Viskas iki 4,99€ + knygos su defektais! Naršykite ČIA >>

Nemokamas pristatymas nuo 20€ į paštomatus Lietuvoje * 🔥 SUPER KAINŲ lentynos! Nuo -20% iki -80% pigiau! Naršykite čia >>  🔥

Kaip užauginti žmogų. Mintys iš vaikų psichologo smėlio dėžės

-25% su kodu: PATOGU
9,30 
Įprasta kaina: 12,40 
-25% su kodu: PATOGU
Kupono kodas: PATOGU
Akcija baigiasi: 2025-01-26
-25% su kodu: PATOGU
9,30 
Įprasta kaina: 12,40 
-25% su kodu: PATOGU
Kupono kodas: PATOGU
Akcija baigiasi: 2025-01-26
-25% su kodu: PATOGU
2025-01-31 12.4 InStock
Knygą turime sandėlyje
Nemokamas pristatymas į paštomatus sausio 27 d. užsakymams nuo 20,00 

Knygos aprašymas

Vadovėlis, biblija tėvams ir tiesiog išmintinga psichologės Aušros Kurienės knyga – „Kaip užauginti žmogų. Mintys iš vaikų psichologo smėlio dėžės“. Apie tai, kad tėvais būsime visą gyvenimą. Apie tai, kad egzistuoja lietuviškoji vaikų auklėjimo tradicija ir kokia ji yra. Apie tai, kaip auginti, kad užaugintume žmogų.

Aušros Kurienės balsas mūsų šalyje girdimas ne tik kai žinoma psichologė dalija patarimus apie vaikų auginimą ir auklėjimą. Jai tenka kalbėti ir skaudžiausiomis temomis – apie smurtą prieš vaikus, patyčias. Ne tik kalbėti, bet ir nuolat susidurti su kenčiančiais vaikais. 35 metus A. Kurienė konsultuoja tuos, kuriems labiausiai reikia pagalbos ir patarimo – vaikus, turinčius elgesio ar emocinių sutrikimų bei jų tėvus ir mokytojus.

Vaikų ir paauglių psichoanalitinė psichoterapeutė, grupės analitikė A. Kurienė 1995 metais įkūrė Paramos vaikams centrą ir iki šiol jam vadovauja. Centro veikla apima įvairius mokymus, programas, pagalbą vaikams, jų tėvams ir mokytojams. Pati psichologė taip pat rengia mokymus ir skleidžia pozityvios tėvystės idėjas.

Aušra Kurienė dėsto Vilniaus universiteto podiplominių studijų programose, rengiančiose suaugusių ir vaikų psichoterapeutus. Yra parengusi keletą metodinių leidinių apie darbą su smurtą patyrusiais vaikais ir išleidusi knygas „Ką kiekvienas vaikas turi žinoti apie smurtą“ ir „Kaip užauginti žmogų“.

Knygoje „Kaip užauginti žmogų“ Aušra Kurienė pasakoja apie mūsų šalies patirtį ir vaikų auklėjimo tradicijas. Jos skiriasi nuo kitų šalių, nes lietuviai išgyveno net keletą skaudžių laikotarpių, kupinų netekčių, skausmo ir baimės, todėl bendravimas su vaikais ir jų auklėjimas taip pat yra paveiktas šių aplinkybių.

Autorė remiasi savo kasdienio darbo patirtimi ir knygoje „Kaip užauginti žmogų“ aptaria skirtingus vaiko raidos etapus bei pataria, koks auklėjimas tinkamiausias kiekvienu etapu. Kaip elgtis su dvejų metų padūkėliu, kuris nesiliauja reikalauti dėmesio ir visko norėti? Ar reikia leisti vaiką į darželį ir kada jis tam jau pasirengęs? Kodėl vienas trimetis tik stumdo mašinėles, o kitas jau mokosi pažinti raides ir skaičiuoti? Kodėl ikimokyklinukai tampa moralizuotojais ir skundikais? Kaip apsaugoti vaiką nuo sunkumų mokykloje?

Knygoje „Kaip užauginti vaiką“ A. Kurienė kalba ir tokiomis temomis kaip pirmoji meilė, gebėjimas kurti ir palaikyti santykius, taip pat kalbama apie vaikus, patyrusius netektis, tėvų skyrybas, emigraciją.

„Mes, tėvai, nesame techninis vaikų aptarnavimo personalas, mes auginame žmogų, kuriam reikia ne tik maisto ir būsto, bet ir žmogiško santykio – meilės, dėmesio, užuojautos, bendravimo. Tik nuolatinis ryšys, kai apsikeičiame žodžiais, veiksmais ir jausmais, gimdo jautrumą, o šioje terpėje auga žmogus. Išmoksite užauginti žmogų, o ne sukurti nepriekaištingai funkcionuojantį aparatą“ (A. Kurienė)

Įžanga

Mes, šiuolaikiniai tėvai, kasdien ieškome atsakymų, kaip teisingai auginti vaikus. Ir dažnai pasiklystame tarp modernių auklėjimo teorijų, įvairių propaguojamų vertybių, savo pačių vaikystės patirčių ir ateities lūkesčių, „lavinančių" idėjų reklamos, kasdien siūlančios penkis ar septynis geriausius vaikų auginimo būdus, arba kitų tautų vaikų auklėjimo pavyzdžių - kaip japonai leidžia vaikams viską, o prancūzai neleidžia nieko, ir dar daugybė variantų veržiasi į mūsų gyvenimą.

Savo darbe sutinku daug tėvų, kuriems tėvystė yra varginantis ir nemalonus kasdienis darbas. Nieko sunkesnio ir baisesnio už buvimą mažo vaiko mama ar tėčiu jie neatsimena. Man tai atrodo neteisinga. Tai turėtų ir galėtų būti pats maloniausias ir gražiausias mūsų gyvenimo laikotarpis.

Vaikų auginimas gali ir turi būti džiaugsmingas ir smagus. Su nuolatiniais iššūkiais, bet ir kasdieniais malonumais, kai kasdien padedame vaikui atskleisti pasaulio įvairovę ir jo paties galias ir kartu atrandame savo, kaip tėvų, stiprybę ir kompetenciją.

Jau niekas neabejoja, kad vaiko pasaulis yra ne mažiau sudėtingas nei mūsų, suaugusiųjų. Tik galimybių suprasti, kas šiame pasaulyje vyksta ir kaip jame veikti, vaikai turi gerokai mažiau nei suaugusieji, todėl be mūsų pagalbos jie nesusidoros.

Prieš leisdamiesi į tokią jaudinančią viso gyvenimo kelionę, privalome apsirūpinti gerais žemėlapiais, kad nepasiklystume, o šiek tiek nuklydę vėl rastume kelią atgal. Tokiu žemėlapiu gali tapti vaiko raidos ir jo poreikių supratimas, savo ir vaiko jausmų pažinimas, nuolatinis tėvystės gebėjimų ugdymas ir santykių su vaiku kūrimas ir puoselėjimas nuo pirmos pradėjimo akimirkos. Keliaukime.

Trapus kūdikis, reikalaujantis 24 valandas per parą ir 7 dienas per savaitę būti šalia, kartais būna tikras iššūkis tėvams. Iš pradžių sunku susigaudyti, ko jis nori, kaip žinoti, ko jam reikia, neramu - o jei ko nors nepastebėsime? Beje, ar kūdikiai jaučia ir supranta? Kai pabyra tiek klausimi/, lengva pamiršti, kad tenorėjome pajausti pilnatvę ir džiaugsmą, ketinome su šiuo stebuklu pasidalyti viskuo, kad dar jo nematę jam pažadėjome mylėti jį visą gyvenimą.

Štai jam dveji. Jis vaikšto pats, nuolatos kažko nori, kur nors lipa, ką nors ima, stumia, tempia, tranko, muša... Ar reikia visus norus tenkinti, kada jis išmoks klausyti, kada galės bent kiek pabūti vienas? O gal jam reikia draugų? Leisti ar neleisti į darželį? Ar jis jau pasirengęs tam? Ar mokyti duoti atgal, jei ten jį kas skriaus?

| „sceną" išeina trimečiai. Jos renkasi rožinius apdarus, jie - Betmeno ar Supermeno kostiumus. Jie nuolatos ginčijasi ir visai nenori mokytis skaičiuoti, o kai kurie pažįsta net septynias raides. Gal jau laikas juos leisti į būrelius? Kaimynų berniukas mėgsta dėliones, o mūsiškis tik burzgina mašinėles. Gal jam kas negerai?

Ikimokyklinukai - taisyklių žinovai, skundikai ir moralizuotojai. Jie nuolatos ko nors bijo. Ar leisti jiems bijoti? Jie visada dėl ko nors pyksta. Ar mes geri tėvai? Kaip išrinkti geriausią mokyklą ir mokytoją? Jie jau dabar pyksta suklydę ir verkia pralaimėję. Kaip toje mokykloje jie išgyvens?

Mokykla ir paauglystė. Pirma nesėkmė ir pirma meilė, pirmas egzaminas ir pirmas konfliktas... Norisi suprasti ir žinoti, kaip geriausiai padėti vaikui išsiugdyti tikras vertybes, kaip palaikyti jo motyvaciją siekti tikslų, skatinti jį tobulėti ir tuo pat metu mėgautis kasdiene tėvyste ir savo vaiku.

Mums, tėvams, rūpi užauginti vaikus, kuriais galėtume džiaugtis ir didžiuotis. Skubame juos mokyti įvairiausių dalykų, aiškiname, kas yra gerai ir kas blogai, pamiršdami, kad auginame žmogų, o ne žinių ir taisyklių rinkinį. Tik per santykį su kitu žmogumi vaikas pažįsta save, jį supantį pasaulį ir žmones, įsisavina žinias, buvimo pasaulyje taisykles, ir jos tampa jo esybės dalimi, atranda savąjį „aš", saugų, patikimą, veikiantį ir nepriklausomą.

Kiekvienu vaiko raidos etapu tam tikri psichologiniai vaiko poreikiai turi būti patenkinti, kad jis galėtų sėkmingai įveikti to etapo keliamus uždavinius. Jeigu norime užauginti žmogų, o ne sukurti nepriekaištingai funkcionuojantį aparatą, raidos etapus įsivaizduokime kaip tam tikrus statybinius vieną ant kito dedamus blokus. Jei pirmaisiais gyvenimo metais vaikas sužinos, kad pasaulis yra saugi vieta, o jį supantys žmonės patikimi ir pasirengę suteikti tai, ko jam reikia, antraisiais bus pajėgus pradėti savarankiškai tyrinėti pasaulį ir bandys suprasti, kaip šis veikia, „ką žmonės dirba visą dieną". Iniciatyvus ir veikiantis, saugus ir smalsus moksleivis sėkmingai įveiks mokyklos iššūkį - mokysis, draugaus, bus stropus, motyvuotas ir atsakingas.

Norėčiau, kad tėvai suprastų šį raidos etapų tęstinumą, o tada galėtų stebėti, kaip jų vaikas auga ir tampa laimingu suaugusiu žmogumi.

Tėvystė - užsiėmimas visam gyvenimui. Net kai mūsų vaikai patys taps tėvais, mes vis dar būsime jų tėvais. Jais būsime visada.

Informacija

Autorius: Aušra Kurienė
Leidėjas: Alma littera
Išleidimo metai: 2016
Knygos puslapių skaičius: 224
Formatas: 15x22, minkšti viršeliai
ISBN ar kodas: 9786090121931

Pirkėjų atsiliepimai

Atsiliepimai išfiltruojami pasirinkus eilutę

5 32
4 3
3 0
2 2
1 0
4.8 37 atsiliepimai
Rašyti atsiliepimą

Parašykite atsiliepimą apie „Kaip užauginti žmogų. Mintys iš vaikų psichologo smėlio dėžės“

Būtina įvertinti prekę
2021-06-16

Kokybiška knyga ir labai naudinga! Perskaičius šią knygą, daugelis dalykų man paaiškėjo. Gero skaitymo!

2021-06-15

Knyga nesudėtiga, viskas argumentuotai ir išsamiai paaiškinta. Nuostabi!

2021-06-14

10/10 praktiški patarimai. Knyga, kurią tėvams tikrai verta turėti savo namų bibliotekoje.

2021-06-11

Ne, Jūsų sūnus ar dukra nėra idealus ir nepakartojamas, jį kartais reikia ir subarti ir sugėdinti, o kartais pagirti, kaip tai daryti atsakingai ir kokybiškai - atsakymai knygoje.

2021-06-11

Kiekvienas vaikas ypatingas ir išskirtinis, taip pat jam skirtas unikalus auklėjimo ir lavinimo būdas. Buvau kiek sunerimus, kad maniškis gal kiek lėčiau spėja su kitais raidos atžvilgiu, bet dabar nusiraminau, viskam savas laikas.

2021-06-10

Buvo naudinga perskaityti, kartais vaikai tikrai gali išvaryti iš proto, knyga padėjo sustyguoti mintis, susivaldyti problemiškose situacijose.

2021-06-01

Esu iš tų senamadiškų tėvų, kurie skaito knygas apie vaikų psichologiją, auklėjimą, nes man rūpi mano vaikas. Knyga naudinga ir informatytvi.

2021-05-31

Labai lengvai skaitoma, kokybiška ir aiški knyga. Rekomenduoju perskaityti esamiems ir būsimiems tėvams

2021-05-19

Puiki knyga būsimiems ar esamiems tėveliams apie vaikų auginimą. Aiškios gairės apie auklėjimo, bendravimo ypatumus. Labai patiko autorės požiūris, kad į vaiką reikia žiūrėti ne kaip į vaiką, bet kaip į besiformuojančią asmenybę, lygiavertį šeimos narį.

2021-05-18

Eilė naudingų patarimų ir sprendimų krizinėms situacijoms auginant vaikus, kurių išties netrūksta

2021-05-17

Literatūros tėvams apie vaikų auklėjimą galybė ir tikrai daug ką ta temą esu skaičiusi, bet ši knygą tikrai įsiminė ir drąsiai galiu ją rekomenduoti. Knyga lietuvių autorės, tad ypač artima mūsų suvokimui ir mentalitetui.

2021-05-14

Labai naudinga knyga visiems tėvams ar jais besruošiančiais jais tapti. Kiekvienas iš mūsų esam turbūt pasakę, aš tai jau savo vaiko taip neauginsiu. Bet kad kažko nedaryti , visų pirma, reikia žinoti kaip to pasiekti. Tiksliai nepacituosiu, bet labai gera mintis, jog augindami vaikus, mes nugyvename antrą gyvenimą. Labai labai gera knyga.

2021-05-12

Padėjo praplėsti supratimo ribas, apskritai, mes tėvai kartais pamirštam, jog vaikai yra lygiaverčiai mūsų partneriai. Labai teisinga knyga .

2021-05-10

Auginti vaikus kaip kad augino mus tėvai tiesiog nebeįmanoma. Pasaulis labai stipriai pasikeitė ir keičiasi nuolat, todėl skaityti apie vaikų edukaciją būtina. Kiekvieno atsakingo tėvo pareiga, domėtis apie vaikų auklėjimo galimybes, atsirenkant sau geriausias.

2021-05-06

Suprantama, racionali ir neperdėta knyga tėvams! Labai lengvai skaitoma, aiškiai ir glaustai dėstomos jautriausios temos. Didelis ačiū autorei už puikų darbą!

2021-05-03

Labai vertinga knyga. Išties džiaugiuosi ją atradusi, kad taip būtų buvę anksčiau! 

2021-04-27

likau maloniai nustebinta, knyga šiuolaikiškiems tėvams, bei skaitoma lengvai.

2021-04-23

Perskaičiusi radau daugybe atsakymus į klausimus. Pasidarė aiškiau, ramiau. Aprašomi visi etapai, išdėstoma psichologiškai. Knyga tikrai pagelbėja, ir nuramina.

2021-04-20

Praktiška knyga, radau daug naudingos informacijos. Puikus pradžiamokslis jauniems tėveliams.

2021-04-19

Rekomenduoju kiekvienai mamai ir tėčiui! Viena geriausių knygų apie vaikų auklėjimą. Knyga padės užauginti dora ir savimi pasitikinti žmogų. Taip pat, knyga privertė permąstyti tai ką jau žinojau. Tiesiog perliukas!

2021-04-15

Manau kiekvienas, planuojantis ar jau turintis vaikų, privalo perskaityti šią knygą, kad užaugintų gerą, savimi pasitikintį žmogų. Knyga tinkanti net vyresnio amžiaus, ir senesnio auklėjimo žmonėms.

2021-04-14

Knyga tikrai pagelbėjo. Puikus patarimai!

2021-04-13

skaitant ja imi keisti savo požiūrį į auklėjimą

2021-03-21

Gavau šia knygą dovanų, puiki knyga

2021-03-21

Didelis ačiū autorei, knyga labai padėjo

2021-03-10

10/10 realūs pavydžiai, jų sprendimo būdai, kuriuos galima pritaikyti gyvenime.

2021-03-10

Puiki knyga mamos, kurios ieško šiuolaikiškesnio požiūrio į auklėjimą.

2021-03-10

Gavau dovanų ir likau tikrai labai patenkinta, ačiū

2021-03-10

Super pagalba auklėjant

2021-03-10

Puiki pagalbą auginant, bei auklėjant vaiką. Rekomenduoju

2019-12-16

Pasigedau argumentacijos, pagrindimo. Todėl atrodo populistinė. Nuvertinama auklėjimo funkcija.

2019-11-24

2018-01-28

Puiki knyga, pateikiami pavyzdžiai aiškūs ir suprantami, jei norisi auklėti vaiką suprantant ir jo paties poreikius - verta paskaityti.

2017-09-21

Itin sunkiai skaitosi, nuobodokai parašyta. Informacija pakankamai siaura, tik apžvelgiami pagrindiniai vaiko etapai, tad apie konkretaus amžiaus vaiko auklėjimą reikėtų ieškotis kitos literatūros. Ši knyga tinkama susidaryti bendram vaizdui nebent.

2017-09-06

Puiki knyga, rekomenduoju :)

2016-08-04

Nuostabi knyga, kurią turėtų perskaityti kiekvienas turintis šalia vaikų ir ne tik :) rekomenduoju

2016-07-29

Tikrai puiki knyga. Radau daug atsakymu i savo konkrecius klausimus. Knyga parašyta specialisto su patirtimi. Rasoma apie lietuviskus auklejimo budus. Del to nereikia visko keisti o tik pakoreguoti savo elgesi su vaikais,netgi su kitais artimaisiais ir paciu savimi. Lengvai skaitosi.
Rekomenduosiu savo draugems mamoms.