Viskas iki 4,99€ + knygos su defektais! Naršykite ČIA >>

Nemokamas pristatymas nuo 20€ į paštomatus Lietuvoje * 🔥 SUPER KAINŲ lentynos! Nuo -20% iki -80% pigiau! Naršykite čia >>  🔥
Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime

Knygos aprašymas

Viskas yra ne taip blogai, kaip atrodo. Apie tai yra knyga „Faktų galia“, kuri, kad ir kaip neįtikėtina, išmokys naudotis faktais ir teisingai juos interpretuoti. „Faktų galia“ demaskuoja mūsų mąstymą apie pasaulį kaip pasenusį ir netinkamą ir atskleidžia naują mąstymo metodą.

Kai esame klausiami tokių klausimų kaip: kiek procentų pasaulio gyventojų kenčia skurdą, kodėl auga gyventojų skaičius pasaulyje, kiek mergaičių baigia mokslus ir ar mąstome apie panašias globalias problemas, mes dažniausiai atsakome, kad mąstome, o mąstome neteisingai. Pasak knygos „Faktų galia“ autoriaus Hans Rosling, mąstome taip neteisingai, kad šimpanzė, atsitiktinai rinkdamasi atsakymus, pataikytų dažniau nei mokytojai, žurnalistai, Nobelio premijos laureatai ar bankininkai.

Knygoje „Faktų galia“ visuomenės sveikatos mokslų profesorius Hans Rosling drauge su savo ilgamečiais bendradarbiais – sūnumi Ola Rosling ir marčia Anna Rosling paaiškina dešimt priežasčių, kodėl klystame mąstydami apie pasaulį ir kodėl viskas nėra taip blogai, kaip atrodo. Daug klaidų darome dėl savo įpročio dalinti pasaulį į dvi stovyklas (pvz. mes ir jie, juoda ir balta), be to, pasiduodame žiniasklaidos keliamai baimei ir manome, jog viskas pasaulyje eina tik blogyn.

Blogiausia, kad mes nežinome, ko mes nežinome ir net mūsų spėjimai yra pagrįsti nesąmoningais, neobjektyviais nusistatymais.

Pasirodo, pasaulis yra kur kas geresnės būklės nei mes manome! Tai nereiškia, kad nėra nerimą keliančių dalykų, tačiau mes dėl visko jaudinamės, o ne remiamės faktais ir taip prarandame galimybę susikoncentruoti į realiausias grėsmes.

„Faktų galia“ yra knyga, kurią būtina perskaityti kuo skubiau, kad ji sužinotumėte tikrąją mūsų ir pasaulio padėtį. Galėsite tinkamai reaguoti į krizes ir protingai išnaudoti ateities galimybes. Knygoje apstu humoro ir jaudinančių istorijų. Tai, ką knygoje pristato Hans Rosling yra tarsi faktų terapija, nes faktais paremtas žinojimas ir supratimas veikia raminančiai.

„Ši knyga yra mano viso gyvenimo misijos paskutinis mūšis prieš viską žlugdantį neišmanymą. Anksčiau aš ginklavausi didžiuliais kiekiais duomenų, akis atveriančiomis programomis, energingu mokymosi metodu ir švedišku durtuvu, skirtu kardų rijimui. To buvo negana. Bet tikiuosi, kad šios knygos užteks“. (Hans Rosling)

„Viena iš reikšmingiausių mano skaitytų knygų. Neįkainojamas vadovas, kaip teisingai mąstyti apie pasaulį.“
Bill Gates

„Išskirtinio visuomenės sveikatos eksperto Hanso Roslingo knyga „Faktų galia“ yra vilties kupina knyga apie žmonijos progreso potencialą, kurį turime, kai remiamės faktais, užuot pasitelkę sau būdingą šališkumą“.
Buvęs JAV prezidentas Barack Obama

Hans Rosling (1948–2017) – švedų gydytojas, visuomenės sveikatos profesorius ir lektorius. Buvo Pasaulio sveikatos organizacijos patarėjas. Jo TED kalbos buvo peržiūrėtos daugiau nei 35 mln. kartų, žurnalas Time jį įtraukė į šimto įtakingiausių pasaulio žmonių sąrašą. Mirė 2017 metais, prieš tai visas jėgas atidavęs paskutinei savo knygai „Faktų galia“.

Iš anglų kalbos vertė Daiva Vilkelytė

Informacija

Autorius: Hans Rosling
Leidėjas: Tyto alba
Išleidimo metai: 2018
Knygos puslapių skaičius: 400
Formatas: 15x22, kieti viršeliai
ISBN ar kodas: 9786094663420

Pirkėjų atsiliepimai

Atsiliepimai išfiltruojami pasirinkus eilutę

5 1
4 0
3 0
2 0
1 0
5 1 atsiliepimai
Rašyti atsiliepimą

Parašykite atsiliepimą apie „Faktų galia“

Būtina įvertinti prekę
2020-04-14

Mėgstu tokias knygas, kurias perskaičius tam tikri dalykai galvoje tampa aiškesni. O ir skaitėsi labai lengvai.
Knygos pradžioje žinių pasitikrinimui pateikta 13 klausimų. Nemažai nepataikiau. Su kai kuriais atsakymais dar ir sutikt nenorėjau, kol nepagooglinau. Kartais žiniasklaida mums sukuria daug blogesnį vaizdą nei yra iš tikrųjų.
H. Rosling savo knygoje atskleidžia kaip naudotis duomenimis, o ne remtis išankstiniaus įsitikinimais. Pasirodo, kad statistika tikrai įdomi, kai moki ja naudotis.