Galimas knygos brokas (gali būti likusi žymė nuo anksčiau ant knygos nugarėlės užklijuotos kainos, pageltę kai kurių knygų puslapiai, gali būti susilankstęs, subraižytas arba įplyšęs knygos viršelis).
"Nemirtingumas" - tai provokuojama knyga apie žmogaus amžiaus revoliuciją. Šiandienos 50-metis – vakardienos 30-metis.
Požiūris į senėjimą ir amžių per pastaruosius tris dešimtmečius radikaliai pasikeitė. Metęsi į naujas patirtis, santykius ir mokslo naujoves mes beveik nebesustojame pažvelgti į laikrodį, juolab nesvarstome, ar mūsų elgesys „dera amžiui“. Vis dažniau plastines operacijas pasirenkantys asmenys kaip pagrindinę priežastį nurodo neatitikimą tarp vaizdo veidrodyje ir pojūčio širdyje. Nors mūsų oda raukšlėjasi, o raumenys glemba, dažnai jaučiamės geriau ir jaunesni nei prieš kelias dešimtis metų. Šioje provokuojamoje knygoje Catherine Mayer aiškinasi nemirtingumo – gyvenimo nejaučiant amžiaus – fenomeno priežastis. Apžvelgdama, kaip ši nauja banga veikia skirtingas kartas įvairiuose žemynuose, autorė atskleidžia milžinišką jos reikšmę visuomenei, karjerai, šeimoms ir mums patiems. Juk nemirtingumas nėra siekis gyventi ilgiau, juolab amžinai. Tai noras gyventi geriau psichologiškai ir fiziškai.
Ar mus galima apibrėžti skaičiais?
Ar tikrasis amžius atitinka tą, kokio sulaukę jaučiamės?
Kada yra gyvenimo pusiaukelė?
Ar kada nors būsime seni ir kada tai bus?
Ar ne per anksti išeiti į pensiją 75-erių?
Kaip išnaudoti metus, kurių gauname daugiau?
Kaip su augančia nemirtingųjų banga susitvarkys pasaulis?
Nemirtingumas – žurnalistės Catherine Mayer sukurtas terminas apibūdinti reiškiniui, kuris pastebimas visame pasaulyje ir gali iš esmės pakeisti gyvenimo kokybę. Kalbama ne apie ilgaamžius ar amžinai gyvenančius žmones, o apie tuos, kurie tiki, kad jų elgesys nepriklauso nuo to, kiek metų nurodyta pase.
„Nemirtingieji gyvena tarp mūsų, – tvirtina ji. – Paauglystėje ir pradėję trečią dešimtį jie atrodo nenatūraliai patyrę. Vėliau jie atrodo ir rengiasi jauniau. Vaikų susilaukia anksti arba vėlai, kartais netgi labai vėlai, ar išvis nusprendžia neturėti. Jų emocinis gyvenimas yra toks pat chaotiškas kaip ir finansų planavimas. Svarbiausias nemirtingųjų bruožas: jie gyvena taip pat, tokiu pačiu ritmu, vartoja tuos pačius produktus nuo paauglystės pabaigos iki mirties.“
Catherine Mayer (g. 1961) užaugo nemirtingųjų šeimoje: tėtis ir aštuoniasdešimties metų aktyviai nardo, o mama, išėjusi į pensiją septinto dešimtmečio pabaigoje, sukūrė naują verslą, kai įkopė į devintą dešimtį. Žurnalistės karjerą C. Mayer pradėjo The Economist laikraštyje, vėliau dirbo įtakingame Vokietijos savaitraštyje Focus, vyriausiąja Time redaktore tapo 2004 m. ir šiuo metu kuruoja Time Europos padalinį, prižiūri Europos, Viduriniųjų Rytų ir Afrikos leidimus, taip pat rašo straipsnius į visus Time leidinius ir yra atsakinga už žurnalo plėtrą visose platformose. Prestižiniais politinės žurnalistikos prizais įvertinta žurnalistė yra ištekėjusi už Gang of Four gitaristo Andy Gillo ir gyvena Londone.
Autorius: | Catherine Mayer |
Leidėjas: | Obuolys |
Išleidimo metai: | 2013 |
Knygos puslapių skaičius: | 368 |
Formatas: | 15x21, minkšti viršeliai |
ISBN ar kodas: | 9786094035524-BR |
Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti