Gyvenimas lekia greitai, išmintis ateina lėtai
Trys sudedamosios laimės dalys yra kažką veikti, kažką mylėti ir tikėtis kažko malonaus. Koks yra žmogus ir kuo jis rūpinasi turime spręsti ne iš pažadų, bet iš darbų. Knygos autorius, garsus psichiatras, remdamasis savo patirtimi vaizdžiai aprašo, kaip atsikratyti slogios nuotaikos, abejingumo, išvengti buitinių traumų ir gyventi aistros ir laimės kupiną gyvenimą.
Psichiatras, jau trisdešimt metų girdintis intymiausias žmonių paslaptis ir problemas, mums dovanoja knygą "Gyvenimas lekia greitai, išmintis ateina lėtai" - iškalbingą, įžvalgią ir kupiną giliamintiškos nuovokos apie dalykus, su kuriais tenka grumtis kiekvienam iš mūsų, siekiančiam kuo daugiau nuveikti šiame laikiname gvvenime.1968-1969 m. dr.Gordonas Livingstonas tarnavo karo gydytoju Vietname, artilerijos pulke, paskui, per patį tos beprotybės įkarštį, grįžo į JAV ir pradėjo dirbti psichiatru. Žmonės jam pasakojo apie savo gyvenimus - kas jiems sekasi, kas stringa ir kokiais nesuskaičiuojamais būdais (paprastai pačių sau įpirštais) jie sugeba tapti nelaimingi. Gyvenimas buvo negailestingas ir jam pačiam: per trylika mėnesių jis neteko dviejų sūnų vyriausias nusižudė, o jauniausias mirė nuo leukemijos.
Remdamasis savo gyvenimiškąja patirtimi, dr. Gordonas Livingstonas išgrynino trisdešimt esminių tiesų.
Mes esame tai, ką darome.
Bet kokius santykius valdo tas, kuriam jie rūpi mažiausiai.
Tobulumas - gerumo priešas.
Sparčiai klostosi tik blogi dalykai.
Atleidimas yra pamiršimo atmaina, tačiau šie dalykai nėra tas pats.
Daugeliui vaikystės traumų senaties terminas negalioja.
Šie ir kiti dvidešimt keturi kruopščiai nugludinti, tobulai suderinti esė daugiausia skirti artimiems tarpusavio santykiams ir tiems dalykams, kuriais mes tiems santykiams kenkiame arba, daug rečiau, padedame. Knygoje "Gyvenimas lekia greitai, išmintis ateina lėtai" nuolat pabrėžiama, jog „esame tai, ką darome", ir kad net jei to negalime pakeisti iš esmės, vis tiek turime jėgų ištverti visus praradimus, nesėkmes bei graužatis ir ištrūkti iš jų gniaužtų - kad tai nėra per vėlu.
Knyga "Gyvenimas lekia greitai, išmintis ateina lėtai", kupina tiesų, kurias mes galbūt nujaučiame, bet nesugebame sau aiškiai išdėstyti, yra miela ir geranoriška alternatyva mokymuisi iš savo klaidų, kai išmintis kainuoja itin brangiai. Kiekvienam iš mūsų, jaučiančiam, kad laikas tiksi, o mes vis dar nesame tokie, kokie norėtume būti, autorius siūlo paguodą, žinias ir viltį.
Iš anglų kalbos vertė Edmundas Juškevičius
Kad pyktis tavęs nevaldytų
Pyktis – visuotinis reiškinys. Nežabotas jis padaro daug žalos: sugadina tarpusavio santykius, priverčia išeiti iš darbo, sukelia ligas. Nors dažniausiai to labai norėtume, šiais įtemptais laikais pykčio išvengti turbūt nepavyksta nė vienam iš mūsų.
Ar yra būdas, kuris tikrai padėtų be įniršio įveikti sunkumus ir kovoti už savo teises?
Knygos "Kad pyktis tavęs nevaldytų" autoriai atskleidžia mokslo tyrimais bei praktika grįstą požiūrį į tai, kaip žmogui galima padėti įveikti emocines problemas, ir parodo, kokie metodai leidžia suvokti pykčio prielaidas ir jų esmę. Atlikdami nesudėtingus pratimus ir vadovaudamiesi vertingais patarimais skaitytojai galės išmokti kur kas ramiau gyventi šiame painiame ir, deja, kartais negarbingame pasaulyje.
Knygoje "Kad pyktis tavęs nevaldytų " aptariama racionalaus emocinio elgesio terapija ne tik malšina žmogaus dirglumą, bet ir skatina mesti iššūkį bei nugalėti pyktį, kuris taip dažnai kliudo sėkmei ir laimei - šeimoje, darbe ar kur kitur.
Knygoje atskleidžiamas visiškai naujas požiūris į iki šiol vis dar menkai nagrinėtą emociją – pyktį. Siūloma itin pažangi, mokslo tyrimais bei praktika paremta šio liguisto neigiamo jausmo terapija ir būdai jį valdyti bei malšinti.
Iš anglų kalbos vertė Edmundas Juškevičius
Pasitikėk savimi
Jei norite tapti savimi pasitikinčiais asmenimis, turite žygiuoti keliu, vedančiu į laisvę, ir pasiekti vietovę, kuri vadinasi Emocinė Branda. Čia gyvenantys žmonės visiškai pasitiki savimi ir yra tikri pirmeiviai. Linksmų ir ramių, jų nekankina nei nerimas, nei neviltis. Jie pasisveikins su jumis, kadangi nėra perdėtai drovūs. Jei juos suerzinsite, galėsite iš jų pasimokyti tiesmuko nuoširdumo. Tai žmonės, gyvenimo kortomis losiantys Laiminga Ranka. Būsite tarp jų, jei ryšitės šiam žygiui.
Savimi pasitikintys žmonės nesiskundžia ir neverkšlena. Supranta, jog aplinka jiems niekada nebus pernelyg dėmesinga. Nemano, kad autobusas atvyks jiems patogiausiu laiku arba eilė banke staiga sutrumpės, kai jiems prireiks grynųjų. Neįtūžta, jei kitas žmogus netyčia užmina ant kojos. Žino, kad padavėja prie jų galbūt akimirksniu ir neprišoks, o kirpėja, ko gero, neapkirps ir nenudažys plaukų taip, kad virstų ta kino žvaigžde, kurios nuotraukos puikuojasi žurnaluose.
Ar jūsų gyvenimas būtų lengvesnis, jei labiau pasitikėtumėte savimi?
Ar jūs manote esantys kvaili, stori, bjaurūs, seni, nevykėliai?
Ar savo neigiamas emocijas slopinate antidepresantais, besaikiu valgymu, alkoholiu ir kitokiomis medžiagomis?
Ar nevaldomos emocijos, pavyzdžiui, kaltės jausmas, gėda ir savigaila, jums kone kasdien netrukdo atskleisti visų savo gebėjimų?
Knygos autorė, įžymi psichoterapeute, jums parodys kelią į gyvenimą, kupiną pasitikėjimo savimi; gyvenimą, kuriame nebus emociškai nebrandžios savikritikos, nerimo ir nevaldomo pykčio. Ši knyga jus išmokys galvoti ir elgtis kitaip, o jūs įpratinsite savo smegenis valdyti emocijas ir vertinti sunkumus nešališkai.
Knygos "Pasitikėk savimi" užmojai didžiuliai, tačiau jos autorė, dr. Sheenah Hankin, gali juos įgyvendinti. Ji dirba psichoterapeute daugiau kaip dvidešimt metų ir jau padėjo tūkstančiams žmonių. Jos Laimingos Ramumo Rankos metodas - tai aiški ir glausta programa, leidžianti sėkmingai kovoti su kasdieniais sunkumais, spręsti konfliktus bei atsikratyti žalingų įpročių, tokių kaip persivalgymas, verkšlenimas ar vilkinimas. Perpratę penkias nesudėtingas Laimingos Rankos pakopas, įgusite tvardytis, analizuoti savo mąstymą, mesti iššūkį polinkiui kaltinti kitus ir save, malšinti neigiamas emocijas ir pasitikėti savimi.
Tai knyga, kurioje rasite, ko jums reikia, kad atskleistumėte savo galimybes ir nebijotumėte gyvenimo išbandymų.
Sheenah Hankin, filosofijos daktarę, New York Times Magazine išrinko viena populiariausių Niujorko psichoterapeučių. Ji, Pažintinės vertinamosios terapijos (Cognitive Appraisal Therapy) metodo bendraautorė ir vystytoja, psichoterapeutės specialybę įgijo Birmingame, Astono universitete. Kartu su kitais autoriais parašė knygą "Succeeding with Difficult Clients" ("Veiksminga pagalba sunkiems pacientams"). Ji dirbo asmenybės ir pasitikėjimo savimi eksperte visuomeninėje televizijoje, o jos straipsnius spausdino tokie leidiniai, kaip New York Times, Newsweek, Vogue, Redbook, Eile, Allure, New York Post. Dr. Hankin vadovauja seminarą visoje Šiaurės Amerikoje ir Europoje. Gyvena Niujorke.
Knygoje "Pasitikėk savimi" išsamiai nagrinėjamas iki šio vis dar nepakankamai ištirtas žmogaus bruožas - pasitikėjimas savimi. Joje atskleidžiami pagrindiniai veiksniai - polinkis kaltinti, kritiškumas, gėda, pyktis, savigaila ir t. t. - kurie šį bruožą silpnina, ir siūlom veiksmingas metodas, vadinamas Laiming Ranka, leidžiantis išsiugdyti visišką pasitikėjimą savimi.