✅ Žaislai ir žaidimai -25% PIGIAU! Naršykite čia >> ✅
Leidinys skirtas muzikologo, muzikos švietėjo, bibliografo, dabartinės Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) Muzikos istorijos katedros docento Adeodato Tauragio (1936-2004) gyvenimo ir veiklos apžvalgai.
Dar 1962 m. Tauragis tapo Lietuvos konservatorijos (dabar LMTA) pedagogu ir šį darbą dirbo iki paskutiniųjų gyvenimo dienų, taigi net 42 metus. Buvo visapusiškai išsilavinęs, autoritetingas istorikas, kolegų ir studentų labai vertinamas žmogus. Tauragis aktyviai dalyvavo konferencijose, jo publikacijos spausdintos mokslo žurnaluose, straipsnių rinkiniuose (kai kuriuos jis pats yra sudaręs ir redagavęs). 1962 m. muzikologas buvo priimtas į Kompozitorių sąjungą, 1965-1971 m. pirmininkavo jos Muzikologų sekcijai.
1965 m. Maskvoje pasirodė Tauragio knyga apie Benjaminą Britteną - viena pirmųjų monografijų apie tuomet kūrybos aukštumas pasiekusį XX a. muzikos klasiką. Vis dėlto pagrindinė Tauragio interesų sritis buvo lietuvių muzika: 1971 m. jo knyga apie lietuvių muziką buvo išleista anglų kalba (Lithuanian Music: Past and Present), 1972 m. -vokiečių kalba {Litauische Musik: Gestern und Heute). Muzikologas ypač daug nusipelnė enciklopedijų leidyboje: dar sovietmečiu leistoms enciklopedijoms apie muziką parašė per 500 straipsnių, buvo mokslinis konsultantas, o rengiant naujausią Muzikos enciklopediją (2000-2007) buvo mokslinės redakcinės tarybos narys ir straipsnių autorius, I tomo recenzentas. Tauragis rašė straipsnius ir į Visuotinę lietuvių enciklopediją, buvo ten skelbiamų straipsnių recenzentas. Muzikologas yra parašęs straipsnių vienai didžiausių pasaulyje muzikos enciklopedijų The New Grove Dictionary of Opera.
įvairiapusė buvo Tauragio šviečiamoji veikla: pageidaujamas koncertų vedėjas, muzikos vadovėlių bendrojo lavinimo mokykloms bendraautoris, straipsnių apie XX a. muziką, gausybės plokštelių, kelių šimtų filharmonijos koncertų programų anotacijų autorius ir t. t. Radijo žurnale „Muzika" Tauragis turėjo savo skyrelį „Įdomi plokštelė", o radijo stotis „A2" transliavo jo laidų ciklą apie žymiuosius pasaulio atlikėjus Jaschą Heifetzą, Artūro Toscanini, Marią Callas ir kitus. Anais laikais populiarioje Lietuvos televizijos laidoje „Tonika" muzikologas vedė skyrelį „Visose platumose", ne sykį televizijos ekrane matytas ir vėliau.
Profesorius Jonas Bruveris prisimena: „Jo nuolatos kur nors prireikdavo: tai, sakykime, reikia sutvarkyti Georgo Friedricho Hande-lio kūrinių sąrašą Romaino Rolland'o knygos apie šį baroko genijų vertime į lietuvių kalbą, tai žiūrėti dalykinio tikslumo verčiant ir leidžiant Barbaros Russano Hanning knygą Trumpa Vakarų muzikos istorija... Tauragio visiems reikėjo."
Jūsų atverstoje knygutėje muzikologo asmenybės, įvairialypės veiklos bruožus atskleidžia Laimutės Ligeikaites straipsnis, o Vytautės Markeliūnienės ir Igno Gudelevičiaus parengta Tauragio bibliografija stebina savo apimtimi, juolab kad čia pateiktos toli gražu ne visos pozicijos.
Leidinys iliustruotas nuotraukomis, kurios atspindi įvairius Tauragio gyvenimo ir veiklos etapus.
Laima Budzinauskienė
Autorius: | Laima Budzinauskienė |
Leidėjas: | Lietuvos muzikos ir teatro akademija |
Išleidimo metai: | 2017 |
Knygos puslapių skaičius: | 84 |
Formatas: | 15x21, minkšti viršeliai |
ISBN ar kodas: | 9786098071399 |
Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti