Viskas iki 4,99€ + knygos su defektais! Naršykite ČIA >>
Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime
Scottas Carney yra žurnalistas ir antropologas, nusprendęs paviešinti dar vieno šarlatano – Ledo žmogaus – apgavystes. Olandų guru Wimo Hofo gebėjimas kontroliuoti savo kūno temperatūrą ekstremaliame šaltyje tarp mokslininkų sukėlė tikrą sumaištį. Žurnalistas Hofo metodą išbando pats, atlieka įvairius kvėpavimo pratimus, medituoja ir leidžia laiką šaltyje.
Carney bando išsiaiškinti, ar atkurdamas tokias aplinkos sąlygas, kokiomis gyveno mūsų protėviai, žmogus gali susigrąžinti prarastą evoliucinę jėgą... Ar mes, netgi tie, kurių mėgstamiausias gyvūnas yra medūza, giliai savyje turime didžiulius ištvermės ir atsparumo rezervus? Ši smalsumo kupina žurnalisto kelionė yra stebinanti, informatyvi, smagi ir retkarčiais pavojinga.
Knygoje „Kas mūsų nenužudo“ gilinamasi į žmogaus kūno ir proto ryšį, atskleidžiama, kokiais moksliniais duomenimis remtasi stengiantis vis didinti žmogaus galimybių ribas. Carney susitinka su mokslininkais, garsiu banglentininku Lairdu Hamiltonu ir daugeliu kitų, kuriems pasitelkus Ledo žmogaus Hofo metodą pavyko pagerinti savo fizinius gebėjimus, numesti svorio ir kovoti su autoimuninėmis ligomis.
Išeikite iš komforto zonos – tiesiog kvėpuokite!
Scottas Carney – žurnalistas ir antropologas, kurio darbuose persipina tikros istorijos ir etnografija. Jis yra dirbęs redaktoriumi žurnale Wired, daug jo straipsnių publikuota žurnaluose Mother Jones, Foreign Policy, Playboy, Details, Discover, Outside ir Fast Company. Žurnalistas reguliariai dalyvauja įvairiausių – nuo NPR iki National Geographic TV – kanalų radijo ir televizijos laidose.
2010 m. Carney gavo Payne apdovanojimą už etiką žurnalistikoje, už istoriją Meet the Parents, kurioje buvo rašoma apie tarptautinę įvaikinimui vaikus grobiančią grupuotę. 2011 m. leidykla William Morrow išleido pirmąją žurnalisto knygą The Red Market: On the Trail of the World's Organ Brokers, Bone Thieves, Blood Farmers and Child Traffickers, kuri 2012 m. laimėjo Clarion apdovanojimą kaip geriausia tikrais faktais paremta knyga.
Pirmą kartą į Indiją Carney nukeliavo 1998 m., dar studijuodamas Kenyono koledže, ir per kelerius metus išmoko hindi kalbą. 2004 m. vyras apsigynė antropologijos magistro laipsnį Viskonsino Madisono universitete. Pietų Azijoje žurnalistas praleido ilgiau nei penkerius metus. Šiuo metu jis gyvena Long Biče, Kalifornijoje.
„Į snieguotą viršukalnę lipti mūvint tik šortus daugumai atrodo tikra kvailystė, tačiau Wimui Hofui ir jo kompanjonams tai yra kasdienybė. Kai žurnalistas ir antropologas Scottas Carney išgirdo apie gluminančius Hofo metodus ir pažadus „perprogramuoti“ žmogaus kūną, nusprendė paviešinti tokias apgavystes. Tačiau vos per kelias dienas Hofas privertė žurnalistą persigalvoti ir taip prasidėjo jų draugystė bei nauji nuotykiai. Dabar Carney aprašo savo kelionę link psichologinių ir fizinių savo ribų, link primityviausio mūsų esybės centro laikantis Wimo Hofo metodo – grūdinantis šaltyje, sulaikant kvėpavimą ir medituojant. Mūsų protėviai sudėtingomis sąlygomis išgyvendavo be jokių technologijų, o mes esame nuolat apsupti patogumų ir neįsivaizduojame, kaip jiems tai pavyko. Kyla klausimas, kas nutinka, kai privedame savo kūną prie ribos? Remdamasis evoliucine biologija ir kitomis šiuolaikinėmis mokslinėmis disciplinomis Carney tyrinėja neįprastus Hofo metodus. Ši knyga turi daug ką pasiūlyti sveikata, sportu, asmeniniu tobulėjimu ir ekstremaliais iššūkiais besidomintiems skaitytojams.“
Booklist
„Kaip rašoma šioje įtraukiančioje autoetnografijoje, pamatęs ant ledyno, už poliarinio rato, sėdinčio nuogo Wimo Hofo nuotrauką antropologas ir žurnalistas Scottas Carney buvo nusiteikęs skeptiškai. Treniruočių centrui laukinėje Lenkijos gamtoje vadovaujantis olandų sveikatingumo guru Hofas teigia galįs vien mintimis kontroliuoti savo kūno temperatūrą ir imuninę sistemą; nors iš pradžių Carney norėjo įrodyti, kad jis šarlatanas, galiausiai prisijungė prie jo pasekėjų. Žurnalistas aprašo savo susitikimus su Hofu ir daugeliu kitų, kurie išmoko kontroliuoti savo kūną taip, kaip iš pažiūros gali atrodyti neįmanoma. Jis įvaldė Hofo kvėpavimo pratimus, apgaunančius kūną, kad šis elgtųsi taip, kaip nėra sukurta evoliucijos, ir treniravosi būti šaltyje beveik be drabužių. Būtent tokios treniruotės ir leidžia Hofui su Carney mūvint tik šortais per dvidešimt aštuonias valandas užkopti į Kilimandžarą. Ši knyga kartu yra ir gidas, ir populiariojo mokslo veikalas. Skaitytojai sužinos, kaip neandertaliečiai sušildavo dėl kūne esančių rudųjų riebalų ir kaip buvimas šaltyje beveik panaikina diabeto simptomus. Carney aprašomi pasiekimai yra neįtikėtini ir stulbinantys. Ši knyga nėra vadovas siekiantiesiems juos atkartoti, tačiau įdomi istorija, pritrauksianti nuotykių ieškotojus.“
Publishers Weekly
Autorius: | Scott Carney |
Leidėjas: | Helios leidykla |
Išleidimo metai: | 2025 |
Knygos puslapių skaičius: | 320 |
Formatas: | 15x21, minkšti viršeliai |
ISBN ar kodas: | 9789916930441 |
Parašykite atsiliepimą apie „Kas mūsų nenužudo“