NEMOKAMAS pristatymas nuo 20€ į paštomatus Lietuvoje! Daugiau ČIA >>

Šventinės dovanos mobile 🔥 SUPER KAINŲ lentynos! Nuo -20% iki -80% pigiau! Naršykite čia >>  🔥

Kaip šunys mus myli. Neuromokslininkas atskleidžia šuns smegenų paslaptis

-50% su kodu: PATOGU
3,90 
Įprasta kaina: 7,79 
-50% su kodu: PATOGU
Kupono kodas: PATOGU
Akcija baigiasi: 2024-12-31
-50% su kodu: PATOGU
3,90 
Įprasta kaina: 7,79 
-50% su kodu: PATOGU
Kupono kodas: PATOGU
Akcija baigiasi: 2024-12-31
-50% su kodu: PATOGU
2024-12-31 7.79 InStock
Knygą turime sandėlyje
Nemokamas pristatymas į paštomatus gruodžio 30 d. užsakymams nuo 20,00 

Knygos aprašymas

Amerikiečių neurolomokslininko Gregory Berns atliktas darbas apstulbins ne vieną. Vyras rado būdą atsakyti į klausimą, ar šunys mus tikrai myli. Sudėtingą tyrimo procesą bei jo rezultatus išdėstė knygoje „Kaip šunys mus myli: neuromokslininkas atskleidžia šuns smegenų paslaptis“.

Turbūt kiekvienas yra girdėjęs posakį, kad šuo – geriausias žmogaus draugas. Ir iš tiesų – mūsų keturkojai bičiuliai nepavargsta įrodinėti savo meilės. Jie kiekvieną dieną pasitinka mus su nesuvaidintu džiaugsmu, mėgsta būti šalia, randa savų būdų paguosti, kuomet šeimininkas liūdi. Tačiau, kartais kyla klausimas, kad gal mes save apgaudinėjame? Ar tikrai šunys mus myli taip pat, kaip mes juos? Toks klausimas ilgai kankino ir Emorio universiteto neuromokslininką Gregory Berns. Šis mokslininkas ilgai tyrė žmonių smegenų veiklą, bet jam visada kirbėjo mintis, tuos pačius tyrimo metodus pritaikyti ir šunims.

Idėja magnetinio rezonanso dėka pažvelgti į šunų smegenis dar labiau sustiprėjo, kai mokslininko šeima priglaudė kalytę Kelę. Nors mintis skamba paprastai, ją įgyvendinti nėra taip lengva. Joks šuo nenori ramiai tupėti magnetinio rezonanso aparate. O slopinti gyvūną vaistais, ar surišti, nenorėjo nei Gregory Berns, nei jo kolegos. Visgi mokslininkas nutarė nepasiduoti, pasiremti gerai dresuotų karo šunų patirtimi ir ėmėsi mokyti Kelę, kaip elgtis tyrimo metu. Dresūra truko ilgai, tačiau atnešė ir džiaugsmo šeimai. Šuo itin suartėjo su mokslininku, kuris galiausiai atliko numatytą tyrimą (ne tik su savo šunimi). O jo rezultatus dabar galime perskaityti knygoje.

„Kaip šunys mus myli: neuromokslininkas atskleidžia šuns smegenų paslaptis“ – skirta visiems šunų mylėtojams. Tai knyga ne tik apie tyrimą, bet ir apie draugystę su gyvūnu bei sunkumus, kurie užklumpa kiekvieną mokslininką.

Amerikietis Gregory Berns yra neuroekonomistas, neuromokslininkas, psichiatrijos profesorius ir rašytojas. Autorius studijavo fiziką, vėliau biomechaninę inžineriją ir mediciną. Jis publikavo šimtus profesinių straipsnių įvairiuose prestižiniuose leidiniuose. Taip pat nuolat dalyvauja televizijos laidose. Pirmoji jo knyga „Satisfaction: the science of finding true fulfillment“ pasirodė 2005-tais metais. Joje mokslininkas meta iššūkį teorijai, kad žmonės yra verčiami jausti malonumą ir vengti skausmo bei teigia, kad pasitenkinimas kyla iš patirčių, kurios atsiranda siekiant tikslo, net jei siekis kelia diskomfortą. 2013 ir 2017 metais Gregory Berns parašė knygas skirtas šunų smegenų tyrimams. Jos tapo „New York Times“ bestseleriais ir pripažintos, kaip vienos geriausių mokslo populiarinimo knygų.

Iš anglų kalbos vertė Indrė Kairytė

ATSILIEPIMAI

Ši knyga tokia viliojanti ir vertinga todėl, kad galime susipažinti su iššūkiais, su kuriais autorius susidūrė organizuodamas eksperimentą ir dresuodamas jame turėjusius dalyvauti šunis. Mokslininkas pasakoja, kaip su savo kalyte tapo viena komanda – tarsi beisbolo kamuoliuko metikas ir gaudytoja. Veikiausiai tokie santykiai paaiškina, kodėl mes su šunimis taip ilgai ir laimingai gyvename drauge.
The Boston Globe

Neuromokslininkas susimąstė, kas dedasi mūsų augintinių galvose. Gal manydami, kad šunys mus myli, tik apsigaudinėjame? „Kaip šunys mus myli“ yra rimta knyga, supažindinanti su patrauklia nauja tyrimų sritimi.
Kirkus

Šioje knygoje pristatomas ne tik mokslinis tyrimas, atskleidęs, kaip veikia šuns smegenys, bet ir asmeniška istorija apie autoriaus santykius su savo augintiniais bei kolegomis. Dėl šio asmeniško ryšio knyga vilioja labiausiai.
Scientific American MIND

Labai smagi ir drauge pamokanti... Penkios žvaigždutės iš penkių... Tikrai rekomenduojame.
Your Dog

Įspūdingoje knygoje „Kaip šunys mus myli“ autorius aprašo, kokius metodus pasitelkė jo komanda, kaip jų augintiniai padarė šį visiškai naują tyrimą įmanomą. Iš šios įtraukiančios istorijos galima daug išmokti.
Bark Magazine

Tyrinėdamas šunų smegenis, neuromokslininkas siekia atsakyti į amžiną klausimą, ar tikrai šunys mus myli.
Men’s Journal

Kelionė, į kurią autorius leidosi su savo kolegomis, pribloškia ne ką mažiau nei tyrimų išvados. Patvirtinta tai, ką gyvūnų mylėtojai jau seniai žino: mūsų šunys į mus labai panašūs.
The Akron Beacon Journal

Tai įtraukianti istorija apie atkaklų mokslininko siekį sužinoti tai, kas nežinoma. Pasakodamas apie savo laboratorijoje vykdytą šunų projektą, G. Bernsas skaitytojams leidžia iš naujo įvertinti mūsų ištikimiausių kompanionų mąstymą ir primena, kad į mokslinius tyrimus reikėtų žvelgti su aistra ir meile, išdrįstant nepaisyti tikėtinų nesėkmių.
Dan Ariely, „The (Honest) Truth About Dishonesty“ autorius

Jaudinanti kelionė, kurioje atskleidžiama šuns emocijų esmė. Autorius labai juokingai aprašo, kaip savo kalytę šerdamas dešrelėmis dresavo ramiai gulėti magnetinio rezonanso tomografe.
Temple Grandin, „Animals Make Us Human“ autorė

Užkrečianti aistra mokslui, šunims, gyvenimui ir meilei. Autorius įtraukia mus į pašėlusius, bet drauge moksliškus šunų minčių tyrinėjimus. Jis domisi, ką šunys supranta, kaip jie mąsto. Ši istorija yra dramatiškas, o kartu ir labai smagus pasakojimas apie tai, kaip pasitelkus tikrą, daug pastangų reikalaujantį mokslą galima įgyvendinti didžius tikslus. Įžvalgiai, aistringai ir žaismingai atskleidžiamas tikrasis mokslas apie šunis.
Patricia Churchland, „Touching a Nerve“ autorė

„Kaip šunys mus myli“ – tai nuostabi istorija apie tai, kaip kariaudamas su nusistovėjusiomis normomis ir rizikuodamas savo užimamomis pareigomis neuromokslininkas siekia geriau suprasti šunis – mūsų gyvenimo dalį.
Jennifer Arnold, „Through a Dog’s Eyes“ autorė

Nepaprastai smagi ir išmoninga istorija. Autorius leidžia pirmą kartą pažvelgti į šuns smegenis, taip pat apibrėžia naujus mokslo etikos standartus. Tikrai įspūdinga knyga!
Steven Kotler, „A Small Furry Prayer“ autorius

Rimtų mokslinių tyrimų ir šiltų asmeninių istorijų kupina knyga, kurioje apibrėžiamos naujos būsimų gyvūnų mąstymo ir emocinio gyvenimo tyrinėjimų normos.
Marc Bekoff, „The Emotional Lives of Animals“ autorius

Stiprus, smagus ir juokingas pasakojimas. Knygoje moksliškai įrodoma, kad šunis irgi galima pavadinti žmonėmis.
Laurence Gonzales, „Surviving Survival“ autorius

Smagi Gregorio Bernso istorija apie jo šunis, dukras ir magnetinio rezonanso tyrimus atskleidžia, koks smagus gali būti mokslas.
Frans de Waal, „The Bonobo and the Atheist“ autorius

Šioje knygoje supažindinama su šuns proto ypatumais. Ji pakeis mūsų supratimą apie gyvūnus, ypač apie šunis. Privalu perskaityti ir gyvūnų mylėtojams, ir neuromokslininkams.
Brian Hare, „The Genius of Dogs“ autorius

Autorius rašo meistriškai. Jo paaiškinimai, patvirtinantys mokslinį šunų projekto (kaip jis pavadino savo eksperimentą) pagrindą, yra aiškūs, suprantami ne specialistams, bet nėra pernelyg supaprastinti... Tačiau vienas šauniausių šios knygos aspektų – keliami klausimai, o ne atsakymai. Aprašydamas, kaip lėtai ir kruopščiai ruošiami moksliniai tyrimai, autorius sukūrė vieną geriausių pasakojimų apie mokslininkų realybę.
Chicago Reader

Knyga verčia pamąstyti. Tai smagus pasakojimas apie tai, ką šunų mylėtojai įtarė jau ne vienus metus: jie nėra tik pavloviškos mokymosi mašinos, tai jautrios būtybės, pasižyminčios empatija ir gebėjimu mokytis iš kitų. Atsakydamas į savo pirmąjį klausimą, autorius iškelia jų dar daugiau – kaip mes vertiname savo geriausius draugus ir kaip jais rūpinamės.
Kirsten Galles, „Shelf Awareness“

Tai graži istorija apie šunis, meilę ir neurologiją, įrodanti, kad santykiai su gyvūnais gali įkvėpti imtis įdomių tyrimų, padedančių kitomis akimis pažvelgti į savo keturkojus draugus. Tai naudinga ir jiems, ir mums.
Rebecca Skloot, iš „New York Times“ skilties „Book Review“

Gregoris Bernsas (Gregory Berns) yra Emorio universiteto medicinos mokslų daktaras ir neuroekonomikos profesorius. Apie jo tyrimus rašė „New York Times“, „Wall Street Journal“, „Time Magazine“, „National Geographic“, „Smithsonian“, „Los Angeles Times“, „Nature“, „New Scientist“, „Psychology Today“. Jis dalyvavo ne vienoje televizijos laidoje įvairiuose kanaluose: „60 Minutes“, GMA, CNN, NPR, ABC ir BBC. Knyga „Kaip šunys mus myli“ tapo „New York Times“ ir „Wall Street Journal“ bestseleriu. Dar vieną jo knygą „What It’s Like to Be a Dog“ (liet. Ką reiškia būti šunimi) Smitsonijos institutas pavadino viena iš dešimties geriausių 2017 m. mokslo populiarinimo knygų. Autorius gyvena Atlantoje, Džordžijos valstijoje.

Vertė Indrė Kairytė

Informacija

Autorius: Gregory Berns
Leidėjas: Liūtai ne avys
Išleidimo metai: 2019
Knygos puslapių skaičius: 320
Formatas: 15x22, kieti viršeliai
ISBN ar kodas: 9786098254266

Pirkėjų atsiliepimai

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti