Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime
„Nepaprastai įdomiai pasakojama apie tai, kaip dirba mokslininkai, norėdami padėti sustabdyti senėjimo procesą, kad galėtume gyventi ilgiau ir sveikiau.“
Med. dr. Sanjay Gupta
Senėjimas – ne vėžys, ne širdies ligos – yra pagrindinė daugumos žmonijos kančių ir mirties priežastis. Ta pati virtinė biologinių pokyčių, kuriems vykstant raukšlėjamės ir žylame, atveria duris demencijai ir įvairiems kitiems negalavimams. Mes įnirtingai dirbame, kovodami su atskiromis ligomis, bet niekada nė nešauna į galvą paklausti: ar pats senėjimas toks jau neišvengiamas? Gamta sako, kad ne: štai salamandros ir vėžliai žvitrūs išlieka iki gilios senatvės, o jų mirties tikimybė išlieka tokia pati, nepriklausomai nuo amžiaus – šis reiškinys vadinamas biologiniu nemirtingumu. Knygoje „Nesenstantys“ Andrew Steele’as pasakoja, kokią stulbinančią pažangą pastaraisiais metais padarė mokslininkai, siekdami padėti žmonėms irgi senti nesilpstant ir gyventi be ligų.
„Medicinos universitete mus mokė, kad senėjimas yra natūralus procesas ir žmonės gali mirti tiesiog nuo senatvės. Manyta, kad amžius – ne vien besisukantis laikrodis, bet ir mutacijų, vėžio, artrito, demencijos ir širdies ligų sankaupa. Tačiau ar kada pagalvojote, kad galbūt įmanoma visas šias ligas gydyti ne tik kiekvieną atskirai, bet ir visas iškart, sprendžiant paties senėjimo proceso problemą. Atrodo pernelyg neįtikėtina? Na, tokia drąsi mintis paskatino Andrew Steele’ą parašyti „Nesenstančius“. Šioje knygoje autorius atkreipia dėmesį į senėjimą stabdančius gydymo būdus – nuo visiško imuninės sistemos perkrovimo iki DNR taisymo šalinant senstančias ląsteles. Tai nepaprastai įdomus pasakojimas apie tai, kaip dirba mokslininkai, norėdami padėti sustabdyti senėjimo procesą, kad galėtume gyventi ilgiau ir sveikiau.“
Dr. Sanjay Gupta, CNN vyriausiasis medicinos korespondentas
„Rašydamas su Billo Brysono energija ir mokslininko preciziškumu, Steele’as suteikia mums progą sužinoti, kas svarbiausia šiame stulbinančiame ir bauginančiame amžiuje, kai remiantis daugybe duomenų vertinama žmogaus biologija.“
The Independent
„Nesvarbu, ar skaitytojai yra įsitikinę, kad žmonėms galimybė nesenti kada nors galėtų būti ne vien teorinė ir leidžianti peržengti visas įmanomas ribas, ši knyga įtikins, kad teorinės galimybės atmetimas tėra išankstinė nuostata... [Mokslininkai] turi daugybę priemonių, [o Steele’as] jas kvalifikuotai ir entuziastingai vertina.“
The Economist
„Įdomu ir apgalvota… jei, kaip teigia ponas Steele’as, vėžliai bėgant metams nesensta, galbūt ir mes galime pasiekti biologinį nemirtingumą ir nesenti?.. Galbūt mums visiems reikės pradėti planuoti visiškai kitokią ateitį.“
The Wall Street Journal
„Mes manome, kad „senti“ neišvengiamai reiškia senti vis silpstant; gyvybinių jėgų nykimą mes siejame su vyresniu amžiumi. Tačiau Steele’as teigia, kad bėgantys metai nebūtinai reiškia senatvę, ir savo knygoje „Nesenstantys“ jis atliko nuostabų darbą, aiškiai atskyręs vieną nuo kito.“
Iš The New York Times knygų apžvalgos
„Žmonės ilgiau gyvena, ilgiau išlieka sveikesni ir vėlyvame gyvenimo etape įgyvendina savo sumanymus, kurie kažkada atrodė įmanomi tik jaunystėje… Andrew Steele’as… aprašo eksperimentines intervencijas, sukurtas tam, kad būtų sulėtinti biologiniai procesai, kurie yra senėjimo dalis.“
David Brooks, The New York Times
„Nuoširdžiai rekomenduoju šią knygą. Nedidelės apimties ir gausi detalių… sąžininga ir optimistiška.“
The Telegraph (Didžioji Britanija)
„Kaip teigia Steele’as, senėjimo gydymas atrodo tarsi mokslinė fantastika... Tačiau kai perskaitysite „Nesenstančius“ ir susipažinsite su naujausiais senėjimo biologijos tyrimais, tai ims atrodyti greičiau kaip mokslo faktas.“
The Daily Mail (Didžioji Britanija)
„Nesenstančiuose“ išsamiai ir įdomiai analizuojama stebėtinai intriguojanti tema, kurios mes mieliau vengiame: senatvė.“
The Irish Times
„Optimistinė senėjimo analizė… Kruopštus mokslininkas Steele’as neignoruoja nevykusių bandymų ir madų... Geras mokslas siekia rasti įtikinamų argumentų, kad galimybė gerokai prailginti gyvenimą yra neišvengiama.“
Kirkus
„Steele’as šiame išsamiame, o kartu ir aiškiame pasakojime sėkmingai palietė kai kuriuos etinius ir politinius biogerontologijos klausimus… Rimtas skaitinys tiems, kuriuos domina biologijos mokslų tyrimai, taip pat kiekvienam, norinčiam daugiau sužinoti apie senėjimą.“
Library Journal
„Andrew Steele’as savo knygoje „Nesenstantys“ aprašo, kaip senėjimo biologijos srityje nuo vilties pereita prie pažado. Tai meistriškai parengtas kelių žemėlapis, praversiantis besidomintiems nespecialistams, plačiajai mokslininkų bendruomenei, taip pat gerontologams, kaip ir aš pats – nustebau, kiek daug sužinojau.“
Med. dr. Nir Barzilai, Ješivos universiteto Alberto Einsteino medicinos koledžo Senėjimo tyrimų instituto įkūrėjas ir direktorius, knygos Age Later: Health Span, Life Span and the New Science of Longevity autorius
„Būtina knyga kiekvienam, susidomėjusiam greitai besivystančiu ilgaamžiškumo mokslu.“
Jim Mellon, Juvenescence pirmininkas
„Nesenstantys“ yra patrauklus, įkvepiantis ir praktiškas senėjimo mokslo vadovas, padėsiantis sužinoti, kaip galėtume atsukti biologinio laikrodžio rodyklę ir pagerinti sveikatą.“
Kat Arney, knygos Rebel Cell: Cancer, Evolution and the Science of Life autorė
„Mūsų ateičiai reta problema gali būti svarbesnė už galimybę užtikrinti, kad senatvė būtų kiek įmanoma geresnė. „Nesenstančiuose“ paaiškinami išskirtiniai pasiekimai ir daug žadantys moksliniai ilgaamžiškumo tyrimai. Perskaitykite šią knygą ir pasiruoškite savo ateitį pamatyti kitaip.“
Andrew Scott, Londono verslo mokyklos ekonomikos profesorius ir knygos The 100 Year Life bendraautoris
„Nepaprastai svarbi knyga. Steele’as apžvelgia žmogaus senėjimo biologiją, taip pat pačius naujausius tyrimus, kaip to išvengti. Pirmasis žmogus, kuriam pavyks tapti nemirtingam, galbūt jau gimė. Ar tai jūs?!“
Prof. Lewis Dartnell, knygos Origins autorius
„Konsultuodamasis su dauguma šios stebėtinai siauros srities specialistais, Andrew Steele’as, pats jaunas „didžiųjų duomenų“ mokslininkas, sukūrė tikslų, tačiau nepaprastai įdomų ir kerintį pasakojimą, kuris niekada nepasens (ir paveiks beveik visus mirtinguosius bei sergančiuosius). Po daugybės nevykusių bandymų, lydėjusių ne vieną amžių, atrodo, kad vykdant šį projektą pagaliau pavyks sukurti veiksmingus vaistus.“
George Church, Harvardo medicinos mokyklos genetikos profesorius
Įgijęs fizikos srities mokslo daktaro laipsnį Oksfordo universitete, Andrew Steele’as nusprendė, kad senėjimas yra pats svarbiausias mūsų laikų mokslo klausimas, ir ėmė domėtis kompiuterine biologija. Jis dirbo Franciso Cricko institute, kur naudojo mašininį mokymąsi tam, kad būtų iššifruota mūsų DNR ir pagal pacientų medicinos dokumentų įrašus būtų galima numatyti infarktą. Dabar jis yra profesionalus rašytojas, rašantis apie mokslą, dalyvaujantis BBC bei „Discovery“ laidose ir gyvenantis Londone.
Autorius: | Andrew Steele |
Leidėjas: | Liūtai ne avys |
Išleidimo metai: | 2022 |
Knygos puslapių skaičius: | 480 |
Formatas: | 13x20, kieti viršeliai |
ISBN ar kodas: | 9786094930058-BR |
Vertėjas: | Gražina Nemunienė |
Iš kokios kalbos versta: | anglų |
Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti