✅ Žaislai ir žaidimai -25% PIGIAU! Naršykite čia >> ✅
Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime
„Šeštadienį, aštuntą valandą“ – Rebekos Unos psichologinė drama paaugliams, kurioje nagrinėjamas sudėtingas jaunų žmonių vidinis pasaulis.
Gimnazistė Ala – šaunumo įsikūnijimas. Dalyvaudama debatų varžybose ji drąsiai kalba apie globalias pasaulio problemas, laisvalaikiu prižiūri kaimynės vaiką Jorį. Mergina lanko vienišas senutes ir bičiuliuojasi su Alzhaimerio kamuojama Zolda. Alą įkvepia Motinos Teresės ir kunigo Jano pavyzdžiai, todėl ji visą savo laiką skiria tiems, kam jo reikia. Ji randa bendrą kalbą ir su intelektualiais savo bičiuliais Mona bei Arviu, ir su Ginte, kuri pabėgo iš namų, bei arogantiškuoju Marku.
Tačiau mūsų gyvenimas sudėtingesnis, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Ar Ala ir jos draugai neturi jokių paslapčių? Ar noras būti pavyzdingu nereikalauja perrašyti savo istorijos? Ar gali tas, kuriam reikia pagalbos, pats padėti kitiems kabintis į gyvenimą?
„Šeštadienį, aštuntą valandą“ – gydanti knyga. Joje kalbama apie tai, jog visi esame pažeidžiami ir nežinome, kas mūsų laukia rytoj: jaunystę pakeis senatvė, stiprybę – liga. Kiekvienas, turintis skaudžių vaikystės išgyvenimų, knygoje ras paguodą – juk visus skaudulius galima išgydyti. Rebeka Una teigia, jog niekada nebaigia knygos tamsiai ir negatyviai – visada siekia, kad baigiamasis akordas būtų kuo šviesesnis. Tad kaip baigsis Alos ir jos bičiulių istorija?
Literatūrologė Neringa Mikalauskienė teigia, kad Rebeka Una leidžia knygos personažams atsidurti ant prarajos krašto, pažvelgti į bedugnę. Tačiau stiprūs veikėjai atsispiria, randa savyje jėgų kovoti dėl to, kas jiems brangu. Anot literatūrologės, tai daugiasluoksnis, keletą siužetinių linijų jungiantis kūrinys su įtikinamais pagrindiniais veikėjais.
Rebeka Una puikiai pažįstama jauniesiems Lietuvos skaitytojams. Jos romanas „Atjunk“ tapo tikra sensacija ir 2015 m. laimėjo net du prestižinius šalies literatūrinius apdovanojimus. Rašytojai įteikta Prano Mašioto premija, vėliau romanas tapo Metų knyga paaugliams. Kūrinys dienos šviesą išvydo 2014 m., laimėjęs leidyklos „Alma littera“ skelbtą paauglių ir jaunimo literatūros konkursą.
Autorė teigia, kad parašė šią knygą per tris savaites – tai buvo tikrų tikriausia kūrybinio impulso išraiška. Tuo tarpu „Šeštadienį, aštuntą valandą“ – daugiausiai laiko ir pastangų pareikalavęs romanas. Pirmuosius jos puslapius autorė parašė bene prieš dešimt metų, tačiau tik šiandien jie tapo atskiru, išbaigtu kūriniu. Rašytoja įsitikinusi, kad ilgą laiką paauglių literatūroje nepatogios temos buvo nutylimos arba išreiškiamos juoko forma, tarsi nerimtai. Romane „Šeštadienį, aštuntą valandą“ ji siekia apie paauglių išgyvenimus, juos slegiančias problemas, patirtas traumas kalbėti atvirai, visiems suprantama kalba. Be to, anot jos, visada svarbu palikti vilties spindulį, pasiūlyti knygos herojams išeitį.
Rebeka Una (tikrasis vardas Jurga Šalaševičiūtė) – ne viena literatūros premija apdovanota jaunimo literatūros kūrėja. Moteris dirba anglų kalbos mokytoja, savanoriauja padėdama šeimoms, auginančioms asmenis su protine negalia. Remiantis asociacijos LATGA pateiktais duomenimis, 2017 m. Rebekos Unos knygos pateko į labiausiai bibliotekose skaitomų vaikų ir jaunimo knygų dešimtuką.
Autorius: | Rebeka Una |
Leidėjas: | Alma littera |
Išleidimo metai: | 2017 |
Knygos puslapių skaičius: | 394 |
Formatas: | 13x20, minkšti viršeliai |
ISBN ar kodas: | 9786090130575 |
Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti