✅ Žaislai ir žaidimai -25% PIGIAU! Naršykite čia >> ✅
Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime
Galimas knygos brokas (gali būti likusi žymė nuo anksčiau ant knygos nugarėlės užklijuotos kainos, pageltę kai kurių knygų puslapiai, gali būti susilankstęs, subraižytas arba įplyšęs knygos viršelis).
XIX a. istorija papasakota šiuolaikinės literatūros kalba. Romane „Anglai keleiviai“ – vienos kelionės iš Anglijos į Tasmaniją istorija. Tolimas kelias vandenynu į salą prie Australijos krantų, kuri tūkstantmečius gyvavo atskirta nuo civilizacijos. Ant denio – trys keleiviai, kurių tikslai neįprastoje kelionėje į kitą pasaulio kraštą skiriasi kaip diena ir naktis. Arba kaip Anglija ir Tasmanija.
1857 m. kapitonas Illiamas Quillianas Kewley ir jo romo kontrabandininkų gauja nusikaltimo metu pagaunami britų muitininkų. Romas konfiskuojamas, o patys nusikaltėliai priversti išpirkti kaltę - jie privalo nugabenti du anglus į atokią Tasmanijos salą. Pirmasis jų – dvasininkas, vikaras Geoffrey Wilsonas. Jis įsitikinęs, kad Tasmanija – Šventajame Rašte aprašytas Rojaus sodas. Su juo keliauja daktaras Thomas Potteris, turintis visai kitokių užmačių. Jis vysto rasinę teoriją, todėl tikisi tolimoje saloje rasti ją pagrindžiančių įrodymų. O laivo kapitonas, žinoma, galvoja apie galimybę nugabenti ten pelningą romo siuntą.
Tasmanija - kontrastų šalis. Toje pačioje saloje gyvena plušantys britų katorgininkai vietiniai aborigenai, verčiami taikytis prie vietinės administracijos kuriamų naujosios visuomenės projektų, ir aristokratiškų manierų karininkų žmonos, kurioms gyvenimas Tasmanijoje prilygsta tremčiai. Deja vietinių gyventojų pasirinkimas paprastas – tapti civilizuotais arba mirti.
Knygos „Anglai keleiviai“ siužetas vystomas dviem paraleliais pasakojimais. Viename jų – trijų laivo keleivių pasakojimai. Antrame – vietinio aborigeno atsiminimai. Juose apmąstomas skaudus vietinių gyventojų susidūrimas su britų kolonistais ir jų bandymas prisitaikyti prie britų primestų taisyklių. Knyga kalba dvidešimčia skirtingų balsų, kurių kiekvienas pasakoja savo istoriją. Visi balsai susijungia į triukšmingą balsų simfoniją, kurioje – kultūrų konflikto ir kolonizacijos siaubo atgarsiai. Tačiau nuotykių kupiną siužetą papildo girdimos juoko, intrigų ir nesusipratimų natos.
Romanas „Anglai keleiviai“ nominuotas prestižiniam Man Booker apdovanojimui ir įvertintas Whitebread premija. The Daily Telegraph teigia, kad Matthew Kneale parašė romaną, „kuriam sukurti ne vienam šiandienos rašytojui pristigtų vaizduotės ar ištvermės“. Niūrus ir kartu juokingas romanas, kuriame Rojaus paieškas papildo aborigenų išnaikinimas, – taip apie romaną kalba The New York Times.
Knygos autorius Matthew Kneale gimė scenaristo ir vaikų rašytojos šeimoje, užaugo apsuptas literatūros. Baigęs vidurinę, britų rašytojas studijavo Naujųjų laikų istoriją Oksfordo universitete. Todėl romanas „Anglai keliautojai“ pagrįstas istoriniais faktais ir puikiu XIX a. aplinkybių išmanymu. Autoriaus teigimu, kalbėti apie Britų Imperijos istoriją be nutylėjimų ilgą laiką buvo tabu, todėl šis romanas yra tarsi iššūkis visuomenei.
Iš anglų kalbos vertė Daiva Vilkelytė
Autorius: | Matthew Kneale |
Leidėjas: | Tyto alba |
Išleidimo metai: | 2018 |
Knygos puslapių skaičius: | 566 |
Formatas: | 15x21, kieti viršeliai |
ISBN ar kodas: | 9786094663185-BR |
Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti