Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime
Galimas knygos brokas (gali būti likusi žymė nuo anksčiau ant knygos nugarėlės užklijuotos kainos, pageltę kai kurių knygų puslapiai, gali būti susilankstęs, subraižytas arba įplyšęs knygos viršelis).
„Šauniojo kareivio Šveiko nuotykiai“ – nemari literatūros klasika, kūrinys, išgarsinęs čekų rašytoją Jaroslavą Hašeką, ir vis dar daugelio su pasimėgavimu cituojamas įvairiose gyvenimo situacijose.
Kai tik prasideda Pirmasis pasaulinis karas geros prigimties ir garbingas Šveikas pašaukiamas tarnauti ir tampa ištikimiausiu Austrijos-Vengrijos kariuomenės kariu. Jo nevykę bandymai patekti į frontą kuo puikiausiai jį nuo to apsaugo.
Žaidimas kortomis, girtuokliavimas ir sugebėjimas tapti kliuviniu padeda išradingajam Šveikui pasinaudoti savo neįtikėtinai genialiu gudrumu ir susitarti su visais – gydytojais, policininkais, dvasininkais, kariais. Tai mažo žmogaus, patekusio į didžiulę biurokratinę sistemą, istorija. „Šauniojo kareivio Šveiko nuotykiai“ sujungia žaismingą tekstą ir aštrią satyrą ir atskleidžia niūrų karo beviltiškumą.
Šveikas – pasaulinio garso genialus kvailys, charakteris, kuriame dera lietuviškas „trečiasis brolis“ ir kiekviename bare prie alaus bokalo sutinkamas filosofas. Iš visų bėdų jis išlipa sausas, nepaisant to ar apskritai supranta, kad papuolė į bėdą. Šveiko filosofija padarė įtaką ir tikrajai filosofijai. Jo požiūris į gyvenimą, pagrįstas tuo, jog vienintelė gyvenimo prasmė yra gyventi, tapo daugelio kartų moto. Garsiausias citatas iš „Šauniojo kareivio Šveiko nuotykių“ gali pakartoti bet kuris skaitęs knygą, o tikri Šveiko gerbėjai galėtų kautis citavimo mūšiuose.
Vis tiek bus kažkaip – dar niekad taip nebuvo, kad niekaip nebūtų, sako Šveikas, o kol paaiškėja, kaip bus, siūlo išgerti alaus.
Jaroslavas Hašekas (Jaroslav Hašek, 1883–1923) – čekų rašytojas, humoristas, satyrikas. Jį išgarsinę „Šauniojo kareivio Šveiko nuotykiai“ pačiam rašytojui pateikė keletą netikėtų atradimų - jis pripažino tik vėliau suvokęs gilesnes savo knygos prasmes ir potekstes, kuriose atsiskleidžia karo suniokoti gyvenimai.
Kareivis Šveikas – paties rašytojo atitikmuo. Jis taip pat buvo pašėlęs bohemiškas kūrėjas, kuriam gyvenime itin rūpėjo pokštai ir šmaikštūs pokalbiai. Puotos ir pasisėdėjimai aludėje taip pat buvo J. Hašeko gyvenimo būdo dalis. Užsimetus linksmuolio ar šelmio kaukę buvo kur kas lengviau pamiršti sunkumus ir atsiriboti nuo pasaulio negandų. Gyventi šia akimirka – tai rašytoją ir jo personažą jungiantis motyvas.
J. Hašekas gimė Prahoje, vargingoje šeimoje. Tėvai sunkiai dirbo, tačiau vaikas turėjo nemažai laisvės ir galėjo netrukdomas išdykauti. Kiek pasimokęs gimnazijoje, mokslus metė ir įsidarbino parduotuvėje. Vėliau mokyklą vis dėlto baigė.
Per pirmąjį pasaulinį karą jam teko kovoti trijų skirtingų valstybių kariuomenėse. Po vieno mūšio grįžo su peršauta kepure, tačiau nenukentėjęs. Kaip ir jo sukurtas garsusis Šveikas, Hašekas iš visų bėdų išlipdavo sausas.
Yra parašęs per 2000 trumpų istorijų – satyrų, humoristinių apsakymų. Knyga „Šauniojo kareivio Šveiko nuotykiai“ išversta į 60 kalbų, tai labiausiai verčiama čekų autoriaus knyga pasaulyje.
Iš čekų kalbos vertė Kazys Akelis, Alfonsas Tiešis
Autorius: | Jaroslav Hašek |
Serija: | Auksinė Obuolio kolekcija |
Leidėjas: | Obuolys |
Išleidimo metai: | 2019 |
Knygos puslapių skaičius: | 640 |
Formatas: | 14x21, kieti viršeliai |
ISBN ar kodas: | 9786094840142-BR |
Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti