NEMOKAMAS pristatymas nuo 20€ į paštomatus Lietuvoje! Daugiau ČIA >>
Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime
Galimas knygos brokas (gali būti likusi žymė nuo anksčiau ant knygos nugarėlės užklijuotos kainos, pageltę kai kurių knygų puslapiai, gali būti susilankstęs, subraižytas arba įplyšęs knygos viršelis).
Istoriko Povilo Girdenio knyga „Artima praeitis“ paliečia skaudų mūsų šalies istorijos tarpsnį. Autorius kalba apie laiką, kuomet Lietuva buvo okupuota Sovietų Sąjungos, kuomet žmonės patyrė žiaurias represijas, trėmimus bei kitokį terorą. Visa tai yra artima mūsų praeitis, kurią vis dar mena vyresni žmonės ir kuri iki šiol turi įtakos šalies žmonių gyvenimams.
Dvidešimtas amžius mūsų šaliai nebuvo lengvas. Po Pirmojo pasaulinio karo atsitiesusi šalis jau kito karo metu buvo trypiama ir galiausiai atsidūrė Sovietų Sąjungos rankose. Visą lietuvių kurtą gerovę greitai suardė okupantai. Visuomenę baugino prasidėjusios represijos, kurios palietė visus socialinius sluoksnius.
NKVD daliniai nuolat rengė baudžiamąsias operacijas, vykdė masines kratas. Jie areštuodavo režimui neįtikusius žmonės, žudė pasipriešinimo dalyvius bei civilius, kuriuos įtardavo padedant partizanams. Prasidėjo masiniai gyventojų trėmimai į Sibirą. Žinoma, dalis visuomenės nepasidavė terorui, formavosi pasipriešinimo grupės, savo veiklą vykdė partizanai bei disidentai. Apie tokius įvykius knygoje ir kalba Povilas Girdenis.
„Artima praeitis“ aptaria sovietinių represijų mąstą ir laisvės kovų dalyvius bei jų veiklą. Autorius papasakojo apie 1949-ais metais vykdytą masiškiausią Baltijos šalių gyventojų trėmimo operaciją „Bangų mūša“. Jos metu į įvairias Sibiro sritis buvo išvežti beveik šimtas tūkstančių žmonių, didžioji dalis buvo moterys bei vaikai. Dar viena trėmimo banga įvyko metais anksčiau – 1948-ųjų operacijos „Vesna“ metu išvežti apie keturiasdešimt tūkstančių lietuvių.
Rašytojas dėmesio skiria nepaprastoms, užmirštoms asmenybėms. Jis pasakoja apie 1918-tų metų vasario 16-osios Nepriklausomybės akto signatarų skaudų likimą sovietų okupacijos laikais. Autorius taip pat supažindina skaitytojus su Vytautu Kalade – žmogumi, kurį sovietų saugumo tardytojai kaltino dėl organizuoto pasipriešinimo okupantams per Romo Kalantos laidotuves.
Autorius Povilas Girdenis knygoje „Artima praeitis“ pasakoja ir apie sovietmečio kasdienybę – skundimo kultūrą, prisimena estrados koncertų laikus, mokyklines istorijas bei kalba apie žmonių kartą, gyvenusią ir augusią sąjūdžio išvakarėse.
„Artima praeitis“ – istorinė knyga, liudijanti kelių netolimos praeities dešimtmečių įvykius.
Povilas Girdenis – muzikantas, istorikas, rašytojas. Povilas geriausiai žinomas dėl savo dainuojamosios poezijos kūrinių. Tačiau ne mažiau įdomūs ir jo istoriniai tekstai, kurie gana dažnai pasirodo leidinyje „Literatūra ir menas“. Dalis jų nugulė į debiutinę knygą „Artima praeitis“.
Autorius: | Povilas Girdenis |
Leidėjas: | Briedis |
Išleidimo metai: | 2020 |
Knygos puslapių skaičius: | 248 |
Formatas: | 22x24, kieti viršeliai |
ISBN ar kodas: | 9789955267553-BR |
Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti