🚛 Nemokamas pristatymas nuo 20€ į paštomatus. Daugiau čia >> 🔥 SUPER KAINŲ lentynos! Nuo -20% iki -80% pigiau! Naršykite čia >> 🔥
Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime

Knygos aprašymas

Mokomojoje priemonėje "Išsėtinės sklerozės diagnostikos ypatumai" aprašomi pagrindiniai išsėtinės sklerozės diagnostikos aspektai, diferencinės diagnostikos principai, diagnostikos kriterijai.

Mokomoji priemonė "Išsėtinės sklerozės diagnostikos ypatumai" skirta Lietuvos aukštųjų mokyklų studentams ir gydytojams rezidentams.


Turinys


Santrumpos / 4

1. Įvadas / 5

2. Išsėtinės sklerozės diagnostika / 6

2.1. Išsėtinės sklerozės klinikiniai požymiai / 6

2.2. Išsėtinės sklerozės klinikinės eigos formos / 8

2.3. Magnetinio rezonanso tomografija / 11

2.4. Juosmeninė punkcija / 14

2.5. Smegenų skysčio tyrimas / 14

2.6. Sukeltieji potencialai / 16

2.7. Neurooftalmologinis tyrimas / 19

3. Išsėtinės sklerozės diagnostikos kriterijai / 20

4. Išsėtinės sklerozės diferencinė diagnostika / 23

5. Negalios vertinimas / 31

6. Literatūra / 33

ĮVADAS


Išsėtinė sklerozė (IS) yra lėtinė uždegimą sukelianti autoimuninė neurodegeneracinė centrinės nervų sistemos liga, kuria pasaulyje serga apie 2,5 milijono gyventojų. Šia liga dažniau serga jauni, 20-40 metų žmonės, tačiau gali sirgti ir vaikai ar vyresnio amžiaus asmenys. Ligos paplitimas priklauso nuo geografinės padėties bei etninių ypatumų ir svyruoja nuo 6—20 atvejų 100 000 gyventojų mažo paplitimo regionuose iki 60—200 atvejų 100 000 gyventojų vidutinio ir didelio paplitimo regionuose. IS yra liga, neturinti nė vieno savitojo simptomo, ir gali būti besikeičiančios paūmėjimų ir pagerėjimų ar nuolat progresuojančios eigos.

Išsėtinė sklerozė - tai liga, kurios diagnostikai svarbus ne tik neurologinės būklės įvertinimas, bet ir diagnozės nustatymą pa-greitinantys papildomi paraklinikiniai tyrimai. Tiksliai nustatyti IS diagnozę kartais yra problemiška, nes klinikiniai požymiai gali būti panašūs ir j kitas neurologines ligas, įskaitant navikus, metastazinį procesą, vaskulitą, infekcijas. Vienas pagrindinių tyrimo metodų, leidžiančių patvirtinti ar įtarti IS, yra magnetinio rezonanso tomografija. Diagnozuojant išsėtinę sklerozę taip pat svarbūs smegenų skysčio ir sukeltųjų potencialų tyrimai, kurių vertinimas kartu su magnetinio rezonanso tomografija ir klinikiniais požymiais padeda nustatyti arba paneigti išsėtinės sklerozės diagnozę.

Gydytojams praktikams dažnai kyla daug klausimų ir abejonių, kaip laiku atpažinti ankstyvuosius išsėtinės sklerozės simptomus, išsiaiškinti jų priežastis. Anksti nustatyti diagnozę yra svarbu, kad būtų laiku skirtas gydymas, siekiant pristabdyti ligos ir negalios progresavimą, pagerinti paciento gyvenimo kokybę ir funkcines galimybes, padėti jam kuo ilgiau išlikti nepriklausomam, išsaugoti darbingumą ir socialinius ryšius.

Šioje mokomojoje priemonėje pateikiama susisteminta, naujausiais tyrimais paremta medžiaga, padėsianti spręsti išsėtinės sklerozės diagnostikos sunkumus. Mokomoji priemonė skiriama studentams ir gydytojams rezidentams, taip pat neurologams ir šeimos gydytojams.

Informacija

Autorius: R. Balnytė, D. Rastenytė, A. Vaitkus, D. Mickevičienė
Leidėjas: Lietuvos sveikatos mokslų universitetas
Išleidimo metai: 2016
Knygos puslapių skaičius: 36
Formatas: 15x21, minkšti viršeliai
ISBN ar kodas: 9789955154389

Pirkėjų atsiliepimai

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti