✅ Žaislai ir žaidimai -25% PIGIAU! Naršykite čia >> ✅

🚛 CYBER MONDAY! Nemokamas pristatymas nuo 10€ į Venipak paštomatus. Daugiau čia >> 🔥 SUPER KAINŲ lentynos! Nuo -20% iki -80% pigiau! Naršykite čia >> 🔥

Galutinė stotis - Aušvicas. Vienintelė knyga, nuo pradžios iki galo parašyta Aušvice

Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime

Knygos aprašymas

„Mes žinome, kad tai turi tik vieną pabaigą, tik vieną galimybę išsilaisvinti iš spygliuotos vielos pragaro – mirtį“, rašo Eddy de Windas savo knygoje „Galutinė stotis – Aušvicas“.

1943-iais metais, vokiečių okupacijos pradžioje, Eddy de Windas buvo Westerborko tranzitinės stovyklos Olandijoje gydytoju. Kiek anksčiau jo motina buvo patalpinta šioje stovykloje, ir Žydų taryba Eddžiui garantavo, kad ji bus paleista mainais už jo darbą. Jau vėliau Eddis sužinojo, kad tuo metu jo mama jau buvo perkelta į Aušvicą.

Dirbdamas Westerborko stovykloje jis sutiko moterį vardu Friedelė, jaunuoliai įsimylėjo ir pora susituokė. Po vienerių metu abu buvo išvežti į Aušvicą. Atvykus į koncentracijos stovyklą, šeima buvo išskirta. Eddy de Windas pradėjo dirbti barako mediko aistentu, o Friedelė pateko į kitą baraką. Jaunavedžiai tik kartais galėdavo pasimatyti ir pasvajoti apie laikus, kai vėl bus laisvi.

1944 metų pabaigoje, rusams artėjant prie stovyklos, naciai ėmė trauktis drauge išsivarydami dar galinčius paeiti kalinius. 1945 metų sausio mėnesį į žygį buvo išvaryta ir Friedelė. Pasislėpęs barake, de Windas liko stovykloje. Radęs sąsiuvinį, jis pradėjo rašyti prisiminimus „Galutinė stotis – Aušvicas". Vėliau jis tapo Raudonosios armijos gydytoju

1945 m. grįžęs į Olandiją, de Windas specializavosi psichiatrijos ir psichoanalizės srityje. 1949 m. paskelbė garsų straipsnį „Akistata su mirtimi", kuriame pirmą sykį aprašė koncentracijos lagerio (KZ) sindromą. „Galutinė stotis – Aušvicas" išspausdinta 1946 m. olandiškai. Turimais duomenimis, tai vienintelė knyga, nuo pradžios iki galo parašyta Aušvice.

Melcheris de Windas, Eddy de Windo sūnus, sako, kad „Aušvicas visada gyveno su mumis. Dažniausiai jis buvo matomas, vis išnyrantis tėvo pasakojimuose ir sugrįžtantis jo, kaip psichiatro, profesinėje veikloje. Arba jis būdavo plika akimi nematomas, bet lyg vaiduoklis blaškydavosi po mūsų namus, keldamas baimę“.
Komentuodamas naujus knygos „Galutinė stotis – Aušvicas“ leidimus ir vertimus, Melcheris de Windas liūdnai džiaugiasi ir perspėja: „Tai, kad, minint 75 metų Aušvico išlaisvinimo sukaktį ir praėjus daugiau nei 30 metų po tėvo mirties, ši knyga įgauna tą pripažinimą, kokio verta, ir tai, kad mano tėvo balsas vėl skamba viešumoje, yra reikšmingas įvykis.“

iš olandų kalbos vertė Jolita Urnikytė

Informacija

Pavadinimas originalo kalba: Eindstation Auschwitz. Mijn verhaal vanuit het kamp (1943-1945)
Autorius: Eddy de Wind
Leidėjas: Alma littera
Išleidimo metai: 2019
Knygos puslapių skaičius: 224
Formatas: 14x21, kieti viršeliai
ISBN ar kodas: 9786090139271
Vertėjas: Jolita Urnikytė
Iš kokios kalbos versta: olandų

Pirkėjų atsiliepimai

Atsiliepimai išfiltruojami pasirinkus eilutę

5 3
4 0
3 0
2 1
1 0
4.3 4 atsiliepimai
Rašyti atsiliepimą

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

2020-10-06

Knyga labai idomi ir sukreciantičaprasomi labai baisusč,ziaurus sadistiki Vermachto SS kariu ir priziuretoju nusikaltimai,kurie pralenkia bet kokius loginius sampotavimus! Tikrai visiems rekomenduoju pasiskaityti sia knyga visiems kurie domisi istorija,ypac zydu holokaustu,konsentracijos stovyklomis.Nezinau kodel,bet kazkodel tai nera sukurto filmo pagal sia knyga?Knygos nepirkau is cia,parsinesiau is bibliotekos,bet kas nusipirks tikrai nepasigailes,ta galiu drasiai pasakysti,ranka prie sirdies savo pridejes.Tiesa nesu zydu taytybes koks fanatikas,bet kai skaitai istorija pagal tikrus faktus,tai ne tik idomu suzinoti apie tai,bet ir susimastyti,kiek patyre kanciu,pazeminimo,smurto ir tt... siu tautybes zmones.Tai kas cia parasyta,sveiku protu yra sunku suvokti!

2020-03-26

Sunkiai skaitosi, skaitant nebuvo įdomu.

2020-02-26

2020-02-08

Knyga parašyta paprastu, neįmantriu, bet vaizdžiu stiliumi. Skaitant prieš akis iškyla spygliuota tvora aptverta Aušvico teritorija su barakais ir siaubingi ligonių vaizdai. Knygą vietomis skaityti labai sunku, nes detalės labai sukrečiančios, tokios, kurių nerasime istorijos vadovėliuose ties Holokausto tema. Apie žiaurius bandymus su moterimis, sterilizacijas, apie žmogiškumo akis išjungiantį badą, apie išprotėjimą masiškai žudant vaikus, apie iki lubų žmonių pelenų urnomis užkrautas patalpas ir degančių kūnų kvapą.

„Galutinė stotis – Aušvicas“ yra istorinis-liudijimas ir autentiškas pasakojimas apie tai, kaip tolerancijos stoka ir neišmatuojamas vienos tautos didybės kitų tautų atžvilgių jausmas paskatino sveiku protu nesuvokiamus dalykus prieš žmogų ir bedražmogiškas vertybes. Taip pat tai knyga apie viltį ir duoklė tiems, kurių, skirtingai nei Eddy, galutinė stotis tikrai buvo Aušvicas.