Viskas iki 4,99€ + knygos su defektais! Naršykite ČIA >>
Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime
Mokomojoje knygoje "Intelektinė nuosavybė", skirtoje būsimiems įvairių sričių specialistams, aiškinami techninės kūrybos ir patentų bei autorių teisės pagrindai, intelektinės veiklos reikšmė, šios veiklos rezultatų teisinė apsauga ir licencijavimas, patentinė informacija bei autorių ir gretutinės teisės.
PRATARMĖ
Apibrėžimas intelektinė nuosavybė buvo suformuluotas 1967-07-14 įsteigus Pasaulinę intelektinės nuosavybės organizaciją-tai teisės, susijusios su literatūros, meno ir mokslo kūriniais, artistų vaidyba, garso įrašais, radijo ir televizijos programomis, išradimais visose žmogaus veiklos srityse, mokslo atradimais, pramoniniu dizainu, prekių ir paslaugų ženklais, firmų vardais, komerciniais žymėjimais, apsauga nuo nesąžiningos konkurencijos, taip pat kitos teisės, susijusios su intelektine veikla gamybos, mokslo, literatūros ir meno srityse.
Su šiomis teisėmis, saugančiomis žmogaus kūrybos rezultatus, dabar susi-duriame visose gyvenimo srityse. Lietuvos Respublikoje, kaip ir užsienio valstybėse, šioms teisėms saugoti yra priimti specialūs įstatymai, suderinti su atitinkamomis Europos Sąjungos direktyvomis.
Intelektinei veiklai organizuoti Lietuvoje yra įsteigtos specialios institucijos: Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos Autorių teisių skyrius, Valstybinis patentų biuras ir jam priklausanti Technikos biblioteka bei Patentinės informacijos centras. Taip pat veikia Lietuvos autorių teisių gynimo asociacija LATGA ir jos agentūra LATGAA, Lietuvos išradėjų sąjunga, Patentinių patikėtinių asociacija, Lietuvos patentologų asociacija, Tarptautinės asociacijos pramoninei nuosavybei saugoti Lietuvos nacionalinė grupė.
Lietuvoje veikia ir tokios visuomeninės organizacijos: Lietuvos autorių teisių ir gretutinių teisių taryba, Lietuvos rašytojų sąjunga, Atlikėjų teisių gynimo asociacija, Fonogramų gamintojų ir platintojų asociacija, Gretutinių teisių agentūra, Lietuvos muzikos industrijos asociacija.
Intelektinės nuosavybės apsauga nuo 1995-01-01 tapo svarbia Pasaulinės prekybos organizacijos funkcija. Šios organizacijos narė Lietuvos Respublika yra nuo 2001-05-31. Jai priklausančios valstybės priėmė Susitarimą dėl intelektinės nuosavybės teisių prekyboje aspektų, kuriuo joms nustatyti minimalūs intelektinės nuosavybės objektų teisinės apsaugos standartai.
Intelektinės nuosavybės teisės skirstomos į autorių teises, gretutines teises ir patentų (pramoninės nuosavybės) teises.
Mokomojoje knygoje, skirtoje būsimiems įvairių sričių specialistams, aiškinami techninės kūrybos ir patentų bei autorių teisės pagrindai, intelektinės veiklos reikšmė, šios veiklos rezultatų teisinė apsauga ir licencijavimas, patentinė informacija bei autorių ir gretutinės teisės.
Svarbiausius techninės kūrybos - išradybos, patentų ir autorių teisės, patentinės informacijos - dalykus turi gerai išstudijuoti visi, ypač techniškojo profilio specialistai.
Mokomosios knygos recenzentams prof. habil. dr. Matui Gutauskui ir doc. dr. Vytautui Žilinskui, pateikusiems vertingų pastabų, autoriai nuoširdžiai dėkoja.
Autorius: | Petras Kasperavičius, Ričardas Viktoras Ulozas |
Leidėjas: | Šiaulių universiteto leidykla |
Išleidimo metai: | 2007 |
Knygos puslapių skaičius: | 234 |
Formatas: | 15x22, minkšti viršeliai |
ISBN ar kodas: | 9789986387442 |
Parašykite atsiliepimą apie „Intelektinė nuosavybė“