✅ Žaislai ir žaidimai -25% PIGIAU! Naršykite čia >> ✅
Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime
Knygų apie meną serija MENO PAGRINDAI.
Lakoniška, apgalvota, iš esmės.
Kad ir kas būtumėt – namisėda meno mėgėjas, aistringas galerijų lankytojas ar smalsus stebėtojas, – knygų serija „Meno pagrindai“ bus puiki pagalbininkė visiems, besidomintiems menu ir norintiems sužinoti daugiau. Ji suteiks bendrojo išsilavinimo pagrindus ir didžiulį skaitymo malonumą.
Įtraukiančios
Nesudėtingos
Patikimos
Puikiai iliustruotos
Profesionaliai ir sumaniai parašytos knygos
„Meno pagrindai“ – knygų serija, suteikianti pirminį svarbiausių idėjų, asmenybių ir meno kūrinių, padėjusių mums pamatyti pasaulį kitaip, suvokimą.
Will Gompertz, BBC meno redaktorius
______________________
Flavia Frigeri. Menininkės
Moterys nuo senų laikų menininkų mėgstamos kaip kūrinių objektai, bet jų, kaip meno kūrėjų, įnašas ilgai nebuvo ir iki šiol dar nėra deramai pripažįstamas. Dabar jos nebeprivalo kurti anonimiškai ar slėptis po pseudonimais, bet dar visai neseniai – 1989 metais – menininkių grupės „Guerrilla Girls“ („Partizanės“) narės išėjo į Niujorko gatves reikalaudamos atsakymo į klausimą „Ar tik nuogos moterys gali patekti į Metropolitano muziejų?“
Autorė glaustai ir patraukliai apžvelgia daugiau nei penkiasdešimties menininkių nuo XVII amžiaus iki mūsų dienų gyvenimą ir meną, sukurtą įvairiausiomis technikomis. Tarp autorės herojų – Artemisia Gentileschi, Marina Abramović, Yoko Ono, Cindy Sherman ir daug kitų kūrėjų.
Dr. Flavia Frigeri – meno istorikė, parodų kuratorė, šiuo metu dirba Meno istorijos katedroje Londono universitete. Anksčiau dirbo kuratore Tate’o galerijoje, rengė laikinas parodas ir nuolatines ekspozicijas, buvo atsakinga už darbų įsigijimą. F. Frigeri yra ir knygos „Pop Art“ iš „Meno pagrindų“ serijos autorė.
Amy Dempsy. Modernusis menas
Knyga „Modernusis menas“ supažindina su dinamišku ir vienu įdomiausių meno istorijos laikotarpių nuo impresionizmo, kilusio XIX amžiuje, iki XXI amžiuje atsiradusios kelionės tikslo menosrovės (destination art).
Atsisakius įprasto įmantraus pasakojimo apie modernųjį meną, knygoje pateikiamas menininkų judėjimų, meno krypčių ir stilių žemėlapis, kuris padės suvokti šiuolaikinio meno panoramą. Pasitelkdama praktišką, nesudėtingą struktūrą ir aiškų rašymo stilių, kruopščiai atrinkusi meno kūrinių pavyzdžius, autorė pristato 68 svarbiausias Vakarų moderniojo meno sroves. Kiekvieną jų reprezentuoja glaustas apibūdinimas, charakteringiausi kūriniai ir pagrindinių bruožų, svarbiausių menininkų, kūrybos formų ir kolekcijų sąrašas.
Amy Dempsey – meno istorikė, išsilavinimą įgijusi Niujorko Hunterio koledže, o daktaro laipsnį apsigynusi Londono Courtauldo meno institute. Karališkosios meno draugijos narė, bendradarbiavusi su įvairiais Londono muziejais, įskaitant Tateʼo galeriją. Ji taip pat yra knygų „Stiliai, judėjimai ir kryptys: enciklopedinis moderniojo meno vadovas“ (liet. 2004), „Destination Art“ (2006) autorė.
Lee Cheshire. Svarbiausi meno įvykiai
Svarbiausi meno įvykiai“ – tai penkiasdešimt kruopščiai atrinktų atsitiktinių ar ilgai planuotų Vakarų meno raidą pakeitusių nutikimų, pradedant Renesansu ir baigiant šiais laikais. Vieni jų – plačiai žinomi, o apie kitus gal net nesusimąstėme. Gyvi, spalvingi pasakojimai perteikia visuomenės nuotaikas, kai pirmą kartą buvo pristatytas Michelangelo „Dovydas“ ar Mercelio Duchampʼo „Fontanas“; knygoje aprašomi neplanuoti menininkų susitikimai, nulėmę meno srovių – impresionizmo ar poparto – atsiradimą, sensacijomis tapę neeilinių meno parodų atidarymai.
Perteikdamas šiuos įvykius patraukliai ir glaustai, knygos autorius padeda juos įsiminti. Jis žavisi menininkų išskirtinumu, drąsa ir bendryste, bet atkreipia dėmesį ir į ginčus, tarpusavio kovas bei teismus, taip pat dariusius įtaką nenuspėjamai meno istorijos tėkmei.
Lee Cheshire – ilgametis Tateʼo meno muziejaus tekstų kūrėjas ir redaktorius, vienas iš „Tate Etc.“ žurnalo bendradarbių, prisidėjęs ir prie specialaus Tate’o galerijos atidarymui skirto numerio. L. Cheshireʼas yra knygos „London in Paint“ (2017) apie Londono tapybą nuo XVII a. iki šių dienų autorius.
Serija: | Meno pagrindai |
Leidėjas: | Kitos knygos |
Išleidimo metai: | 2019 |
ISBN ar kodas: | KOMPLEKTAS296 |
Atsiliepimai išfiltruojami pasirinkus eilutę