Iki 12.20 12:00 val. pateiktus ir apmokėtus užsakymus - pristatysime į paštomatus Lietuvoje iki Šv. Kalėdų! Daugiau  ČIA >>

Šventinės dovanos mobile 🔥 SUPER KAINŲ lentynos! Nuo -20% iki -80% pigiau! Naršykite čia >>  🔥

Panevėžio vyskupijos bažnyčios

Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime

Knygos aprašymas

Leidykla „Terra Publica“, bendradarbiaudama su Panevėžio vyskupijos kurija, išleido knygą-albumą „Panevėžio vyskupijos bažnyčios“. Tai jau trečioji leidyklos knyga, sistemiškai aprašanti kiekvienos Lietuvos vyskupijos bažnyčias (2010 m. parengti Kauno, 2011 - Vilkaviškio vyskupijos leidiniai).


JE Panevėžio vyskupas Jonas Kauneckas knygos homilijoje „Aukštaitijos šventovių didybė“ rašo: „ ... naujajame „Terra Publica“ leidyklos albume rasime visas Panevėžio vyskupijos bažnyčias – mūrines ir medines, puošnias ir pačias kukliausias. Visas jas rūpestingai kelis šimtmečius statė ir puošė šimtai tūkstančių tikinčiųjų aukštaičių, dažnai neturtingų ir vargingų. Tų bažnyčių ir koplyčių didybė ir grožis – tai gyvo aukštaičių tikėjimo liudijimas... “.


Gausiai iliustruotame, 264 puslapių žinyne „Panevėžio vyskupijos bažnyčios“ rasite visų 116 katalikų šventovių aprašymus ir daugiau nei 550 puikių spalvotų fotografijų.


Panevėžio vyskupijos teritorija yra šiaurės rytinėje Lietuvos dalyje. Vakaruose ji ribojasi su Šiaulių vyskupija, pietvakariuose – su Kauno, o pietryčiuose – su Kaišiadorių ir Vilniaus vyskupijomis. Ji priklauso Vilniaus metropolijai.

Panevėžio vyskupija įsteigta 1926 m. Ji suskirstyta į 9 dekanatus: Anykščių, Biržų, Kupiškio, Panevėžio, Panevėžio ir Krekenavos, Pasvalio, Rokiškio, Utenos ir Zarasų. Vyskupijos širdis – Panevėžio Kristaus Karaliaus katedra. Krekenavos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bazilika garsėja stebuklinguoju Dievo Motinos paveikslu, esančiu didžiajame altoriuje. Daugiausia maldininkų į Krekenavą atvyksta iš Šiaurės ir Vidurio Lietuvos. Didesnę architektūrinę ir meninę vertę turi mūrinės Alantos, Anykščių, Biržų, Joniškėlio, Jūžintų, Palėvenės, Pandėlio, Pasvalio, Panevėžio Šv. apaštalų Petro ir Povilo, Pumpėnų, Rokiškio, Troškūnų, Vabalninko, Vyžuonų, Utenos Kristaus Žengimo į dangų, Zarasų bažnyčios. Senąsias medinės statybos tradicijas ir sakralinį liaudies dailės paveldą saugo Antašavos, Antazavės, Geidžiūnų, Krinčino, Onuškio, Raguvos, Raguvėlės, Skiemonių, Smilgių Šv. Jurgio, Svėdasų bažnyčios bei Stelmužės koplyčia.

Informacija

Leidėjas: Terra Publica
Išleidimo metai: 2012
Knygos puslapių skaičius: 261
Formatas: 25x24, kieti viršeliai
ISBN ar kodas: 9786098090000

Pirkėjų atsiliepimai

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti