Viskas iki 4,99€ + knygos su defektais! Naršykite ČIA >>
Mokslinis žurnalas „Genocidas ir rezistencija“ – pradėtas leisti 1997 m.; išeina du kartus per metus; publikuojami moksliniai straipsniai (lietuvių ir anglų kalbomis), dokumentai ir kt. medžiaga.
Istorinį laikotarpį galima analizuoti ir atspindėti įvairiais aspektais, analizuojant įvykius, procesus, žmones. Tačiau daug ką apie tą laikotarpį gali pasakyti ir jo bei konkrečių įvykių vertinimai, refleksijos, netgi daiktų istorijos. Šiame žurnalo „Genocidas ir rezistencija“ numeryje sovietinė okupacija atsispindi daugeliu aspektų. Publikuojami ne tik moksliniai straipsniai apie sovietų represijas išgyvenusių asmenų grįžimo į Lietuvą peripetijas, sovietinio saugumo kadrinius darbuotojus, bet ir analizuojami šio laikotarpio vertinimai buvusių represuotųjų, kurie negrįžo į Lietuvą, atmintyje ir jų dabartinis gyvenimas. Kad smulkmenos gali turėti įtakos istoriniam vertinimui ir sklisti kaip tam tikros tikros klaidos rodo ir Molotovo–Ribbentropo pakto pasirašymą liudijančių nuotraukų analizė ir atskleista tiesa.
Šiame žurnalo numeryje taip pat pristatomi ir 2023 m. spalio 16 d. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro organizuotos tarptautinės mokslinės konferencijos „Mažosios Lietuvos ir Klaipėdos krašto lietuvių veikėjai nacių ir sovietų represijų aukos“ lietuvių ir užsienio mokslininkų pranešimai, kuriuose atsispindi sovietų ir nacių politika šiame krašte bei jo žmonių likimai.
Taip pat pateikiama informacija apie Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro mokslinius-edukacinius renginius ir išleistas knygas.
TURINYS
STRAIPSNIAI
Irena Šutinienė. Sovietinių represijų atmintis Kazachstano lietuvių diasporoje: interpretacijos, praktikos, kontekstai (p. 7)
Arvydas Gelžinis. Lietuvos represuotų gyventojų paleidimas ir grįžimas 1953–1957 metais: tarp laisvės ir suvaržymų (p. 26)
Arūnas Vyšniauskas. Molotovo-Ribbentropo pakto ikonografiniai aspektai: dokumentinių fotografijų lyginamoji analizė (p. 62)
Kristina Burinskaitė. Partijos politiniai kariai: KGB kadrinio darbuotojo politinis ir socialinis portretas (p. 115)
ARTICLES
Irena Šutinienė. Memory of Soviet Repressions in the Kazakhstan Lithuanian Diaspora: Interpretations, Practices, Contexts (p. 141)
Arvydas Gelžinis. Release and return of repressed people in Lithuania in 1953–1957: between freedom and constraints (p. 162)
KONFERENCIJA / CONFERENCE
Tarptautinė mokslinė konferencija „Mažosios Lietuvos ir Klaipėdos krašto lietuvių veikėjai nacių ir sovietų represijų aukos“
Rūta Matimaitytė. Tėvynė – Rytų Prūsija, namai – Lietuva“: vilko vaikų atvejis (p. 203)
Irena Šutinienė. Karo ir pokario patirtys Klaipėdos krašto vaikų prisiminimuose (p. 215)
Magnus Ilmjärv. Baltic and Polish politicians in exile and their vision of post-war peace settlements in Eastern Europe. Years 1940–1945 (p. 235)
David Sætre Ludvigsen. Memellanders in Norway after World War 2 (p. 257)
Dawid Chomej. Polish forced labourers in Klaipeda region during World War II (p. 269)
RECENZIJOS / REVIEWS
Vytautas Jokubauskas. Klaipėdos istorijos lūžinis epizodas – 1923 metai (p. 292)
KRONIKA / CHRONICLE
Enrika Kripienė. Naujas optimistinis pokario laisvės kovų tyrimas (p. 302)
Lina Gerdvilytė Natkevičienė. Moterys partizaniniame kare 1944–1953 m. (p. 304)
Leidėjas: | LGGRTC |
Išleidimo metai: | 2024 |
Knygos puslapių skaičius: | 332 |
Formatas: | 17x24, minkšti viršeliai |
ISBN ar kodas: | 1392-3463-55 |
Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti