✅ Žaislai ir žaidimai -25% PIGIAU! Naršykite čia >> ✅

🚛 Nemokamas pristatymas nuo 20€ į paštomatus. Daugiau čia >> 🔥 SUPER KAINŲ lentynos! Nuo -20% iki -80% pigiau! Naršykite čia >> 🔥
Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime

Knygos aprašymas

Nijolė Lietuvninkaitė, humanitarinių mokslų komunikacijos ir informacijos krypties daktarė, Kauno technologijos universiteto bibliotekos Retų knygų skyriaus vedėja. Moksliniai interesai: Lietuvos knygos kultūros paveldas.

 

Monografijoje "Kauno senoji knyga" siekta knygotyros aspektu suvokti ir nustatyti, kiek Kauno senosios knygos raiška padėjo įkūnyti XIX a. antrosios pusės-XX a. pradžios miesto kultūrinį įvaizdį. Ieškota atsakymo, ką Kauno gubernijos centro knyga paveldėjo iš LDK kultūros terpės, kokių naujų funkcijų ji įgijo ir kaip integravosi į viešąjį gyvenimą.

 

Įvairiakalbė miesto knyga funkcionavo tarp dviejų polių: Rusijos vykdytos vienvaldystės politikos ir stiprėjančios etninių bendrijų tautinės bei kultūrinės savimonės, o Pirmojo pasaulinio karo metais jos padėtis priklausė nuo vokiečių okupacinės valdžios. Knyga mieste sklido netradiciniais, knygininkystės ir bibliotekininkystės keliais, kai represinė carinė spaudos priežiūra nulėmė, kokią knygą leisti ar spausdinti, kokia prekiauti ar kokią skaityti.

 

XX a. pradžioje Kaunas pradėjo lietuvėti ir iškilo kaip antrasis po Vilniaus lietuviškos knygos centras, sutelkęs katalikiškų nuostatų veikėjus. Miesto įvairiakalbės knygos leidyba, poligrafija, prekyba ir vartojimo kultūra dėl objektyvių istorinių priežasčių 1843-1918 metais plėtojosi kontrastingai, tačiau pakankamai raiškiai, kad paklotų pamatą Nepriklausomybės laikų Kauno knygos kultūros brandai ir erdvei.

Informacija

Autorius: Nijolė Lietuvninkaitė
Leidėjas: Versus aureus
Išleidimo metai: 2006
Knygos puslapių skaičius: 312
ISBN ar kodas: 9955-699-32-9

Pirkėjų atsiliepimai

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti