✅ Žaislai ir žaidimai -25% PIGIAU! Naršykite čia >> ✅
Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime
Vokiečių fizikė Gabi Kӧpp už mokslo srities ribų tapo žinoma dėl savo biografijos, kurią ji pasakoja knygoje „Kodėl gi aš buvau mergaitė? Viena 1945 metų pasitraukimo istorija“. Autorė aprašė savo patirtį Antrojo pasaulinio karo metais, kuomet ji su seserimi bandė pabėgti į vakarus, bet pateko į sovietų karių nelaisvę. Tai tikra istorija apie vokiečių mergaitę sovietų rankose.
1945 metų sausio mėn. Raudonoji armija įsiveržė į Vokietijos rytus ir privertė vietinius civilius gyventojus bėgti. Žlugus rytiniam frontui, 15-metę Gabi Köpp mama kartu su su seserimi bandė išsiųsti į vakarus ir išgelbėti nuo artėjančios sovietų armijos.
Krovininis traukinys su pabėgėliais iš Prūsijos buvo apšaudytas tankų ir nuvirto nuo bėgių. Gabi sesuo dingo, greičiausiai žuvo, o ji pati pateko į sovietų kareivių rankas, kur jai kelias savaites teko kęsti žiaurius prievartavimus. Ją išnaudojo ir žemino ne tik kareiviai, bet ir likimo draugės, kitos moterys.
Gabi sugebėjo pabėgti ir po penkiolikos dienų surado savo mamą Hamburge. Motina mergaitei uždraudė kalbėti apie tai, kas nutiko priešų nelaisvėje. Tarptautinę teisę pažeidžiantys nusikaltimai buvo tabu, o aukos ilgą laiką jautė gėda šnekėti apie savo patirtį.
„Kodėl gi aš buvau mergaitė? Viena 1945 metų pasitraukimo istorija“ – Antrojo pasaulinio karo nusikaltimų prieš moteris liudijimas ir skausminga išgyvenimo drama. Ne visi žiaurumai tekste aprašyti tiesiogiai, daug ką galima perskaityti tarp eilučių, akivaizdu, kad Gabi Kӧpp nelengva kalbėti apie tai, ką ji patyrė. Tekste aiškiai juntama ne tik baimė ir skausmas, bet ir pyktis bei nusivylimas.
Gabi Köpp savo autobiografiją išleido 1992-ais metais. Pabėgimo į vakarus ir prievartavimo istorija buvo pakartotinai išleista 2010-tais metais. Naujas leidimas, skirtingai nei senasis, plačiai paplito, tapo populiarus ir yra išverstas į kelias kalbas.
Gabi Kӧpp arba Gabriele Kӧpp (1929-2010) – vokiečių fizikė. Ji gimė Vakarų Prūsijoje ir po pabėgimo iš sovietų nelaisvės studijavo fiziką Hamburgo universitete, kur įgijo daktaro laipsnį. Nuo 1966-tų metų Acheno technikos universitete dirbo teorinės fizikos katedros dėstytoja.
Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti