✅ Žaislai ir žaidimai -25% PIGIAU! Naršykite čia >> ✅

🚛 BLACK FRIDAY! Nemokamas pristatymas nuo 10€ į Venipak paštomatus. Daugiau čia >> 🔥 SUPER KAINŲ lentynos! Nuo -20% iki -80% pigiau! Naršykite čia >> 🔥

Pasakyk, kad mane myli. Erichas Marija Remarkas - Marlena Dytrich. Aistros įrodymai

Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime

Knygos aprašymas

Ėrichą Mariją Remarką ir Marleną Dytrich daug metų siejo ypatingas meilės ryšys. Abu garsenybės susitiko 1937 m. Venecijos krantinėje, užsimezgė aistringas romanas. Painių tarpusavio santykių juodu galutinai taip niekada ir nenutraukė.

Šioje knygoje "Pasakyk, kad mane myli" pirmą kartą viešai publikuojami jaudinantys Remarko laiškai Marlenai ir nedaugelis iš jos gautų atsakymų.



1937 ra. rugsėjį Venecijoje, Lido, Ėrichas Marija Remarkas (Erich Maria Remarque) sutinka Marleną Dytrich (Marlene Dietrich). Nors jie matosi ne pirmąkart, nuo šio susitikimo užsimezga ilga, aistringa ir dramatiška meilė, kuri įkvepia Remarką rašyti žavius ir jaudinančius meilės laiškus. Remarkas iš meilės Marlenai Dytrich pradėjo vaduotis 1940 m. pabaigoje, bet taip niekada galutinai santykių ir nenutraukė, mylėdamas ją jis buvo "silpnesnysis". Aistra buvo abipusė, abu buvo įžymūs, finansiškai nepriklausomi, abu buvo emigravę iš Vokietijos ir abu vienodai nekentė nacizmo. Marlena Dytrich visiškai atitiko Remarko idealus, tačiau pasmerkė jį nuolatinėms pavyduliavimo kančioms. <br>



Verneris Fuldas ir Tomasas F. Šneideris surinko Remarko laiškus Marlenai Dytrich, parašytus daugiausia 1937-1949 m., ir nedaugelį Dytrich atsakymų, juos pakomentavo ir parašė įvadą. Laiškai, be jų įvairialypio aistringumo ir stiliaus, pasižymi ir skirtingų tapatybių, malonybių vardų bei slapyvardžių žaisme, todėl meilės kūrybingumas ir meilės pilnatvė akivaizdžiai tampa literatūros kūriniais. 



Ėrichas Marija Remarkas gimė 1898 m. Osnabriuke, 1916-aisiais tapo kareiviu. 1929 m. išleista knyga "Vakarų fronte nieko naujo" ("Im Westen nichts Neues") turėjo milžinišką pasisekimą. O 1933-iaisiais jo knygos buvo viešai deginamos. 1938 m. iš Remarko atimama Vokietijos pilietybė. Nuo 1931-ųjų didžiumą laiko jis gyveno užsienyje, daugiausia JAV ir Šveicarijoje, kur 1970 m. ir mirė.

 
"Tai buvo drama – užtat dabar turime gražiausius, aistringiausius, liūdniausius meilės laiškus. Tai buvo paskutinė didžioji dvidešimto amžiaus meilės istorija, milžiniška melo ir saviapgaulės kupina iliuzija, nutvieksta bengališkos Remarko žodžių ugnies, ir jis niekados nebuvo toks didis rašytojas, koks buvo šituose intymiuose laiškuose savo ledinei mylimajai."

Verneris Fuldas


"Meilės laiškai nepalieka neatsakytų klausimų apie intymųjį intermezzo."

Münchner Merkur


Iš vokiečių kalbos vertė Vilija Žemaitaitytė

Pratarmė

Pratarmė



Iš visų Ericho Marijos Remarko - tokio, kokį jį pažinojau - sudėtingos asmenybės bruožų mane labiausiai jaudino stebinantis jo pažeidžiamumas. Nesitiki vaikiško nekaltumo iš to, kuris savo knygoje atskleidė (galbūt) tikslią asmeninę karo patirtį; šito mažiausiai gali tikėtis, kai sutinki garsų pasaulyje autorių, kuris savo šlovę ir meistriškumą priėmė tarsi savaime suprantamą dalyką. Iš tiesų tai tebuvo gražūs apgaulingi šarvai, kuriais Remarkas taip rūpestingai dengėsi, jo skydas, išpuoselėta gynyba nuo to, ko jis pats niekada neįstengė gerai pažinti.

Man pats tikriausias žmogus yra kūrėjas Alfredo, to nepaprasto mažo mokinuko — Remarko asmeninio Sirano, kurį jis išgalvojo, kad galėtų merginti, stulbinti, užburti mano mamą Marleną Dytrich, - pastarasis jos širdį jaudino apeidamas visas emocines kliūtis, kurių greičiausiai būtų iškilę normaliam įsimylėjėliui. Tai, kad nei Remarkas, nei Dytrich nesuprato tikrosios Alfredo troškimų gelmės, kad jo tyras santūrumas liko nepastebėtas, yra tik dar viena netektis, taip nepaprastai pritinkanti Ericho Marijos Remarko gyvenimui.

Informacija

Leidėjas: Gimtasis žodis
Išleidimo metai: 2013
Knygos puslapių skaičius: 240
Formatas: 14x21, minkšti viršeliai
ISBN ar kodas: 9789955164869

Pirkėjų atsiliepimai

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti