NEMOKAMAS pristatymas nuo 20€ į paštomatus Lietuvoje! Daugiau ČIA >>
Stiprindami organizmą mes gyvensime sveikiau, ilgiau, lengviau.
Žmogaus sveikatai ir gyvenimo trukmei turi įtakos daugelis veiksnių: gyvensena, mityba, gyvenimo sąlygos, organizmo apykaitos procesai, atsparumas, kūno treniruotumas. Senėjimo proceso greitis, turintis įtakos ir gyvenimo trukmei, priklauso nuo mutacijos, sąlygojamos kvėpavimo, organizmą atakuojančių patogeninių mikrobų, stresų irt.t.
Perkrovos ir stresai sąlygoja pažeidimus. Organizmas neįstengia iš karto pašalinti visų pažeidimų, todėl jie kaupiasi, daugėja pažeidimų, naikinančių ląsteles. Tai neigiamai atsiliepia audinių ir organų veiklai. Kurį laiką organizmas geba kompensuoti savo ląstelių netektį suaktyvindamas likusių sveikų ląstelių veiklą. Bet ilgainiui jis nebeįstengia kovoti su besikaupiančiais pažeidimais, todėl pradeda silpnėti, negaluoti ir galiausiai miršta.
Augančiame organizme dėl intensyvaus jo ląstelių dalijimosi padidėja atsparumas ir sumažėja ligų bei mirties tikimybė. Bet senyvame amžiuje pažeistų organų yra daug, o atsparumas jau sumažėjęs, todėl net tos ligos, kurios jaunystėje beveik nepavojingos, gali būti jau mirtinos. Žodžiu, pažeidimų kaupimasis neišvengiamai artina mirtį. Norint pailginti gyvenimą, reikia kaip įmanoma saugotis pažeidimus provokuojančių veiksnių (laisvieji radikalai, radiacija, nesveika gyvensena) ir didinti organizmo atsparumą nepalankioms sąlygoms.
Kelias į sveikesnį gyvenimą prasideda nuo mažyčių permainų. Tai suvokti labai svarbu, be to, svarbu išmokti teisingai įvertinti savo lūkesčius. Pozityvus nusiteikimas užsibrėžiant sau vis naujus tikslus padeda neprarasti pradinio užsidegimo ir patirti nuoširdų pasitenkinimą pastebimais teigiamais pokyčiais.
Leidėjas: | Medicina visiems |
Išleidimo metai: | 2018 |
ISBN ar kodas: | 9786098095364 |
Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti