✅ Žaislai ir žaidimai -25% PIGIAU! Naršykite čia >> ✅
Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime
Galimas knygos brokas (gali būti likusi žymė nuo anksčiau ant knygos nugarėlės užklijuotos kainos, pageltę kai kurių knygų puslapiai, gali būti susilankstęs, subraižytas arba įplyšęs knygos viršelis).
... Tarp Velykų valgių mūsų proseneliai būtinai statydavo dubenėlį su pataisais ar daigintomis avižomis, ąsotėlį su beržo šakelėmis arba Velykų eglę - 9 ar 12 šakų su lizdeliu gale kiaušiniui įstatyti. Eglės viršūnę puošdavo iš tešlos keptu ar iš kiaušinio padarytu paukštuku.
Kokį Velykų stalą paruošia kitos pasaulio tautos, sužinosite perskaitę šią knygą „Pasaulio virtuvė. Velykų valgiai“.
Nuo senų senovės mūsų protėviai nutirpus sniegui, sugrįžus paukščiams sveikindavo pavasarį. Su tuo susijusi viena gražiausių metų švenčių - Velykos.
Šventės apeigos pradedamos dar savaitę prieš Velykas - Verbų sekmadienį. Šių dienų šventinamos verbos. Grįžus iš bažnyčios buvo skubama su verba nuplakti artimuosius - kad ligos nekibtų, sveikata lydėtų. Buvo tikima: kuris Verbų sekmadienį neturi verbos, tų visus metus persekios piktos dvasios.
Po Verbų sekmadienio eina didžiosios dienos - Didysis antradienis, Didysis trečiadienis, Didysis ketvirtadienis, Didysis penktadienis, Didysis šeštadienis. Visos jos susijusios su tam tikrais moraliniais įstatymais, kurių žmogui privalu laikytis.
Sekmadienį - Velykos! Rytų bažnyčion einama su maisto pintinėlėmis, kad kunigas jį pašventintų ir būtų galima suvalgyti pusryčiams. Iš bažnyčios visi skubėdavo namo atsigavėti po ilgo pasninko. Tikėta dar, kad kas pirmas parvažiuos, tas ir visuose darbuose bus pirmas. Tarp valgių būtinai statydavo dubenėlį su pataisais ar daigintomis avižomis, ąsotėlį su beržo šakelėmis arba Velykų eglę - 9 ar 12 šakų su lizdeliu gale kiaušiniui įstatyti. Eglės viršūnę puošdavo iš tešlos keptu ar iš kiaušinio lukšto padarytu paukštuku. Tikėta, kad kiaušiniai turi ypatingos galios: suteikia jėgų, saugo nuo ligų ir kerų. Buvo sakoma: jei per Velykas su kuo kiaušinį dalinaisi, tai bėdoj tereikia jį prisiminti - ir bus padėta. Pirmų Velykų dienų vyrai ir vaikai išmėgindavo, kieno kiaušinis drūtesnis. Sumuštų kiaušinį nugalėtojas pasiimdavo. Dar ridendavo kiaušinius beržo tošies loveliu: kieno margutis atsitrenkia į kito, tas pasiima abu.
- Tebūna laimės pilni Jūsų nameliai! - linki visiems Velykų lalauninkai.
- Tebūna džiaugsmo kupinos Jūsų širdelės - ei lalo! Su pavasariu! Linkime Jums puikių linksmų Velykų!
Išleidimo metai: | 2002 |
Knygos puslapių skaičius: | 48 |
Formatas: | 13x18, kieti viršeliai |
ISBN ar kodas: | 9789955447429 |
Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti