Užsisakykite iki gruodžio 23d. 15:30 val. ir atsiimkite užsakymus pirmadienį iki 16 val. - patogupirkti.lt sandėlyje Vilniuje, Kalvarijų g. 143 Daugiau  ČIA >>

Šventinės dovanos mobile 🔥 SUPER KAINŲ lentynos! Nuo -20% iki -80% pigiau! Naršykite čia >>  🔥

D. Grybauskaitės doktrina: Lietuvos užsienio politikos kaita 2009 - 2019 m.

Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime

Knygos aprašymas

Lietuvos Respublikos Prezidentas yra vienas svarbiausių valstybės užsienio politikos formuotojų. Aktyvus, diplomatinius kanalus ir kitas institucines galias išnaudojantis mažos šalies vadovas gali pakeisti ne tik valstybės, bet ir regiono ar pasaulio tarptautinės politikos tendencijas. Knygoje „D. Grybauskaitės doktrina: Lietuvos užsienio politikos kaita 2009 - 2019 m.“ politologas profesorius Tomas Janeliūnas atsigręžia į dvi Dalios Grybauskaitės kadencijas – ar galima šį laikotarpį vadinti atskiru puslapiu Lietuvos užsienio politikos istorijoje?

Kokia buvo Dalios Grybauskaitės pykčio priežastis, dėl kurio ji nutraukė tiesioginį kontaktą su Lenkijos vadovais? Kodėl užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius atšaukė duotą nurodymą, kaip balsuoti Jungtinėms Tautoms sprendžiant Jeruzalės statuso klausimą?

Knygoje „D. Grybauskaitės doktrina“ T. Janeliūnas gilinasi į anksčiau niekur neskelbtas Lietuvos politikos užkulisių istorijas. Jo tikslas – atskleisti, kodėl viena geriausiai vertinamų šalies politikių priėmė vienokius ar kitokius užsienio politikos sprendimus. Kodėl Dalia Grybauskaitė elgėsi taip, kaip iki tol neišdrįso nė vienas šalies vadovas?

Besidomintys istorija žino, kad savo doktrinas turėjo daugybė pasaulio lyderių - nuo Leonido Brežnevo ik Ronaldo Reigano. Nusistovėjusiomis tarptautinės politikos tiesomis suabejojusi Dalia Grybauskaitė taip pat ėmė kurti savo žaidimo taisykles. Nevengdama rizikos ir atvirai reikšdama nuomonę, ji vadovavosi sava vertybių ir principų sistema. Žvelgdami į pastaruosius dešimt Lietuvos užsienio politikos metų, galime įvardyti tai kaip „Grybauskaitės doktriną“.

Tomas Janeliūnas buvo įsitikinęs, kad užsienio politikos madas diktuoja didieji žaidėjai ir didžiosios pasaulio politikos jėgos. Tačiau rinkdamas medžiagą šiai knygai, kalbėdamas su D. Grybauskaite ir kitais užsienio politikos formuotojais, mokslininkas suprato, kad ne mažiau svarbios ir asmenybės. Įstikinimais, savo nuomone, charakteriu besivadovaujantys žmonės, nebijantys priimti sunkius sprendimus, gali pakreipti valstybės politiką viena ar kita kryptimi. „D. Grybauskaitės doktrina“ – tai pasakojimas apie žmogaus santykį su institucine sistema. Kaip konkretus veikėjas gali transformuoti nusistovėjusias struktūras, o kada jos lieka nepajudinamos?

Prof. dr. Tomas Janeliūnas nuo 2002 m. dirba Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute. Tarptautinių santykių srityje besispecializuojantis mokslininkas priklauso Lietuvos politologų asociacijai, yra žurnalų „Lithuanian Foreign Policy Review“ ir „Politologija“ redaktorius. Profesorius bendradarbiauja su leidiniu „IQ–The Economist“.

"Mes patys savyje dažniau turime nepilnavertiškumo kompleksą, kad visada reikia kažkam įtikti."
D. Grybauskaitė, 2017 07 12

"Pokalbių metu pavadinau jį „unpredictable“. Kiti dalyvavę tame susitikime net sustingo. Bet Trumpui tai visai patiko. Jis tai priėmė kaip komplimentą."
D. Grybauskaitė, 2018 07 17

Informacija

Autorius: Tomas Janeliūnas
Leidėjas: Eugrimas
Išleidimo metai: 2019
Knygos puslapių skaičius: 336
Formatas: 15x22, kieti viršeliai
ISBN ar kodas: 9786094373886

Pirkėjų atsiliepimai

Atsiliepimai išfiltruojami pasirinkus eilutę

5 4
4 0
3 0
2 0
1 4
3 8 atsiliepimai
Rašyti atsiliepimą

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

2023-09-13

2022-03-10

puiki!

2022-01-12

Gerai perteiktos svarbiausios istorijos. Bus vertinga medžiaga lyginamiesiems tyrimams apie prezidentų veiklą ir vaidmenį

2019-12-18

2019-12-11

2019-11-29

keista, kad Kremliaus troliai lygina su Stalinu, kai jų šalyje toliau tebesitęsia stalininis valdymas

2019-11-19

Įdomu-kuo šitas apgailėtinas liguistos fantazijos ir visiškų kliedesių prikimštas šlamštas skiriasi nuo draugo stalino biografijos, išleistos 1952 metais?
Nebent popieriaus kokybe-turinys visiškai vienodas.

2019-11-15

gražių paveiksliukų galerija:
liaudiesmenas.livejournal.com