kalvarijų g. 143 Daugiau ČIA >>
Žinoma sveikos mitybos specialistė ir propaguotoja Ksavera Vaištarienė (knygelių "Mitybos abėcėlė", "Padėkime sau" ir kt. autorė) teigia, kad norint būti sveikiems, reikia mūsų pačių pastangų: valyti organizmą, tinkamai maitintis, daug judėti ir t. t.
Papildytoje "Sveikatos šaltiniai", laidoje autorė paprastai ir suprantamai pasakoja apie mitybos pagrindus, maisto derinimą, sveikos mitybos ir gyvensenos galimybes, vegetarinę mitybą, žmogaus organizmo valymą, vaistažolių gydomąją galią, mitybą pagal kraujo grupes ir pateikia daug kitų vertingų patarimų. Čia rasite daug įdomių dalykų, kurie padės jums ne tik pataisyti sveikatą, bet ir atjaunėti, tapti geresniems.
PRATARMĖ
Civilizacijos griaunanti jėga labiausiai palietė patį žmogų - visų XX a. pabaigos ir XXI a. pradžios žmonijos „gėrybių, patogumų, malonumų ir chaoso" kūrėją. Ji atnešė žmonijai ne tik geras susisiekimo priemones, tobulas technologijas, naujausius informacijos teikimo ir saugojimo būdus, visų gyvenimo sričių kompiuterizaciją, bet ir dideles negandas: vėžį, ŽIV, širdies ir kraujagyslių ligas, alkoholizmą, rūkymą ir narkomaniją.
XIX a. pabaigoje buvo atrastos maisto rafinavimo technologijos, sukurtos galingos rafinuotų miltų, cukraus, konditerijos gaminių, rafinuoto aliejaus pramonės šakos, kurios gamina nevisaverčius, žmogaus organizmą alinančius maisto produktus. Už tą niekinę produkciją žmonėms reikia atsilyginti ne tik pinigais, bet ir savo sveikata. Mėsos ir pieno pramonėje buvo ir yra naudojamos cheminės medžiagos ir hormoniniai preparatai. Nuėjus neteisingu gyvulių auginimo keliu, gaminama nevisavertė mėsos ir pieno produkcija.
Žmogaus gyvenimas toks trumpas ir toks laikinas, kad skubėdamas gyventi, jis dažnai daro ne tai, ką turėtų daryti. Jaunuolis mažai domisi savo sveikata, nes jam atrodo, kad visą gyvenimą bus sveikas ir gyvens amžinai. Jis daugiau rūpinasi darbu, karjera, vedybomis, giminės pratęsiau, sveikatos reikalus palikdamas savieigai. Taip prabėga ienas ar du dešimtmečiai. Ir štai vaikai paaugo, eina į mokyklą, rūpesčių lyg ir sumažėjo, bet nei iš šio, nei iš to pradedama pilnėti, sušlubuoja sveikata. Riebūs lietuviški valgiai, tris kartus per dieną valgoma mėsa, sultiniai, pyragai ir kiti baltų miltų gaminiai, saldainiai, tortai ir cukrus - šie produktai suniokoja kasą, kepenis, tulžies pūslę, inkstus, sąnarius, plaučius, bronchus, vidaus sekrecijos liaukas, kraujagysles ir kitus organus. Netinkamas gyvenimo būdas, nesveika mityba, judėjimo stoka labiausiai paveikia proto darbuotojų sveikatą. Nors daugelis vyresnio amžiaus žmonių augo kaime, kur grynas oras ir daug fizinių darbų, kur nėra vandentiekio ir šildymo sistemos, bet gyvendami mieste, jie neturi tiek galimybių eikvoti energiją, todėl turėtų maitintis kukliau ir saikingiau. Jei norite būti sveiki, reikia ir jūsų pastangų: išmokti išvalyti organizmą, tinkamai maitintis, t. y. rūpintis savimi. Šioje knygelėje rasite daug įdomių dalykų, kurie padės jums ne tik pataisyti sveikatą, bet ir atjaunėti, tapti geresniems.
Žmonės, valgykime tam, kad gyventume, ir negyvenkime tam, kad valgytume!
Autorė
Autorius: | Ksavera Vaištarienė |
Leidėjas: | Margi raštai |
Išleidimo metai: | 2010 |
Knygos puslapių skaičius: | 240 |
Formatas: | 14x21, minkšti viršeliai |
ISBN ar kodas: | 9789986093817 |
Atsiliepimai išfiltruojami pasirinkus eilutę