✅ Žaislai ir žaidimai -25% PIGIAU! Naršykite čia >> ✅

🚛 Nemokamas pristatymas nuo 20€ į paštomatus. Daugiau čia >> 🔥 SUPER KAINŲ lentynos! Nuo -20% iki -80% pigiau! Naršykite čia >> 🔥
Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime

Knygos aprašymas

Kuo vilkėjo ir avėjo, kaip puošėsi ir šukavosi mūsų krašto žmonės XVI-XVIII a.?
Ieškant atsakymų į šiuos klausimus, pirmą kartą senosios dailės tyrimų istorijoje aprėpiami tokie platūs socialiniai sluoksniai: valdovai ir didikai, kariai ir bajorai, miestiečiai ir valstiečiai, vyrai ir moterys, jaunuoliai ir vaikai, lietuviai ir kitataučiai Lietuvos Didžiosios Kunigaikštijos gyventojai.
Skvarbi gausios rašytinės ir vaizdinės medžiagos, per tris dešimtmečius surinktos Lietuvoje ir kaimyninėse valstybėse (Lenkijoje, Baltarusijoje, Latvijoje, Ukrainoje, Rusijoje), analizė iš praeities prikelia užmirštus audinių ir drabužių pavadinimus, atskleidžia sukirpimo ir pasiuvimo įvairovę, rekonstruoja dėvėsenos ir mados kaitos niuansus, išryškina tautinio savitumo ir europietiško bendrumo sąveiką. Tarp gausių monografijos iliustracijų nemaža niekada neskelbtų dailės kūrinių. Visa tai daro veikalą vertingą ir įdomų ne tik dailėtyrininkams bei scenografams, bet ir visiems neabejingiems mūsų kultūrai.

Marija Matušakaitė - žymiausia vyresnės kartos Lietuvos dailės istorikė, nusipelniusi pripažinimą knygomis "XVI-XVIII a. portretas Lietuvoje" (1984), "Procesijų altorėliai Lietuvoje" (1998), "Senoji medžio skulptūra ir dekoratyvinė drožyba Lietuvoje" (1998) bei daugeliu mokslinių straipsnių.

Informacija

Autorius: Marija Matušakaitė
Leidėjas: Aidai
Išleidimo metai: 2003
Knygos puslapių skaičius: 390
Formatas: 18x22, kieti viršeliai
ISBN ar kodas: 9955-445-58-0

Pirkėjų atsiliepimai

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti