Viskas iki 4,99€ + knygos su defektais! Naršykite ČIA >>
Knygoje „Kasdienis Dao: darnaus gyvenimo menas“ išminčius Deng Ming-Dao tyrinėja senovės kinų rašmenų kilmę ir bando senųjų mąstytojų akimis pažvelgti į tikrovę bei perprasti svarbiausias Dao sąvokas.
Šios knygos pagrindas ir pagrindiniai ją sudarantys elementai – kiniški rašmenys. Dažnai raštmenio supratimas, kaip teigia autorius, padeda geriau pažinti paties žodžio prasmę ir suprasti jo esmę.
Daoizmo pažinimą apsunkina vertimo problema. Su ja susiduria ne tik Jungtinių Valstijų ar Lietuvos skaitytojai. Ir pačioje Kinijoje kyla keblumų mėginant perprasti senąją šalies kultūrą ir jos archajišką kalbą – ir dabar mokslininkams tenka „versti“ senąją išmintį į šiuolaikinę populiarąją kinų kalbą. Tačiau žvelgdami į paveikslėliais tapusius žodžius ir suprasdami, ką norėjo pasakyti senovės išmintinčiai, atrandame visraktį į dar neatrastas, giliąsias daoizmo paslaptis.
Padedamas Edwardo Thi, profesoriaus ir kaligrafo, knygos „Kasdienis Dao: darnaus gyvenimo menas“ autorius Deng Ming-Dao leidosi ieškoti atsakymų, ką reiškia atskiri senoviniai žodžiai. Šis nuotykis atvedė jį iki pačių kinų kalbos ištakų, kuriose atsiskleidžia, ką reiškia gyventi ir sekti Dao, t. y. pajusti dvasinį džiaugsmą ir gyvenimo pilnatvę.
Knygos autorius Deng Ming-Dao – kinų kilmės amerikiečių rašytojas, menininkas, filosofas, mokytojas ir kovos menų specialistas. Nuo pat mažumės Deng studijavo įvairius daoistų menus – nuo filosofijos iki kūno lavinimo. Mąstytojas yra išleidęs aštuonias knygas, kurios buvo išverstos į penkiolika kalbų. Lietuvių kalba yra pasirodę du jo veikalai – tai pasaulinis bestseleris „365 Dao: įžvalgos kasdienai“ ir „Kasdienis Dao: darnaus gyvenimo menas“.
„Šiame veikale, papildančiame anktesnįjį „365 Dao“, Deng Ming-Dao tyrinėja pagrindinius daoizmo aspektus ir ieško jų pritaikymo galimybių kasdieniame gyvenime. Skyreliai, pavadinti „Gamta“, „Tyla“, „Atsidavimas“ ir „Asmenybė“ – tai individualios Deng meditacijos, kuriomis siekiama pažvelgti į tokias dorybes, kaip labdara, mandagumas, kantrybė ir atkaklumas. Kiekviena meditacija lydima senovės Kinijos ideogramos – piešinio, kurį Deng išverčia ir plačiau paaiškina, supažindina su simbolio prasme, jo slaptu kodu, kurio perskaitymas veda Dao principų supratimo link. Pavyzdžiui, samprotaudamas apie kelionę, mąstytojas parodo, kaip įvairūs jos aspektai primena kelią Dao pažinimo link. Deng žodžiais tariant, „keliauti – tai pasitikėti Dao.“ Jo poetiški pokalbiai apie harmoniją, balansą ir kasdienį gyvenimą, grįstą Dao principais, patiks plačiai skaitytojų auditorijai.“
Publisher’s Weekly
„Įžangoje Mind-Dao teigia, kad Dao, išvertus tiesiogiai, „yra bet kokio gyvenimo judėjimas,… visa, kas vyksta visatoje“, o gyventi pagal taoizmo principus – prisitaikyti prie šio bendro judėjimo, su juo susilieti. Ming-Dao pažymi, kad taoizmą supratę asmenys savyje nešioja aštuonis požymius – paprastumą, jautrumą, lankstumą, nepriklausomumą, susikaupimą, pasirengimą, discipliną ir džiaugsmą. Knygos pagrindą sudaro kinų rašmenys, svarbūs daoistiniam gyvenimo keliui – tai gamtos, tylos, prisitaikymo prie aplinkybių, nuosaikumo, atsidavimo, mokymo, asmenybės ir vienybės principa. Nuosekliuose ir aiškiuose kiekvieno iš jų paaiškinimuose Ming-Dao nušviečia Dao istoriją, jo praktikavimo gaires ir kaip šio principo perpratimas gali nuskaidrinti kiekvieną vakarietiško gyvenimo dieną.“
Donna Seaman, Booklist
Pirmoji Deng Ming-Dao knyga lietuvių kalba - "365 Dao: įžvalgos kasdienai''
Autorius: | Deng Ming-Dao |
Leidėjas: | Trigrama |
Išleidimo metai: | 2006 |
Knygos puslapių skaičius: | 352 |
Formatas: | 11x18, kieti viršeliai |
ISBN ar kodas: | 9789955477083 |
Atsiliepimai išfiltruojami pasirinkus eilutę