✅ Žaislai ir žaidimai -25% PIGIAU! Naršykite čia >> ✅
Neuropsichologė Ramunė Dirvanskienė teigia, kad suprasti, kaip veikia mūsų smegenys yra labai svarbu tam, kad galėtume laiku ir tinkamai pasirūpinti savo pagrindiniu dvidešimt pirmojo amžiaus darbo įrankiu. Rengdama knygą „Kaip veikia smegenys“ mokslininkė rėmėsi tiek savo darbo patirtimi, tiek naujausiais moksliniais tyrimais.
Pripažinkime, kad retas kuris susimąsto, kaip mūsų kasdieniniame gyvenime yra priimami sprendimai. Kodėl susergame depresija ar negalime įsiminti svarbių dalykų? Kiekvieną dieną apdorojame milžiniškus kiekius informacijos, patiriame stresą darbe, mokomės – šie veiksniai daro didelę įtaką smegenų veiklai ir ilgainiui jas keičia. Mūsų smegenys yra atsakingos už daugybę sričių: pojūčius, kūno kontroliavimą, kalbą, miegą ir kt. Tad svarbu, kad jos veiktų kuo ilgiau ir efektyviau. Tai tampa įmanoma tik užtikrinus tinkamą rūpestį smegenimis, o tam reikia suprasti, kaip apskritai veikia didžiausia žmogaus centrinės nervų sistemos dalis.
Daugeliui žmonių rūpi ar įmanoma pagerinti atmintį, ar raudonai pabraukta informacija įsimenama geriau, ar iš tiesų citrusų kvapas padeda mokytis, ar vyrų ir moterų smegenys skiriasi. Šie klausimai bus atsakyti knygos „Kaip veikia smegenys“ specialiajame skyriuje „įdomūs klausimai apie smegenis“. Tačiau be šių atsakymų skaitytojai taip pat ras išsamią informaciją apie smegenų sandarą ir kiekvienos dalies funkcijas, gebės atpažinti smegenų ligas.
„Kaip veikia smegenys“ – skirta kiekvienam žmogui, kuriam rūpi jo smegenų sveikata, taip pat visiems tiems, kurių artimieji serga protinėmis ligomis. Knyga padės suprasti pakitusį sergančių ar tiesiog senstančių žmonių elgesį bei išmokys efektyviau naudotis smegenimis. Įgytos žinios sumažins nerimą bei nežinomybę dėl ateities, paskatins domėtis, kaip būtų galima kompensuoti prarastas smegenų funkcijas. Pateikta informacija padės prognozuoti tam tikrą sutrikimų sukeltą elgesį.
Autorė dalinasi ir praktiniais patarimais, pavyzdžiui, kokiais būdais smegenis reiktų lavinti, kokį maistą valgyti bei kokius vitaminus vartoti. Skaitytojai sužinos kiek smegenų veiklai svarbus yra sportas, vanduo bei miegas.
Dr. Ramunė Dirvanskienė – neuropsichologė, docentė Vilniaus Universiteto psichologijos institute ir lektorė Gyvybės mokslų centre. Lektorė neuropsichologijos mokslų daktaro laipsnį įgijo Edinburgo universitete, o klinikinę patirtį – Anne Rowling regeneracinės neurologijos klinikoje, atlikdama neuropsichologinius vertinimus moksliniams ir farmaciniams tyrimams. Domėjimosi sritys – smegenų raida ir senėjimas bei neurodegeneracinės ligos. Lektorė taip pat užsiima smegenų mokslo populiarinimu, yra portalų Neuropaskaitos.lt ir Brainlectures.com įkūrėja.
Autorius: | Ramunė Dirvanskienė |
Išleidimo metai: | 2020 |
Knygos puslapių skaičius: | 250 |
Formatas: | 14x21, minkšti viršeliai |
ISBN ar kodas: | 9786090140543 |
Atsiliepimai išfiltruojami pasirinkus eilutę