Monografijos „Lietuvos suaugusiųjų raštingumo sąsaja su įsitvirtinimu darbo rinkoje ir mokymusi visą gyvenimą“ tikslas yra įvertinti Lietuvos suaugusiųjų raštingumo lygį ir raštingumo sąsają su įsitraukimu į darbo rinką bei mokymosi visą gyvenimą veiklas. Analizuojami tarptautinio EBPO PIAAC tyrimo 2015 m. surinkti duomenys bei tarptautinio mokinių pasiekimų tyrimo IEA TIMSS 1995, 1999 ir 2003 m. duomenys.
Raštingumas EBPO PIAAC tyrime apibūdinamas šiais komponentais: skaitymo gebėjimai – kaip rašytinio teksto suvokimas ir gebėjimas juo pasinaudoti, matematinis raštingumas – kaip kiekybinės informacijos skaitymas, suvokimas, interpretavimas ir panaudojimas, problemų sprendimas pasitelkiant technologijas – kaip gebėjimas pasiekti, interpretuoti, analizuoti ir transformuoti aptiktą / gautą informaciją, perteiktą skaitmeninėse priemonėse. Šie trys raštingumo komponentai yra vieni pagrindinių, įgalinantys asmenį visavertiškai funkcionuoti visuomenėje ir įsitvirtinti šiuolaikinėje darbo rinkoje. Monografijos analizės objektas yra suaugusiųjų raštingumas ir jo sąryšis su įsitraukimu į darbo rinką bei mokymosi visą gyvenimą veiklas.
Tikslui pasiekti, keliami šie uždaviniai: apibūdinti šiuolaikinio suaugusiųjų raštingumo specifiką, apibrėžiant skaitymo gebėjimų, matematinio raštingumo, problemų sprendimo pasitelkiant technologijas sampratas; išnagrinėti mokymosi visą gyvenimą svarbą raštingumo ugdymui; kitų šalių kontekste įvertinti Lietuvos suaugusiųjų raštingumo lygmenis; nustatyti raštingumo profilius pagal geografines Lietuvos vietoves; nustatyti sąryšį tarp raštingumo lygio ir įsitvirtinimo darbo rinkoje; palyginti 1995, 1999 ir 2003 metais tarptautiniame IEA TIMSS tyrime dalyvavusių Lietuvos aštuntos klasės mokinių dabartinį prisitaikymą darbo rinkoje ir mokymosi visą gyvenimą tendencijas; nustatyti mokymosi visą gyvenimą poreikį sąryšyje su raštingumu.
Monografijoje analizuojama šiuolaikinio suaugusiųjų raštingumo specifika, mokymosi visą gyvenimą svarba raštingumui, Lietuvos suaugusiųjų raštingumo lygmenys kitų šalių kontekste, raštingumo profiliai pagal geografines Lietuvos vietoves, žemo ir aukšto raštingumo lygio suaugusiųjų klasterių savybes, sąryšis tarp raštingumo lygio ir įsitvirtinimo darbo rinkoje.
Monografiją sudaro įvadas, dvi teorinės dalys, metodologinė dalis, penkios empirinio tyrimo dalys, apibendrinamosios išvados, rekomendacijos, literatūros sąrašas ir santrauka anglų kalba.
Leidėjas: | Mykolo Romerio universitetas |
Išleidimo metai: | 2022 |
Knygos puslapių skaičius: | 244 |
Formatas: | 17x25, kieti viršeliai |
ISBN ar kodas: | 9786094880353 |
Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti