✅ Žaislai ir žaidimai -25% PIGIAU! Naršykite čia >> ✅
Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime
Knygos "Duok pinigų! Kai vaikai viską nori gauti veltui" autoriai R. ir L. Eyre nagrinėja skaudžią vaikų auklėjimo temą ir auklėjimo klaidas. Autoriai dalinasi patirtimi, kaip tėvai galėtų: išmokyti vaikus prisidėti prie savo norų įgyvendinimo; paskatinti atsakomybę ir motyvaciją vaikuose; išugdyti gudrius ir ekonomiškai išprususius vaikus.
Knyga "Duok pinigų" (angl. "The Entitlement Trap") tapo "NewYork Times" bestseleriu Nr. 1. Kaip pasakoja autoriai, "nepelnytos teisės" yra geriausias pavadinimas apibūdinti požiūriui, kai vaikai mano galį turėti, privalą turėti ir nusipelnę visko, ko tik užsimano, bei to, ką turi jų draugai – ir kad turi turėti tai dabar, be to, jiems nereikia to užsidirbti arba ką nors dėl to paaukoti.
Jie mano turį teisę daryti ką panorėję, daryti tą patį, ką daro jų draugai, dabar ir nieko už tai nemokėti.
Dėl šio nepelnytų teisių turėjimo jausmo vaikai tampa netvarkingi, neturi stimulo, nuobodžiauja, daro prastus pasirinkimus, jų norai turi būti patenkinami neatidėliojamai, jie nuolat reikalauja daugiau ir tampa priklausomi nuo įvairiausių dalykų (įskaitant ir priklausomybę nuo technologijų).
Galbūt didžiausia nepelnytų teisių problema ta, kad tarpstant iliuzijoms nėra realių gyvenimo pasekmių ir apskritai jokios motyvacijos dirbti, kad ką nors gautum. Kas nors visada išgelbės, ištrauks iš bėdos, nupirks naują daiktą, išteisins, suteiks dar vieną progą, sumokės skolą ir įteiks tai, ko prašai.
Nepelnytos teisės yra dvigubi spąstai vaikams. Viena vertus, jie suteikia vaikams viską, ko jiems nereikia: nuolaidžiavimą, nuobodulį, išpuikimą ir tingumą. Kita vertus, atima viską, ko jiems tikrai reikia: motyvaciją, savarankiškumą, išradingumą, pasitenkinimo jausmą, atsakomybę bei galimybę realiai dirbti, kad gautų daiktų ir patirtų pasitenkinimo savimi pačiu bei savigarbos jausmą.
Štai keletas istorijų, dėl ko mums būtina susimąstyti, kaip auklėjame savo vaikus:
"Mūsų aštuonmetis sūnus buvo priblokštas, kai pasiūlėme jam užsidirbti pinigų, kad galėtume pakeisti kaimynų langą, kurį jis išdaužė svaidydamas akmenis. Jis pareiškė: "Tu esi mano mama, ir turėtum tuo pasirūpinti".
"Esu šeštos klasės mokytoja. Norėdama sužinoti, kas nutiko mokinei, kuri mokykloje nesirodė ištisas tris dienas, nutariau ją aplankyti. Motina paaiškino, kad jos dukra atsisakė eiti į mokyklą, kol negaus naujų firminių džinsų ir batų, kuriuos jos teigimu, turi visi jos draugai. "Penktadienį - algos mokėjimo diena, gausiu pinigų, viską nupirksiu, ir pirmadienį ji jau bus mokykloje," - pažadėjo motina."
"Esu namų šeimininkė, o mano vyras sunkiai dirba, kad aprūpintų šeimą. Kai paprašiau savo keturmečio Driu padėti man išplauti indus, jis atšovė: "Tėtis, tai neprašo jam padėti darbe - tai ir tu pati turėtum susitvarkyti - kaip ir tėtis."
Iš anglų kalbos vertė Elena Kaminskienė
PRATARMĖ
Stephenas R. Covey
Pasaulis, kuriame gyvename, sparčiai keičiasi, tad tas pasaulis, kurį paveldės mūsų vaikai, bus beveik neatpažįstamai persimainęs ir gyventi jame bus kur kas kebliau. Ar juos tam ruošiame? Ar jie išsiugdys tokius asmeninius ir finansinius gebėjimus, kad pasiektų sėkmę? Ar turės pakankamą akstiną ir užtektinai motyvacijos, kad atskleistų savo geriausias asmenines savybes?
Populiariausiame Eyre bestseleryje„ Kaip įdiegti savo vaikams vertybes“ pateikiamos nuorodos visai devintojo dvidešimto amžiaus dešimtmečio tėvų kartai, o naujoje knygoje „Duok pinigų. Kai vaikai viską nori gauti veltui“ autoriai ragina šių laikų tėvus suvokti nuolaidžiavimo ir neatidėliojamo tiorų patenkinimo grėsmes, į kurias jie patys nesąmoningai stumia savo atžalas. Joje labai aiškiai atskleidžiama, ko reikia vaikams, kad jie ateityje galėtų susidoroti su nauja nenuspėjama finansine tikrove, bei pateikiama puiki „šeimos ekonomikos" programa, mokanti vaikus dirbti ir prisiimti atsakomybę.
Tai naujas požiūris naujai tėvų kartai. Spėju, kad jis taps pavyzdžiu visų pasaulio šalių šeimoms, norinčioms mokyti ir parengti savo vaikus, kad siaučiant ekonominiam XXI amžiaus uraganui jiems sektųsi tiek finansiškai, tiek emociškai, tiek dvasiškai.
Pirmoje knygos dalyje išmoksite, kaip išugdyti savo vaikų ekonominę nuovoką ir padėti jiems tapti finansiškai nepriklausomais... Antroje dalyje sužinosite, kad šeimos ekonominis modelis tėra tik karkasas ir metafora, bylojanti apie nepalyginamai svarbesnes pamokas.
Autorius: | Richard Eyre, Linda Eyre |
Leidėjas: | Abigailė |
Išleidimo metai: | 2012 |
Knygos puslapių skaičius: | 208 |
Formatas: | 15x21, minkšti viršeliai |
ISBN ar kodas: | 9786099512464 |
Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti