Žiūrėkite į naują faktą kaip maži vaikai, būkite pasiruošę atmesti visas išankstines nuomones, nuolankiai nerkite į bet kokią bedugnę, prie kurios krašto jus prives Gamta - antraip nieko neišmoksite ir nesužinosite."
Thomas Henry Huxley
Šioje knygoje "Holograminė visata. Viena visų nepaaiškinamų reiškių priežastis" Maiklas Talbotas, remdamasis kvantinės fizikos ir neurofiziologijos faktais, skatina drąsiau ir kūrybiškiau žvelgti į mus supanti pasaulį, neapsiribojant tradiciniais mokslo postulatais.
Knygoje plėtojama neurofiziologo Karlo Pribamo įžvalga apie holograminį smegenų funkcionavimo principą ir fiziko teoretiko Deivido Bomo idėja apie paslėptąją ir išreikštąją tikroves, kitaip tariant - kalbama apie holograminę visatos prigimtį. Knyga atspindi holistinį požiūrį, kuris galbūt taps ateities civilizacijos pagrindu.
Michael Talbot yra žinomas rašytojas, kūęs ir grožinės litearatūros kūrinius, ir rašęs mokslo bei dvasingumo sintezės temonis. Kūrybinių idėjų Talbotas sėmėsi kvantinės fizikos srityje, nes kaip tik ten yra ta riba, kur mokslas susiduria su dvasingumu.
Stovėdamas ant šios ribos, Talbotas puikiai mato abi teritorijas, bet stengiasi perdaug nenuklysti nė į vieną iš jų ir apie sudėtingąsias šiuolaikinės kvantinės fizikos realijas pasakoja labai suprantamai ir paprasta kalba. Tai jo populiarumo paslaptis.
Šioje knygoje Maiklas Talbotas plėtoja idėją, kad visas mūsų matrialus pasaulis ir net visa visata - nuo subatominių dalelių iki spindinčių danguje žvaigždžių - nėra relaūs ar atskirai egzistuojantys dalykai.
Visos apčiuopiamos ir regimos formos, kurias mes vadiname savo tikrove, yra tik projekcijos, kurios kyla iš kitos, nematomos aukštesnio lygmens tikrovės. Visa materiali sfera yra holograma ir kiekvienas jos fragmentas atspindi visumą.
Toks holograminis visatos modelis šiandieną randa vis daugiau šalininkų ir sulaukia vis tvirtesnio pripažinimo.
"Negalima sakyti, kad stebuklai paneigia Gamtos dėsnius. Stebuklai paneigia mūsų žinias apie Gamtos dėsnius."
Šv. Augustinas
Iš anglų kalbos vertė Virginija Bertulė ir Andrius Rondomanskis
Gregas Bradenas yra vienas iš žinomiausių autorių, kurie rašo mokslo ir dvasingumo temomis. Bradeno knygos nutiesia tiltą tarp šių dviejų sričių.
Šioje knygoje
"Sąmonės kodai" autorius įtaigiai parodo, kaip mus supančią tikrovę veikia mūsų sąmonė, mūsų tikėjimai ir įsitikinimai.
Ar tai tiesa, kad mumyse slypi jėga, kurią pažadinę mes galėtume pakeisti savo tikrovę?
Naujausieji fizikų ir biologų atradimai liudija, kad tai visiškai įmanoma. Jau dabar mokslas turi įrodymų, kad visata – tai didžiulė tarpusavyje susijusių elementų sistema, joje mūsų sąmonė yra tarsi jungiklis, kurį palietę galime padaryti įtaką visai sistemai. Kodėl iki šiol to nedarėme? Kokios kliūtys mums trukdo įžengti į neribotų galimybių erdvę?
Pagrindiniai faktai, kuriuos atskleidžia ši knyga "Sąmonės kodai":
- Fizinės visatos ir mūsų pasaulio pagrindas yra nematoma energetinė matrica, kuri sujungia mus visus į vieną tinklą.
- Mes galime užmegzti ryšį su ta matrica, jeigu įvaldysime jos kalbą.
- Matricos kalba yra tikėjimas, mintis.
Jau dabar esama mokslinių įrodymų, kad mintis gali paveikti visą fizinę tikrovę - nuo materijos atomų ir mūsų organizmą sudarančių ląstelių iki dangaus kūnų ir jų sistemų. O jeigu mintis gali transformuoti tikrovę, vadinasi, ji taip pat turi ir gydomosios galios. Mintis gydo.
Gregas Bradenas atsakymų į šiuos klausimus ieško jau dvidešimt metų; ta tema jis skaito paskaitas ir yra parašęs kelias dešimtis knygų, kurios skaitomos visame pasaulyje. Gregas Bradenas tvirtina, kad viskas jau seniai pasakyta – tiesiog mes tų pranešimų nesugebame suprasti. Jie užšifruoti įvairių religijų šventraščiuose ir senovės išminčių tekstuose, tas pačias tiesas tik kitais žodžiais mums pakartoja šiuolaikinis mokslas. Pagrindinė Grego Bradeno žinia yra tokia: savo dispozicijoje mes turime visus įrankius, kuriuos įvaldę galėtume tapti tikrais savo gyvenimo kūrėjais.
Iš anglų kalbos vertė Edmundas Juškevičius