Viskas iki 4,99€ + knygos su defektais! Naršykite ČIA >>
Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime
Psichologas Paulius Rakštikas knygoje „Staigmena gyventi: dėmesingumo lavinimas ir sąmoningumo ugdymas: mindfulness pradžiamokslis“ pateikia svarbiausius mindfulness metodo pagrindus ir paaiškina, kaip labiau džiaugtis gyvenimu, kurį gyvename dabar.
Knyga „Staigmena gyventi: dėmesingumo lavinimas ir sąmoningumo ugdymas: mindfulness pradžiamokslis“ – tai puikus įvadas visiems, norintiems mokytis dėmesingo įsisąmoninimo. Autorius pateikia gyvenimiškų pavyzdžių, praktines užduotis iliustruoja kasdienėmis situacijomis. Knygoje rasite patarimų, pratimų ir puikių idėjų, kurios padės kasdien ugdyti sąmoningumą ir priimti gyvenimą kaip staigmeną ar žaidimą, kuriuo mėgautis galima kasdien.
Gyvename įtampos, streso ir nerimo kupiname pasaulyje. Nuolat ko nors nespėjame, kam nors nerandame laiko ir dažniausiai tai būna poilsis, miegas, laikas šeimai ar sau. Išmokstame gyventi savaitgalio ar atostogų laukimu, tačiau organizmas pervargsta taip, kad nebeužtenka trumpų atokvėpių. Pasiekę ribą, arba palūžtame, arba turime pradėti ieškoti būdų mokytis gyventi - kiekvieną dieną, kiekvieną akimirką, čia ir dabar. Vienas iš metodų išmokti tai daryti ir yra dėmesingo įsisąmoninimo arba mindfulness metodas.
Šiuo metu pasaulyje itin populiarus dėmesingo įsisąmoninimo metodas padeda žmonėms nesiblaškyti ir ramiai atrasti dalykus, kurie yra svarbūs, atskirti juos nuo kitų – nesvarbių, susivokti jausmuose, tiksluose, svajonėse, pagaliau išmokti įvardyti, kas vyksta su mumis ir aplink mus.
Kenksminga ir beprasmiška gyvenimą priimti kaip nuolatinę kančią, pertraukiamą vos kelių gerų akimirkų. Laukti vakaro, penktadienio ar atostogų yra ne gyvenimas, o nuolatinis laiko ir energijos švaistymas, nes išmetame tą laiką, kurio nevertiname, kurį praleidžiame laukdami kažko ateityje. Mindfulness moko priimti gyvenimą šią akimirką ir sąmoningai ją suvokti.
Dėmesingo įsisąmoninimo (angl. mindfulness) metodo esmė – valingas dėmesio sutelkimas į norimą objektą, suvokiant realybę tokią, kokia ji iš tiesų yra. Tai nėra naujovė – kasdienėse praktikose budistai panašius metodus naudoja jau daugybę metų. Šis metodas pasiekė ir vakarietišką kultūrą, jis naudojamas psichologijoje ir ne tik padeda žmonėms susitvarkyti su stresu ar įtampa, bet ir gydo depresiją, nerimo, valgymo sutrikimus, priklausomybes.
„Jei klaustumėte, kaip puoselėti dvasinę sveikatą, ką rinktis iš įvairių siūlomų proto lavinimo ir stiprinimo būdų, nedvejodamas pasiūlyčiau dėmesingumo lavinimą kaip vieną iš geriausių dabar pasaulyje žinomų būdų rūpintis savo emocine sveikata.“
Dr. Dainius Pūras, Vilniaus universiteto profesorius, psichiatras
Paulius Rakštikas – psichologas, sertifikuotas dėmesingo įsisąmoninimo instruktorius. Daugiau nei dešimtmetį gilinasi į patyrimu pagrįstus metodus, veda mokymus, dėsto psichologiją.
Autorius mėgsta fotografiją, keliones ir žvejybą. Augina tris vaikus. Mindfulness metodą P. Rakštikas atrado siekdamas suderinti skirtingas veiklas ir neprarasti vidinės harmonijos.
Autorius: | Paulius Rakštikas |
Leidėjas: | Alma littera |
Išleidimo metai: | 2018 |
Knygos puslapių skaičius: | 264 |
Formatas: | 14x21, minkšti viršeliai |
ISBN ar kodas: | 9786090135679 |
Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti