✅ Žaislai ir žaidimai -25% PIGIAU! Naršykite čia >> ✅
Knyga „Kelionė namo. Amerikiečio jogo autobiografija“ nuoširdžiai pasakoja apie jo žingsnius į savęs pažinimą, iš vidaus atskleidžia giluminius mistinių tradicijų slėpinius ir parodo, kokius sunkumus tenka įveikti siekiant vidinės harmonijos ir ryšio su dieviškuoju pradu.
Iš spalvingų gijų – nuotykių, mistinių patirčių, meilės santykių – Radhanatha Swamis suaudė nepaprasto ryškio memuarus "Kelionė namo. Amerikiečio jogo autobiografija". Paskui jauną dvasios ieškotoją Ričardą Slaviną, ilgainiui virstantį pripažintu sielų vadovu, skaitytojas nueina tolimą kelią – nuo Čikagos priemiesčių iki Himalajų olų.
Per plauką vis išvengdamas mirties, mokydamasis iš tobuliausių jogų ir metai po metų žingsniuodamas piligrimų takais, radhanatha Svamis galiausiai prasiskverbia iki švenčiausio mistinės Indijos kultūros aukuro ir randa ilgai ieškotą meilę. Skaitydamas knygą "Kelionė namo. Amerikiečio jogo autobiografija" greitai užsimiršti – taip pagauna su retu atvirumu pasakojama, tokia linksma ir kartu jaudinanti istorija.
Radhanatha Swamis gimė 1950 m. Čikagoje. Dar paauglys išsiruošęs į dvasines klajones po pasaulį, galiausiai atrado atsidavimo jogos kelią. Dabar mokydamas tos atsidavimo – bakhti – išminties keliauja po Aziją, Europą ir Ameriką, tačiau nemaža laiko praleidžia ir savojoje Mumbajaus (Indija) bendruomenėje.
Geri Radhanathos Swamio pažįstami stebisi, kaip nesavanaudiškai jis padeda kietiems artėti prie Dievo, be to, kaip lengva, paprasta ir smagu su juo bendrauti. Ir draugus, ir šiaip lankytojus įkvepia įgimtas Svamio kuklumas ir nenoras sau priskirti net akivaizdžius nuopelnus – paties suburtą klestinčią bendruomenę, pradėtas masinio skurstančių vaikų maitinimo ir pagalbos kritinėmis situacijomis programas, įsteigtas labdaros ligonines, ekologinius ūkius, mokyklas ir ašramus. Vieno iš gerbėjų žodžiais tariant, „laikydamas gyvenimą tarsi ištisiniu Dievo malonės srautu, Svamis niekada nepraranda žmogiškumo. jis toks paprastas ir visiems prieinamas, kad žmogus jauti – tereikia trupučio nuoširdžių pastangų, ir pačiam pavyks užčiuopti tą paslaptingą taką į vidinę ramybę ir Dievą.
"Skaitydamas keliauji kartu su autoriumi per svečias, puikiu stiliumi aprašytas šalis, kol atsiduri Indijoje; stebi autoriaus dvasinius ieškojimus, matai jį artėjant prie Dievo, semiesi neeilinės dvasinės patirties, kuria jis nuoširdžiai dalijasi. Šiai knygai skaitytojai neliks abejingi - jos dovanojami išmintis ir tikėjimas praturtins kiekvieną sielą."
Prof. Jurgis Brėdikis, akademikas, kardiochirurgas, knygų autorius
AUTORIAUS PASTABA
Metų metus daugelis mane ragino parašyti šią istoriją. Spyriojausi - maniau, nedera rašyti knygos apie save patį, bet vienas įvykis šį nusistatymą pakeitė. Du tūkstančiai penktųjų metų gegužę mane pasikvietė Bhakti Tirtha Svamis - su juo draugavome visą gyvenimą. Jis ruošėsi mirti ir norėjo, kad būčiau šalia. Bhakti Tirtha Svamis, Klivlando gete gimęs afrikiečių kilmės amerikietis, ilgainiui tapo pasaulinio masto dvasios vadovu, juo žavėjosi Nelsonas Mandela, Muchamedas Ali, Alisa Koltrein ir daugelis kitų.
Atvykau į kuklų Pensilvanijos kaimo namą, kuriame Bhakti Tirtha Svamis grūmėsi su paskutinės stadijos melanoma. Nesikeldamas iš lovos jis sutiko mane žvilgsniu, nusišypsojo akinama šypsena ir tarė:
- Noriu numirti ant tavo rankų. Pasilik su manimi.
Prie tos lovos praleidau septynias savaites - šnekėjomės apie paslaptis ir stebuklus, skaitėme atsidavimo prisotintus sanskrito tekstus.
Niekas nepažinojo manęs geriau už Bhakti Tirtha Svamį. Jam buvo aiškios ir mano ieškojimų smulkmenos, ir mano nenoras apie tai rašyti. Vieną dieną suėmęs man ranką jis įsižiūrėjo į akis ir tarė:
- Ši istorija ne tavo. Tai pasakojimas apie jaunuolį, kurį Dievas stebėtinais keliais atvedė prie vidinių slėpinių, glūdinčių kiekviename iš mūsų. Nešykštauk. Pasidalyk tuo, kas tau duota.
Balsas nutrūko, tamsiu lyg juodmedis skruostu nuriedėjo ašara.
- Prižadėk man, - tęsė jis, - čia, prie mano mirties patalo, kad parašysi šią istoriją.
Po kelių dienų, du tūkstančiai penktųjų metų birželio dvidešimt septintąją, jis pasitraukė iš pasaulio. Ši knyga - mano pagarbos jo valiai išraiška.
Autorius: | Radhanatha Svamis |
Leidėjas: | Laimingo žmogaus labdaros ir paramos fondas |
Išleidimo metai: | 2013 |
Knygos puslapių skaičius: | 320 |
Formatas: | 16x22, kieti viršeliai |
ISBN ar kodas: | 9786099551005 |
Vertėjas: | Saulius Dagys |
Iš kokios kalbos versta: | anglų |
Atsiliepimai išfiltruojami pasirinkus eilutę