✅ Žaislai ir žaidimai -25% PIGIAU! Naršykite čia >> ✅
Vaikams 5-10 m.
Knygelėje „Neringa ir Naglis“ atgimęs Viktoro Miliūno apsakymas, iliustruotas neregio jaunuolio Reinoldo Kelpšos, kviečia skaitytojus ypatingai pajausti šio kūrinio grožį.
Unikalaus grožio knygelė padės vaikams pažinti Neringos kraštą ir neregimą pasaulį.
Dovanodami šią knygą savo vaikams, Jus prisidedate prie knygų Brailio raštu leidybos ir dovanojamų knygų neregiams.
Knyga „Neringa ir Naglis“ kviečia nukeliauti į nuostabų Lietuvos kampelį – Kuršių neriją, kurią supa auksinės kopos, ošia pušynai, o krantus skalauja Baltijos jūros ir marių bangos. Šiame apsakyme pagrindinis herojus Evaldukas iš senelio išgirsta savitą legendos versiją apie Neringos ir Naglio meilę, kurioje atsispindi šio krašto gamtos didybė, žvejų gyvenimas, jų papročiai, buitis, tarpusavio santykiai.
Kiekvienas, patyręs Kuršių nerijos gamtos grožį, palikęs savo pėdų atspaudus kopų smėlyje, suvilgęs kūną gaivioje jūroje, palydėjęs akimis raudonus saulėlydžius, nori čia sugrįžti vėl ir vėl.
Viktoras Miliūnas (1916–1986) – lietuvių dramaturgas, prozininkas, vertėjas, įnešęs svarbų indėlį į vaikų literatūrą. Kuršių nerija, jos gyventojai ir Neringos gamta buvo pagrindinės rašytojo temos, kurias jis plėtojo gyvendamas Nidoje (1961–1986). Čia jis sėmėsi įkvėpimo ir apsakymui „Neringa ir Naglis“ (senelio pasaka), kuris nugulė į knygų „Evalduko vasara“ (1974) ir „Evalduko metai“ (1986) puslapius. Knygelėje „Neringa ir Naglis“ (2020) atgimęs V. Miliūno apsakymas atvers skaitytojams galimybę naujai ir ypatingai pajausti šio kūrinio grožį.
Knygai „Neringa ir Naglis“ iliustracijas sukūrė nuo gimimo neregintis menininkas Reinoldas Kelpša (g. 2005). Penkiolikmetis jaunuolis, naudodamas aplikacijos techniką, pasitelkdamas antrines žaliavas bei iracionaliai parinkdamas spalvas, savitai perteikė knygos personažus ir istorijos siužetus, per kuriuos skaitytoją kviečia vaikus pasinerti į kitokį pasaulio suvokimą.
Autorius: | Viktoras Miliūnas |
Leidėjas: | Verslas ar menas |
Išleidimo metai: | 2020 |
ISBN ar kodas: | 9786098225068 |
Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti