Viskas iki 4,99€ + knygos su defektais! Naršykite ČIA >>

Nemokamas pristatymas nuo 20€ į paštomatus Lietuvoje * 🔥 SUPER KAINŲ lentynos! Nuo -20% iki -80% pigiau! Naršykite čia >>  🔥

Finansų valdymas III. Įmonių finansų valdymas

Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime

Knygos aprašymas

ĮVADINIS ŽODIS

Įmonės finansų valdymas - tai veiklos sritis, su kuria tenka susidurti ne tik finansininkams ir apskaitininkams, bet ir daugybei žmonių, iš pirmo žvilgsnio visiškai nesusijusių su verslo finansais. Tai verslų (įmonių) savininkai, įmonių klientai, valdžios institucijos ir kiti suinteresuoti asmenys. Vieniems jų užtenka tik bendro supratimo apie tai, kaip veikia verslo finansai, kaip informacija apie verslo veiklos rezultatus ir jo būklę parodoma finansinėse ataskaitose, kaip formuluoti finansinius tikslus ir kaip išmatuoti pasiektus rezultatus. Šiam tikslui yra skirtas vadovėlis Finansų valdymas II: verslo finansų ir analizės pagrindai.

Tačiau tiems, kurie įmonėse yra atsakingi už finansų valdymo sistemos funkcionavimą ir kūrimą, jos pritaikymą prie išorinių sąlygų, kurios nuolat keičiasi, arba prie įmonei keliamų tikslų pokyčių, neužtenka žinoti tik verslo finansų pagrindus. Jie turi gebėti ne tik taikyti savo žinias praktiškai, analizuoti įmonės veiklos rezultatus ir veiksnius, turėjusius įtakos šiems rezultatams, bet ir kritiškai įvertinti, kiek egzistuojanti įmonės finansų valdymo sistema at0 tinka įmonės specifiką ir yra tinkama iškeltų tikslų siekimui. Jei finansų valdymo sistema nebeatitinka jai keliamų reikalavimų, šie specialistai turi gebėti patobulinti esamą arba sukurti naują sistemą, kuri atlieptų naujus poreikius ir pateiktų kitiems valdytojams informaciją, kurios reikia sprendimams priimti. To siekiant parašytas šis vadovėlis, jo tikslas - pateikti pagilintą verslo įmonės finansų valdymo proceso ir jo sudedamųjų dalių suvokimą, atskleisti atskirų verslo komponentų finansinio valdymo principus, diskutuoti apie verslo procesų rezultatų matavimo principus, priemones ir kriterijus, - tai leistų pasiekti pagrindinį įmonės finansų valdymo tikslą.

Vadovėlis parašytas daugiau keliant klausimus negu formuluojant neginčijamus teiginius. Asmuo, kuris studijuoja, skatinamas pirmiausia pats su-formuluoti savo atsakymus į užduotus klausimus, o tik po to susipažinti su galimai kita, argumentuota nuomone. Todėl vadovėlyje kai kurie klausimai iš pradžių tik paminimi bendrame kontekste, vėliau grįžtama prie jų detalaus nagrinėjimo, parodoma, kad teisingų atsakymų į anksčiau užduotus klausi mus gali būti ne vienas.

Vadovėlį sudaro penki skyriai, kuriuose nuosekliai ir detaliai išdiskutuojami visi svarbiausi įmonės finansų valdymo principai, suformuluojami sėkmingo įmonės finansų valdymo kriterijai.

Pirmajame skyriuje pateikiamas bendras įmonės finansų valdymo proceso paveikslas. Akcentuojamas informacijos vaidmuo priimant valdymo sprendimus ir tai, kokiais būdais ši informacija yra gaunama. Taip pat aptariami įmonės pinigų srautai ir jos veiklos finansavimo šaltiniai.

Antrasis skyrius skirtas vidinio (kapitalo) įmonės finansavimo klausimams nagrinėti. Išskiriami pelningumo ir pelno valdymo klausimai, parodoma, kokie veiksniai lemia veiklos rezultatus ir kaip jie gali būti valdomi. Detaliai aptariama analitinių rodiklių sistema, kurios tikslas - teikti reikiamą valdymo sprendimams informaciją apie veiklos rezultatus.

Trečiajame skyriuje nagrinėjamas įmonės išorinis finansavimas. Nuodugniai aptariami tiek ilgalaikiai, tiek ir trumpalaikiai įmonės finansavimo šaltiniai, pateikiama diskusija apie šių finansavimo šaltinių panaudojimo atvejus ir pinigų, gautų iš šių šaltinių, kainą. Atskirai aptarta įmonės finansavimo atidėtaisiais mokesčiais galimybė.

Ketvirtajame skyriuje detaliai išnagrinėti ilgalaikių įmonės išteklių valdymo klausimai. Šiame skyriuje daug dėmesio skirta analitinių rodiklių, kuriuos pasitelkus turi būti kuriama reikiama informacija, esmei, ekonominei prasmei ir kūrimo principams. Taip siekiama, kad studijuojantis asmuo išsiugdytų gebėjimą kritiškai įvertinti egzistuojančias įmonėse ilgalaikio turto matavimo rodiklių sistemas ir, reikalui esant, gebėtų jas tobulinti ar kurti naujas.

Penktasis skyrius skirtas trumpalaikių įmonės išteklių valdymo klausimams. Atskirai aptariamas atsargų ir finansinio turto valdymas, atskleidžiami skirtumai tarp šių turto rūšių ir pateikiami modeliai, kurie gali būti naudingi valdant šiuos išteklius praktiškai.

Kiekvieno skyriaus pradžioje atskleidžiama jo paskirtis ir pateikiami jame nagrinėjami klausimai. Pabrėžiami siekiniai, t. y. ką turėtų gebėti studijuojantis asmuo, išanalizavęs konkretų skyrių. Skyriai suskirstyti į poskyrius.

Vadovėlis, kaip jau minėta, parašytas šiek tiek kitaip negu įprasta. Kone kiekvieno poskyrio pradžioje skaitytojui suteikiama galimybė pasvarstyti ir įvertinti savo žinias, susijusias su nagrinėjama problema. Klausimai sutelkia skaitytojo dėmesį į konkrečią situaciją, atskleidžia asmeninį jo požiūrį į tai ir, tikėtina, sudomina. Studijuojantis asmuo turėtų skirti deramą dėmesį ir užtektinai laiko šiems svarstymams, kad ne tik geriau suprastų tolesnę informaciją, bet ir pradėtų gautą informaciją taikyti praktiškai. Į pateiktus klausi mus patartina atsakyti raštu. Apmąstant pateiktus klausimus ugdomi reikiami verslo finansų valdymo ir analizės įgūdžiai.

Kiekvieno skyriaus pabaigoje pakartojamos esminės skyriaus mintys, pabrėžiami ir įtvirtinami svarbiausi finansų valdymo teiginiai.

Savitikros klausimai dar kartą atkreipia dėmesį į svarbiausias skyriaus mintis - skaitytojas raginamas prisiminti atsakymus į pateiktus klausimus.

Vadovėlis skirtas studentams, studijuojantiems finansų valdymą, įmonių vadovams ir įmonių savininkams, siekiantiems pagilinti įmonių finansų valdymo įgūdžius ir kompetencijas.

Informacija

Autorius: Gintaras Černius
Leidėjas: Mykolo Romerio universitetas
Išleidimo metai: 2023
Knygos puslapių skaičius: 304
Formatas: 15x21, kieti viršeliai
ISBN ar kodas: 9786094880681

Pirkėjų atsiliepimai

Parašykite atsiliepimą apie „Finansų valdymas III. Įmonių finansų valdymas“

Būtina įvertinti prekę