Užsisakykite iki gruodžio 23d. 15:30 val. ir atsiimkite užsakymus pirmadienį iki 16 val. - patogupirkti.lt sandėlyje Vilniuje, Kalvarijų g. 143 Daugiau ČIA >>
Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime
Kas mes esame ir kaip visi esame vienas su kitu susiję? Vienas ryškiausių šiuolaikinės filosofijos atstovų Luciano Floridi knygoje „Ketvirtoji revoliucija: kaip infosfera keičia žmonių tikrovę“ tikina, kad neįtikėtinu greičiu besivystančios informacijos ir komunikacijos technologijos visiškai keičia atsakymus į šiuos klausimus.
Ribos tarp virtualaus ir tikro gyvenimo nyksta ir išmanių objektų apsuptyje mes tampame nepastebimai vieni su kitais susiję. Atsiduriame savotiškoje infosferoje. Asmenybės, kuriomis tampame socialinėje erdvėje, pamažu keičia mūsų tikrą gyvenimą. Pasak tų, kurie seka Koperniko, Darvino ir Froido idėjas, šis metafizinis poslinkis yra ne kas kita, kaip ketvirtoji revoliucija.
Virtualus gyvenimas vis labiau veržiasi į mūsų kasdienybę ir keičia daugybę kasdienių veiklų – apsipirkimą, darbą, mokymąsi, rūpinimąsi sveikata, pramogas, santykius, taip pat mūsų bendravimą teisės, finansų, politiniame gyvenime. Keičia net mūsų karus. Visose gyvenimo srityse informacijos ir komunikacijos technologijos tapo jėga, kuriančia ir keičiančia mūsų realybę.
Kaip užtikrinti, kad naudotume tik teigiamas technologijų savybes? Kokios yra numanomos rizikos? Ar mūsų technologijos mus išlaisvins, ar suvaržys? L. Floridi tikina, kad privalome praplėsti ekologinį ir etinį požiūrį, apimantį tiek gamtos, tiek žmogaus sukurtą realybę. Tik taip sugebėsime sėkmingai susidoroti su atsirandančiais skaitmeninių technologijų ir informacijos visuomenės iššūkiais.
Knygos „Ketvirtoji revoliucija: kaip infosfera keičia žmonių tikrovę“ autorius teigia, kad informacijos ir komunikacijos technologijos pradeda ketvirtąją revoliuciją, verčiančią iš naujo įvertinti žmonijos prigimtį ir reikšmę visatoje. Mes nesame nejudrūs visatos centre (Koperniko revoliucija), mes nesame visiškai nesusiję su likusiu gyvuoju pasauliu (Darvino revoliucija) ir mes tikrai nesame atverstos knygos patys sau (Froido revoliucija). Dabar informacijos ir komunikacijos technologijos atskleidžia mums, kad mes nesame nepriklausomi veikėjai, esame informaciniai organizmai, kurie dalijasi su kitais globalia aplinka, pripildyta informacijos – infosfera.
Luciano Floridi (g. 1964 m.) – Filosofijos ir informacijos etikos profesorius Oksfordo universitete, taip pat vadovauja tyrimams Oksfordo interneto institute. Gimė Romoje, Italijoje, ten baigė filosofijos istorijos studijas.
Jo darbai apie informacijos etiką ir infosferą sulaukė daugybės svarbių mokslinių apdovanojimų įvairiose pasaulio šalyje. Jis taip pat buvo Google patariamosios tarybos narys, svarstant teisę būti pamirštam.
Informacinės filosofijos pagrindai yra jo ilgalaikis projektas. „Ketvirtoji revoliucija: kaip infosfera keičia žmonių tikrovę“ yra naujausia jo knyga nagrinėjanti šią temą. Knyga skirta ne ekspertams ar mokslininkams, o šiuolaikinėmis technologijomis ir šiuolaikine filosofija besidomintiems žmonėms. Autoriaus pagrindinė mintis, kad informacijos ir komunikacijos technologijos radikaliai keičia ne tik mūsų santykį su pasauliu ar kitais žmonėmis, bet ir mūsų požiūrį į save, savo prigimtį, egzistenciją ir atsakomybes.
Iš anglų kalbos vertė Diana Urbonė
Autorius: | Luciano Floridi |
Leidėjas: | Eugrimas |
Išleidimo metai: | 2018 |
Knygos puslapių skaičius: | 252 |
ISBN ar kodas: | 9786094373794 |
Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti