Užsisakykite iki gruodžio 23d. 15:30 val. ir atsiimkite užsakymus pirmadienį iki 16 val. - patogupirkti.lt sandėlyje Vilniuje, Kalvarijų g. 143 Daugiau ČIA >>
Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime
PASTABA. Komplekte visos trys knygos kietais viršeliais.
Yuvalis Noah Harari (gim. 1976) – Oksfordo universiteto istorijos mokslų daktaras, šiuo metu dėstantis Jeruzalės hebrajų universitete. Nuo 1993 m. iki 1998 m. Jeruzalės hebrajų universitete studijavo viduramžių ir karo istoriją, vėliau Oksforde 2002 m. apgynė daktaro disertaciją ir grįžo į Izraelį. Aktyvus gyvūnų teisių gynėjas, veganas.
„Sapiens“ autorius apžvelgia žmonijos pradžią ir istoriją, „Homo deus“ bando nuspėti ateitį ir žvelgia į rytojų, o trečioji jo knyga kalba apie dabartį ir jos iššūkius.
"Sapiens. Glausta žmonijos istorija"
„Sapiens“ - knyga, parodanti mums, iš kur atėjome.
Prieš 100 tūkstantmečių žeme vaikščiojo bent šešios žmonių rūšys, viena iš kurių šiandien vadinama Homo sapiens. Šios rūšies atstovai buvo gyvūnai, aplinką veikę ne daugiau nei gorilos, jonvabaliai ar medūzos.
Tačiau prieš 70 tūkstančių metų prasidėjo procesas, kurį šiandien vadiname kognityvine revoliucija. Atsitiktinė genų mutacija pakeitė Homo sapiens smegenų neuronų jungtis ir pavertė mus aplinką niokojančiais Žemės šeimininkais.
Kaip mūsų rūšiai pavyko užkariauti pasaulį?
Kada ir kodėl atsirado religijos, valstybės ir pinigai?
Kaip kūrėsi ir žlugo karalystės, miestai ir imperijos?
Kaip mokslas ir kapitalizmas tapo dominuojančiomis religijomis?
Ar žmonės atsispirs pagundai save tobulinti ir netaps kiborgais?
Knygoje „Sapiens. Glausta žmonijos istorija" nuosekliai, glaustai ir itin žaismingai pasakojama, kokią įtaką žmonijai padarė trys svarbios revoliucijos: minėtoji kognityvine, prieš 12 000 metų kilusi žemės ūkio ir vos prieš 500 metų prasidėjusi mokslo revoliucija. Drąsios ir provokuojančios Y. N. Harari įžvalgos, grįstos giliomis biologijos, antropologijos, paleontologijos, istorijos ir ekonomikos mokslų žiniomis, radikaliai keičia daugelį nusistovėjusių sampratų apie pasaulį.
„Homo deus. Glausta rytojaus istorija“
Antrasis Yuvalio Noah Harari bestseleris apie žmoniją „Homo deus. Glausta rytojaus istorija“ nukreips skaitytojų žvilgsnį į ateitį. Labai artimą, labai tikėtiną ateitį.
Knygoje „Homo deus. Glausta rytojaus istorija“ autorius aiškinasi, kas laukia žmonijos, kai seni mitai susijungs su šiuolaikinėmis, dieviškosioms galioms prilygstančiomis technologijomis, tokiomis kaip dirbtinis intelektas ar genų inžinerija.
Kas atsitiks su demokratija, kai Google ir Facebook žinos mūsų norus ir mūsų politines pažiūras geriau nei mes patys? Kas atsitiks, kai kompiuteriai išstums žmones iš darbo rinkos ir sukurs didžiulę naują „nenaudingą klasę“? Kaip islamas gali valdyti genų inžineriją? Ar Silicio slėnis kurs naujas religijas? Kaip Homo sapiens tampa Homo deus, kokias naujas kryptis turime sau nusistatyti? Kokius reikalus turime perimti patys, kaip naujieji planetos dievai? Kaip galime apsaugoti savo trapią planetą ir žmoniją nuo savo pačių destrukcijos?
Knyga „Homo deus“ leidžia suvokti svajones ir košmarus, kurie sukurs XXI amžių.
Žmonės užkariavo pasaulį savo unikaliu gebėjimu tikėti kolektyviniais mitais apie dievus, pinigus, lygybę ir laisvę, kaip rašoma knygoje „Sapiens. Trumpa žmonijos istorija“. Knygoje „Homo Deus“ profesorius Harari žvelgia į ateitį ir tiria, kaip gali pasikeisti pasaulio galių pusiausvyra, kai pagrindinė evoliucijos jėga – natūrali atranka – pakeičiama išmaniu dizainu.
„Tai labai intelektuali knyga, kupina aštrių įžvalgų ir skaudžios išminties. Tačiau Hararis turbūt būtų pirmasis, kuris pripažintų, kad ji intelektuali pagal žmogiškuosius standartus, o tai – nieko ypatinga. Pagal išmaniausių mašinų standartus ji netiksli ir spekuliatyvi. Duomenys – gana riboti. Tikroji knygos jėga kyla iš atskiros sąmonės jausmo, kuris slypi tekste. Tai ekscentriška ir kieta knyga, ledine širdimi.“
The Guardian
„Hararis, Jeruzalės hebrajų universiteto istorikas, turi dovaną sukurti sintezę iš įvairių disciplinų medžiagos ir padaryti tai įkvepiančiu bei įdomiu būdu“.
Jennifer Senior, The New York Times
Pasaulyje daug nereikalingos informacijos, todėl aiškumas tapo naująja galia. Cenzūra šiuolaikiniame pasaulyje veikia kitaip – ne blokuojant informaciją, bet užpilant žmones dezinformacija ir nereikalingomis žiniomis, kurios atitraukia dėmesį nuo tikrai svarbių dalykų.
Vieno labiausiai graibstomų autorių ir iškilaus šiuolaikinio mąstytojo Yuval Noah Harari naujausia knyga „21 pamoka XXI amžiui“ kalba apie dabartį, kurioje gyvename – praskaidrina pasaulio vaizdą ir toliau drąsiai kelia pačius svarbiausius, visuotinus klausimus.
Vienas išmintingiausių šiuolaikinių mąstytojų Yuval Noah Harari mąsto plačiau ir giliau, jo įžvalgos padeda matyti visą pasaulį ir jo santvarką tarsi iš viršaus, aprėpiant bendrą istoriškai svarbų vaizdą. Autorius svarsto, kuri civilizacija šiuo metu dominuoja pasaulyje – Vakarai? Kinija? Islamas? Koks čia Europos vaidmuo ir ar ji turėtų atverti duris imigrantams? Nelieka pamirštas ir pastaruoju metu augantis nacionalizmas – ar jis gali išspręsti nelygybės ir klimato pokyčių problemas? Ką turėtume daryti su terorizmu? Ko reikėtų mokyti savo vaikus?
Knygoje „21 pamoka XXI amžiui“ kalbama apie liberaliosios demokratijos krizę – kodėl ji prasidėjo? Autorius drąsiai aiškinasi, ar gali būti, kad artėja naujas pasaulinis karas. Ką reiškia Donaldo Trumpo iškilimas? Kaip suvaldyti netikras naujienas (fake news)?
Tai klausimai ir apmąstymai, kuriems daugelis mūsų neturime laiko, nes gyvename kasdien spręsdami kasdienes problemas. Einame į darbą, rūpinamės vaikais, prižiūrime tėvus ir galvojame, kaip išgyventi dar vieną dieną. Tačiau istorija ne kartą įrodė savo žiaurumą. Ji nepaiso, ar turime laiko apie ją pagalvoti ir numatyti. Žmonijos ateitis bus nulemta, net jei jūs tame ir nedalyvausite, o pasekmes pajus visi. Juk niekas ir nesakė, kad istorija yra sąžininga.
Vienintelis tikslas, kurį autorius kelia savo knygai – bent kelis žmones įkvėpti diskusijai apie žmonijos ateitį. Ši knyga gal ir nepalengvins kasdienybės, tačiau gali suteikti aiškumo ir padėti suprasti, kas vyksta su mumis pasauliniu mastu.
Knygoje „21 pamoka XXI amžiui“ atskleidžiami politiniai, socialiniai ir technologiniai procesai, vykstantys pasaulyje ir jį keičiantys. Be to, autorius kelia ir egzistencinius klausimus - kalba apie Dievą, aiškinasi, su kokias iššūkiais susiduria dabar gyvenanti žmonija. Ar vertėtų iš naujo apsvarstyti savo vertybes, kai gyvename vis triukšmingesnėje ir netikresnėje aplinkoje?
„Didis mūsų laikų mąstytojas“.
The Times
„Iš tikrųjų praplečianti akiratį knyga... labai aktuali... Harario darbe patraukia jo ambicijos ir gylis jungiant netikėtas idėjas ir stulbinančius pastebėjimus."
Guardian
„Hararis yra genialus, kai reikia supinti skirtingų disciplinų įžvalgas, nuo senovės istorijos iki neuromokslų, filosofijos, dirbtinio intelekto. Jis reaguoja į spaudimą aiškintis, iš kur mes atėjome ir kur einame... „21 pamoka XXI amžiui“ yra intelektualus nuotykis ir tikra jėga“.
Financial Times
Iš anglų kalbos vertė Tadas Juras
Autorius: | Yuval Noah Harari |
Leidėjas: | Kitos knygos |
ISBN ar kodas: | KOMPLEKTAS290 |
Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti