Užsisakykite iki gruodžio 23d. 15:30 val. ir atsiimkite užsakymus pirmadienį iki 16 val. - patogupirkti.lt sandėlyje Vilniuje, Kalvarijų g. 143 Daugiau ČIA >>
„– Tėve, motina… kodėl… kodėl turiu tekėti?
Nustebę tėvai kurį laiką įdėmiai žvelgė į ją. Atsakė tuo pačiu tonu:
– Nes reikia!
Motina nusišypsojo jai, tačiau undinė buvo pernelyg priblokšta, kad tai pastebėtų: viskas jai atrodė netekę prasmės.
– Reikia? Tuomet manyti, kad galiu iš tikro pati nuspręsti, tėra apgaulė? – paklausė ji.
Karalienė mėgino ją paguosti. Karalius pasigręžė į ryklį tikėdamasis, kad šis padės suprasti jo dukters nuotaiką. Šiek tiek pasimetęs, jis šmirinėjo nuo oto prie oto kitame menės gale, visiškai nekreipdamas dėmesio į tai, kas vyksta. Karalaitė įtūžo. Jos balsas ėmė drebėti iš pykčio:
– Kad ir ką padaryčiau – ištekėčiau ar ne – gailėsiuosi, nes tai nebus mano sprendimas! Kad ir kas nutiktų, nieko negaliu spręsti pati!“
Jūros gelmėse gyvena karalaitė undinė, kuriai, iš pažiūros, nieko netrūksta. Apsupta prabangos, tėvų meilės ir besiruošdama svajonių vestuvių puotai, karalaitė vis nerimsta. Ją kamuoja slogus kaip tamsiausi vandenys nerimas. Ši istorija „Kierkegoras ir undinė“ – tai kelionė nepaaiškinamo liūdesio jūra, kurios metu skaitytojai kartu su pagrindine knygos heroje kviečiami užduoti bene sudėtingiausią klausimą iš visų: kaip būti tuo, kuo nori būti? O svarbiausia, kaip pažinti, prisijaukinti ir įveikti giliausią nerimą dėl to, kas esame ir kuo turime tapti.
„Pakėlusi galvą, undinė priešais save išvydo jauną vyrą, kuris nusišypsojęs pasisveikino:
– Ar kažkas įkrito į vandenį? – paklausė jis.
– Ne, tiesiog stebiu atspindžius, – atsakė undinė.
– Ir ką gi matote? – susidomėjęs pasitikslino vaikštinėtojas.
– Matau pusiau moterį, pusiau žuvį. O dabar šalia manęs – ir tikras vyras.
– Tikras vyras? – sudvejojo pašnekovas. – Na taip, bandau tapti tikru žmogumi!
– Bandote? – nustebusi paklausė undinė. – Argi jau dabar nesate žmogus?
Vaikštinėtojas prapliupo juoktis ir tarė:
– Taip, esu žmogus. Bet nesu tikras žmogus, tokiu tampama: reikia tik pasirinkti!“
Sorenas Kierkegoras (Søren Kierkegaard) gimė 1813 metais gegužės 5 dieną Kopenhagoje, turtingoje Ane’os Sørensdatter Lund Kierkegaard (1768–1834) ir prekybininko Michaelio Pederseno Kierkegaardo (1756–1838) šeimoje. Kierkegaardas buvo septintas, jauniausias vaikas šeimoje. Sørenui gimus, jo motinai buvo 45, o tėvui 56 metai. Su tėvu jį siejo šalti, griežti, į dvasinį ir intelektualinį ugdymą nukreipti santykiai, kuriuose asmeninėms emocijoms buvo maža vietos, o su motina, atvirkščiai – šilti.
Sorenas Kierkegoras – vienas iš mįslingiausių filosofų, egzistencializmo pradininkas, dramatiškumo gerbėjas,„melancholijos debesėlis“ (dėl to, jog yra kilęs iš ten, kur daug lyja, vyrauja dargana, ir dėl to, jog yra melancholiškos sielos). Šis gražusis danų filosofas daug dėmesio skyrė individualiai žmogaus būčiai, subjektyviai patirčiai, nagrinėjo tokias temas kaip nerimas, etika, ironija. Itin mėgo pasivaikščiojimus Kopenhagos krantine.
Literatūros vertėja Line Faden-Babin ir elgesio terapeutas Jakobas Rachmanskis kilę iš Danijos ir Grenlandijos. Filosofuoti jiedu mokėsi iš Kierkegoro, o plaukti – iš tritonų.
Iliustratorė Lucia Calfapietra gimė Italijos pajūryje. 25-erių persikėlė į Prancūziją, kad taptų iliustratore, nors labiausiai norėtų pavirsti undine. Laukdama, kol tai nutiks, gyvena prie Marnos, apsupta savo bičiulių raudonųjų žuvelių.
Knygelės vertėja Daina Habdankaitė filosofines knygas vaikams pradėjo versti 2018 metais, kai nerūpestingai vaikštinėdama Paryžiaus gatvelėmis aptiko Les Petits Platons knygyną. Jaunoji filosofė tiki, jog filosofija gali ir turi būti prieinama ne tik akademinio pasaulio specialistams, bet visiems žmonėms, nepriklausomai nuo jų amžiaus ar žinių bagažo. Mažųjų Platonų serijos knygos, jos manymu, yra itin patrauklus būdas prieiti prie sudėtingo, dažnai kvapą gniaužiančio ir daug peno dvasiai teikiančios filosofijos pasaulio.
Apie Mažųjų Platonų seriją
Jeanas Paulis ir Morina Mongin Mažųjų Platonų leidyklą įkūrė 2009 m. savo namų virtuvėje. Per tuos metus pora ne tik susilaukė keturių vaikų bei įkūrė knygynėlį Paryžiuje, kur vyksta gyvi filosofų susitikimai su jauniausiais skaitytojais, bet ir išleido daugiau nei 40 filosofinių knygelių vaikams, kurios po pasaulį pasklido išverstos į daugybę kalbų.
Mažieji Platonai, skirtingai nei kitos Vakarų Europos leidyklos, kurios taip pat leidžia filosofines knygeles vaikams, akcentuoja filosofijos istorijos ir filosofinių asmenybių reikšmę mąstymo ugdymui. Užuot tiesiog kėlę klausimus apie daiktus, žmones, reiškinius ir kitus su vadinamąja gyvenimo prasme susijusius dalykus, Mažųjų Platonų autoriai imasi iššūkio perteikti didžiųjų mąstytojų tyrinėtus klausimus bei metodus, jų nesupaprastindami ir kartu nenuslysdami į biografinį pasakojimą.
Knygelių serijos išskirtinumas – teksto ir vaizdo dermė. Kūrybingą ir įtraukiantį tekstą kaskart lydi įspūdingos, originalios iliustracijos, kurios tampa lygiavertėmis prasmės nešėjomis. Knygelių kūrėjai Prancūzijoje pradeda nuo teksto, kurį rašo žinomi ir patyrę filosofai, o iliustratoriai prie kūrybinio proceso prisijungia jau sukūrus tekstą. Tekstus rašo profesionalūs filosofai, nemažai metų paskyrę tam tikrų filosofinių mokyklų ir idėjų studijoms, tad jų pasakojimai yra ne tik įtraukiantys ir literatūriški, bet juose apstu ir filosofinių subtilybių, kurios neretai atsiskleidžia tik žinantiems filosofinį klausimo ar mąstytojo idėjų kontekstą. Dėl šios priežasties serijos knygelės yra daugiasluoksnės, prie jų verta grįžti keičiantis skaitytojo amžiui ir apsiskaitymo lygiui.
Autorius: | Line Faden-Babin, Jakobas Rachmanskis, Lucia Calfapietra |
Serija: | Mažieji Platonai |
Leidėjas: | Phi knygos |
Išleidimo metai: | 2021 |
Knygos puslapių skaičius: | 64 |
Formatas: | 15x21, minkšti viršeliai |
ISBN ar kodas: | 9786098236132 |
Vertėjas: | Daina Habdankaitė |
Iš kokios kalbos versta: | prancūzų |
Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti