Užsisakykite iki gruodžio 23d. 15:30 val. ir atsiimkite užsakymus pirmadienį iki 16 val. - patogupirkti.lt sandėlyje Vilniuje, Kalvarijų g. 143 Daugiau ČIA >>
Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime
Pinigų tema yra labai jautri. Tačiau ji visuomet labai svarbi poroje. Apsigyvenęs kartu su būsima žmona, knygos autorius susidūrė su finansų valdymo keblumais. Jis ėmė ieškoti būdų, kaip organizuoti bendrus piniginius reikalus efektyviau ir sklandžiau. Apie tai, kaip jam sekėsi ir ko jis išmoko skaitykite knygoje „Ko niekada neišgirsite iš bankininko. Praktiniai patarimai poros finansų planavimui ir organizavimui“. Nuo atsakymo į klausimą, kas šeimoje trukdo susitarti dėl pinigų panaudojimo ir kodėl kitas elgiasi ir galvoja kitaip, iki patarimų, kaip greičiau grąžinti būsto paskolą ar kokį investavimo kelią rinktis – tai tik kelios šios knygos temos.
Anot autoriaus, pinigai nėra tik buhalterinis formalumas, lengvai išsprendžiamas subalansavus pajamų bei išlaidų eilutes. Požiūris į pinigus ir jų panaudojimą yra psichologinis klausimas – šios nuostatos susiformuoja žmogui augant, o dalį įsitikinimų kiekvienas perima iš savo tėvų. Todėl suaugę vieni yra švaistūnai, o kiti – pernelyg taupūs. Atsakymo kaip suderinti šias dvi psichologines „programas“ ir ieško knygos „Ko niekada neišgirsite iš bankininko. Praktiniai patarimai poros finansų planavimui ir organizavimui“ autorius Mindaugas Grajauskas.
Autoriaus teigimu, kiekviena jo nagrinėjama tema buvo aktuali jam pačiam, o sprendimai išbandyti „savo kailiu“. Suderindami poros nuostatas, gilindamiesi į kiekvieno mąstyseną, mokydamiesi ir analizuodami – taip autorius ir jo gyvenimo partnerė ieškojo tinkamiausio finansų valdymo modelio, leidžiančio siekti užsibrėžtų tikslų ir apsaugančio nuo konfliktų ir nesutarimų dėl pinigų panaudojimo. Geriausios išeities paieškos ir eksperimentų rezultatai nugulė knygos „Ko niekada neišgirsite iš bankininko. Praktiniai patarimai poros finansų planavimui ir organizavimui“ puslapiuose. Joje – psichologiniai finansų valdymo aspektai, pagrindiniai praktiniai principai, konkretūs pavyzdžiai ir išsamūs žingsniai tinkamiausio pinigų valdymo modelio link.
„Aš nuoširdžiai tikiu, jog kiekvieno žmogaus ir kiekvienos šeimos pareiga - būti turtingiems. Skamba banaliai ir nerimtai? Galbūt. Bet kaip tai skamba - man nerūpi. Aš nuoširdžiai tuo tikiu ir vadovaujuosi. Kiekvieno mūsų pareiga - tapti turtingiems. Ne tam, kad turėtume daugiau pinigų, nei jų mums reikia. O tam, kad galėtume kokybiškai patirti gyvenimą, mėgautis juo, turėti daugiau darnos tarpusavio santykiuose“, – teigia Mindaugas Grajauskas.
Knygos „Ko niekada neišgirsite iš bankininko. Praktiniai patarimai poros finansų planavimui ir organizavimui“ autorius – mokymų organizatorius ir konsultantas. Pagrindinės Mindaugo Grajausko ekspertinės sritys – produktyvumas, asmeninis efektyvumas, projektų valdymas, komandinės veiklos stiprinimas ir sąmoningumo ugdymas. Daugiau nei septynių metų konsultavimo patirtį turintis specialistas yra įgijęs filosofijos magistro laipsnį, kuris padeda ieškant naujų idėjų ir principų, pritaikomų mūsų kasdienybėje. Knygos autorius mėgsta skaityti, o jo svajonė – asmeninė tūkstantinė namų biblioteka.
„Dirbu su asmeninių finansų valdymu nuo 2005-ųjų. Nebuvau skaičiusi lietuvių autoriaus parašytos ir mūsų skaitytojams pritaikytos knygos apie tai. Skaitydama knygą visą laiką žinojau, kad Mindaugas rašo tik tai, ką pats asmeniškai išbandė, o ne kažkur rado, išsivertė, nukopijavo. Rekomenduoju ne tik perskaityti, bet išstudijuoti, atlikti praktines užduotis, susidėlioti savo gyvenimo finansų planą. Ši knyga ir tiems, kurie galvoja, kad apie finansų valdymą žino viską, ir tiems, kurie galvoja, kad nežino nieko. Daugiau sužinosite apie mūsų požiūrį į pinigus, taupymą, investavimą, būsto paskolas, strategijas, dažnas klaidas, apie tai, kaip pasiekti ne tik finansinius tikslus, bet ir įgauti daugiau ramybės, pasitikėjimo, sukurti didesnę darną santykiuose.“
Milana Jonikienė, „M Capital“ bendrasavininkė, asmeninių finansų valdymo konsultantė, sertifikuota koučerė, lektorė
„Šiandien galima rasti daug informacijos asmeninių finansų tema, tačiau kur kas rečiau ji nagrinėjama iš poros santykių pusės. Ši knyga turi būti kiekvienos poros, ieškančios paprasto, efektyvaus ir tikrai veikiančio modelio, kaip valdyti pinigus poroje (ir, svarbiausia, dėl jų nesipykti), lentynoje. Nustebino Mindaugo gebėjimas paprastai ir įtraukiančiai pateikti, kaip daugeliui gali atrodyti, gana sausą finansinę informaciją. Nuoširdžiai rekomenduoju kiekvienai porai, ieškančiai atsakymų, kaip darniai kurti finansinį gerbūvį.“
Jurijus Clavas, privatus investuotojas, „Starfish Academy“ įkūrėjas
TURINYS
Kodėl parašiau tai, ką parašiau, - šios knygos istorija / 11
Turtėjimo psichologija / 17
Visai ne mokslinis tyrimas - įdomus eksperimentas seminaro salėje /18
Ar jums patinka taupyti? /21
Kaip turtėjimo psichologijos pamatas atrodo skaičiais, arba Ką reiškia sureikšminti mažas išlaidas / 36
Kodėl sunku susitarti šeimoje dėl pinigų? / 45
Sunku suprasti, kodėl kitas elgiasi ir galvoja kitaip / 46
Pagrindinis iššūkis dėl pinigų poroje - skirtinga mąstysena / 60
Kaip pačiam patyrinėti savo santykį su pinigais ir požiūrį į juos? / 63
Kas poroje sukelia daugiausia nepatogumų ir iššūkių dėl pinigų? / 68
Ką reiškia gerai organizuoti ir panaudoti pinigus poroje? / 72
Subalansuotas finansų valdymo modelis: keturi pagrindiniai uždaviniai / 75
Ekonominis žmogaus gyvenimo modelis / 77
Subalansuotas finansų valdymo modelis - kas yra svarbu ir ką daryti? / 83
1 uždavinys: poilsio (pensinio) laikotarpio kapitalo kaupimas / 84
2 uždavinys: finansinio saugumo užtikrinimas / gi
3 uždavinys: finansinės nepriklausomybės užtikrinimas / 97
4 uždavinys: gyvenimo kokybės gerinimas /113
Kaip organizuoti savo finansus, kad pavyktų įgyvendinti visus keturis subalansuoto finansų valdymo uždavinius? /126
Poros finansų valdymo modelis /130
Pagrindiniai finansiniai įrankiai /131
Poros finansų valdymo principai /145
Poros finansų valdymo modelio elementai /147
Penkių žingsnių poros finansų valdymo modelio kūrimas /158
Šeimos finansų valdymo sistemos naudojimas /182
Poros finansų valdymo modelio pavyzdys /187
Pensinio kapitalo kaupimas: kaip tai padaryti? /198
Pensinio kapitalo kaupimo strategija / 207
Kaip pradėti investuoti?
Veiksmų planas, kaip per kitas 90 dienų suformuoti investicinį portfelį / 235
Ką reikia žinoti apie būsto kreditus? / 247
Nuo ko reikėtų pradėti - pasiruošimas / 249
Kokio kredito man reikia? Sutartis / 257
Derybos su banku: procesas / 273
Būsto kredito grąžinimo strategija - kaip grąžinti būsto kreditą greičiau ir sumokėti bankui mažiau palūkanų / 280
Strategijos naudos skaičiavimo pavyzdys / 285
Skyriaus apibendrinimas - pagrindinės mintys / 289
Atostogų pinigai: planavimas ir pinigų panaudojimas atostogų metu /291
Planavimas - finansinis pasiruošimas atostogoms / 292
Kaip leisti pinigus per atostogas? / 299
Kaip tai pavyksta kitiems? Žmonių istorijos /308
#1 istorija: kai pinigų tema nėra tik apie pinigus. Kristinos istorija / 309
#2 istorija: visuomet yra galimybė pagerinti pinigų organizavimą. Povilo istorija /312
#3 istorija: svarbu leisti sau džiaugtis gyvenimu - skirti pinigų savo pramogoms. Agnės istorija / 319
#4 istorija: sustyguoti finansai - daugiau darnos santykiuose. Lino istorija /321
#5 istorija: kai po kiekvienos nakties po truputį tampi vis turtingesnis. Dainiaus istorija /323
Vietoj pabaigos 7327
ĮVADAS
Kodėl parašiau tai, ką parašiau, - šios knygos istorija
Juk tokių kaip ši knygų - „pilna". Na, gal ne visai tokių pat, bet vis tiek...
Jeigu dar šios knygos neparsinešėte namo, o stovite knygyne ar bibliotekoje tarp lentynų - apsižvalgykite. Juk panašių darbų tikrai daug. Tad kodėl? Kodėl taip išėjo, kad ši idėja, o vėliau ir visas tekstas bei galutinis maketas nukeliavo į leidyklą? Atsakymas į klausimą „Kodėl aš parašiau šitą knygą?" yra labai asmeninis. Net sakyčiau, kad tai labai intymus atsakymas. Ir knygos turinys intymus. Juk tai apie pinigus.
Tai nebuvo sprendimas per sekundę. Iki jo keliavau bene daugiau nei ketverius metus. Tai nereiškia, kad tiek rašiau šią knygą. Tai reiškia, kad daugiau nei ketverius metus tyrinėjau, eksperimentavau, mokiausi ir ieškojau sprendimų: kaip paprasčiau, efektyviau ir patogiau tvarkytis su savo pinigais ir juos investuoti. Visa tai dariau dėl savęs ir savo šeimos. Ir šis mokymosi procesas vis dar tęsiasi.
Tada vienur ar kitur pasidalindavau tomis praktikomis, kurias atradome ir taikėme savo šeimoje tvarkydami savo pinigus. Kiti žmonės pradėjo jomis naudotis, ir tai jiems lygiai taip pat puikiai veikė. Tai pastebėjęs ėmiau apie tai pasakoti kitiems daugiau. Pradėjau organizuoti seminarus. Žinote tą jausmą, kai kažką atrandi, kas tikrai džiugina ir duoda rezultatų, ir tada nori apie tai papasakoti visam pasauliui?!
Tad štai, ši knyga - mano būdas papasakoti pasauliui, t. y. papasakoti jums, ką atradau, kaip tai galima naudoti ir kaip tą patį jūs galite pritaikyti sau, siekdami didesnės darnos savo šeimoje bei susikurdami jos turtėjimo ir pinigų organizavimo būdą - poros finansų valdymo modelį.
Pinigų valdymo, protingo jų tvarkymo ir investavimo klausimai man ne visuomet rūpėjo. Manęs, kaip greičiausiai ir jūsų, niekas mokykloje nemokė, kaip reikia teisingai elgtis su pinigais, kaip turėtų būti organizuojami pinigai šeimoje ar poroje, kaip apie juos kalbėti, kaip jie apskritai susiję su visomis kitomis gyvenimo sritimis. Tikriausiai kaip ir ne vieną jūsų, mane auklėjo maždaug taip:
Turėk gerą darbą, ir viskas bus gerai.
Tiesa, dažnai sąvoka „gerą" reikšdavo tokį darbą, kuriame reguliariai moka atlyginimą.
O apie tai, ką reikia, ką galima, ką būtina daryti su savo pinigais, - nė žodžio.
Tad kažkiek nustebau, kai turėdamas „gerą darbą" vis tiek susidurdavau su finansiniais sunkumais. Ir ne todėl, kad mažai uždirbdavau. Mes visuomet galime ir norime susikurti didesnes pajamas, ir tai yra geroji žinia, nes sukurdami daugiau vertės kitiems galime susikurti didesnes pajamas. Bet ar jūs pastebite, kad, nors jūsų pajamos didėja, finansinė situacija taip greitai nesikeičia? Arba visai nesikeičia. Arba tai, kad didesnis pinigų kiekis nebūtinai užtikrina didesnę darną poroje?
Prisimenu, buvo laikas, kai mūsų šeimoje (tuomet dar tik poroje su dabar jau esama žmona) sugalvojome, jog jau būtų laikas įsigyti nuosavą būstą. Taip, tam padarė įtakos dar viena iš auklėjimo normų - būtinai turėti savo būstą. Tada visiškai nieko apie tai neišmaniau, išskyrus tai, kad būsto kreditus „dalija" bankai. Ir gal kiek netikėtai, bet tuo metu pastebėjau reklamuojamą seminarą apie būsto kreditus. Nuėjome kartu su žmona.
O po to seminaro... prasidėjo siaubas.
Po to seminaro pasidarė labai gėda. Nuoširdžiai sakau. Taip gėda, kad nebuvo kur akių dėti, kai supratau, kiek daug nežinau, nedarau ir net nepagalvoju! Prisimenu, kaip po seminaro nuėjau į asmeninę konsultaciją pas to seminaro lektorių. Jis ėmė manęs klausinėti, ką jau „turiu", t. y. kokius finansinius klausimus jau esu išsprendęs, kokius finansinius įrankius naudoju ir kaip juos suderinu, ar nedarau kokių klaidų ir kaip galima viską daryti efektyviau. Kitaip sakant - koks mano finansinis planas?
O aš tegalėjau atsakinėti, jog „dar ne" (nors dažnai tai sakydamas, tiesą sakant, net nesuprasdavau, apie ką manęs klausia). Tą kartą taip „suskaudo"... Ne fiziškai, o psichologiškai. Jaučiausi nusivylęs. Savimi. Kodėl anksčiau apie tai nesusimąsčiau? Taip rūpinausi savo pajamų didinimu ir karjera, kad visai nesirūpinau savo finansų panaudojimu. Ir tas „skausmas" nebuvo vienkartinis.
Pradėjo taip skaudėti, kad kitą dieną nepraėjo. Ir dar kitą dieną nesiliovė. Buvau pakankamai sąmoningas, kad suprasčiau, jog, jeigu nieko nekeisiu, po kelerių metų būsiu lygiai toje pačioje vietoje - nepasirūpinęs savo finansais (tik tikriausiai gausiu didesnį atlyginimą). Tas žmogus, kuris tąkart privertė (gal reikėtų sakyti, paskatino) jausti gėdą, - dabar vienas geriausių mano draugų. Tuomet paprašiau jo pagalbos - padėti man išmokti protingai elgtis su savo pinigais.
Tad tuomet ir užgimė ši mano „kelionė". Visa tai būtent taip ir vadinu. Kelionė, kurios metu mokiausi, eksperimentavau, ieškojau, testavau, bandžiau vienaip ir kitaip organizuoti pinigus ir daryti su jais tai, ko anksčiau nė nežinojau, kad apskritai įmanoma.
Keitėsi mano požiūris, mąstymas ir, žinoma, elgesys. Tiesa, visa tai darėme kartu su žmona. Ne visuomet būdavo lengva. Kartais apimdavo nusivylimas, kartais neaiškumas, o būdavo ir dar liūdnesnių būsenų.
Tačiau šiandien, po kelerius metus trukusio eksperimentavimo ir galiausiai suformuoto naujo požiūrio, sukūręs šeimoje elgesio su pinigais ir jų organizavimo konkrečią praktiką, galiu ramiai atsidusti ir pajusti ramybę! Kiekvienas euras šeimoje turi savo „lentynėlę", pokalbiai apie pinigus nebėra tokie nejaukūs, o finansų planavimas tapo įprastas ir paprastas. O didžiausia vertė - net ne didėjantis šeimos turtas ar pajamos iš investicijų. Labiausiai džiaugiamės dėl didesnės ramybės ir geresnio tarpusavio sutarimo. Dėl to, kad atradome būdą, kaip kalbėtis ir planuoti pinigus paprasčiau.
O geriausia žinia ta, kad visa tai lengvai kopijuojama!
Kviečiu kiekvieną jūsų pasinerti į savo asmeninę „kelionę". Ieškoti, atrasti, eksperimentuoti ir susikurti savo modelį, kaip jūs tvarkysite pinigus savoje šeimoje arba asmeniškai. Ir tikiu, kad galiu jums padėti.
Kokia šios knygos paskirtis?
Aš nuoširdžiai tikiu, jog kiekvieno žmogaus ir kiekvienos šeimos pareiga - būti turtingiems. Skamba banaliai ir nerimtai? Galbūt. Bet kaip tai skamba - man nerūpi. Aš nuoširdžiai tuo tikiu ir vadovaujuosi. Kiekvieno mūsų pareiga - tapti turtingiems. Ne tam, kad turėtume daugiau pinigų, nei jų mums reikia. O tam, kad galėtume kokybiškai patirti gyvenimą, mėgautis juo, turėti daugiau darnos tarpusavio santykiuose. Neišspręsti piniginiai reikalai poroje tam labai trukdo.
Kiekvienos šeimos finansų valdymo uždavinys - subalansuoti šeimos pajamų panaudojimą taip, kad galėtumėte patenkinti esamus šeimos poreikius, pasirūpintumėte ateitimi bei užtikrintumėte savo šeimos turtėjimą - kapitalo augimą.
Šioje knygoje rasite idėjų, įžvalgų, požiūrių ir konkretų šeimos finansų valdymo modelį. Taip pat konkrečių pavyzdžių bei istorijų. Tikiuosi, jog ši mano atrinkta, asmeniškai išbandyta ir aprašyta medžiaga leis jums sustyguoti jūsų šeimos finansus.
Ši knyga nėra apie taupymą. Ši knyga - apie turtėjimą ir tai, kaip sukuriant savo pinigų poroje organizavimo modelį mėgautis didesne darna. Žinoma, modelių, praktikų ir finansinių sprendimų gali būti daug, įvairių ir net skirtingų. Tačiau aibė žmonių savo finansais išvis nesirūpina.
Kviečiu šią knygą naudoti, o ne tik skaityti. Joje rasite praktikų, konkrečių pratimų ir žingsnių, kuriuos kviečiu atlikti. Juos pats dariau ne kartą. Tik taip šiuose puslapiuose aprašytos idėjos bus veiksmingos jums. Tikiuosi, tai jums puikiai pavyks.
Ir žinau iš savo ir kitų žmonių patirties, kad tiems, kurie pradės jas taikyti, bus neįmanoma, kad nepasisektų!
Įdomios ir prasmingos kelionės! Nebus lengva, bet bus įdomu, ir tikrai bus prasminga.
Nuoširdžiai, Mindaugas Grajauskas
Autorius: | Mindaugas Grajauskas |
Leidėjas: | Vaga |
Išleidimo metai: | 2018 |
Knygos puslapių skaičius: | 336 |
Formatas: | 15x21, kieti viršeliai |
ISBN ar kodas: | 9785415025091 |
Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti