Viskas iki 4,99€ + knygos su defektais! Naršykite ČIA >>
Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime
„Mes gyvename įmurkdyti kaip šuniukai pasaulyje, kuriame mus supa daiktai, kurie yra reikš-mingi, kurie ‘atakuoja’ mus savo reikšmėmis. Nuo ryto iki vakaro visokie ženklai mums neduoda ramybės ir veikia mus arba sąmoningai, arba nesąmoningai. Ir šitas reikšmingo pasaulio supratimas gali būti mokslinio tyrinėjimo objektu.“
„Nuo pat pirmųjų savo vapėjimų apie semiotiką suformulavau tam tikrą galutinę ištarą: gamtos mokslai užsiima tokiu pasauliu, koks jis yra savaime, žmogaus mokslai domisi tokiu pasauliu, kuris ką nors reiškia. Būtent tai yra visų humanitarinių mokslų bendrasis vardiklis, ir būtent šia prasme semiotika randa savo vietą. Tai nėra nei lyderės, nei vadovės vieta - tai refleksijos vieta, leidžianti sujungti bendravimui tuos žmones, kurie tiki, jog žmogaus gyvenimas turi prasmę, ir tuos, kurie tiki, kad žmonijai reikia suteikti kokią nors prasmę, ją duoti?
„Manau, kad gyvenime reikia sujungti du neatskiriamus dalykus: vienas dalykas - suprasti pras¬mę, o duoti, suteikti prasmę - kitas, bent jau iš pažiūros. Tačiau savo asmeninio kelio pabaigoje pastebėjau, kad semiotika veda į aksiologiją, o aksiologija - tai verčių ieškojimas, o kartu ieškojimas, tyrinėjimas sąlygų, kuriomis šios vertės gali pasirodyti šiuolaikiniame nužmogintame pasaulyje. Tad semiotika nėra ideologija - ji tik ieško formos, kurioje ideologijos galėtų būti išliejamos, o žmonija galėtų atrasti nors kiek prasmės, kurią vis labiau praranda.“
„Taigi kaip galima kalbėti apie prasmę? Akivaizdu, kad vienintelė išeitis - parafrazė, t. y. vartojant žodžius, kurie kalba apie kitus žodžius, klausiant: ‘Ką tai reiškia?’, ‘Ką tuo norima pasakyti?’Jei šią operaciją - vienais žodžiais kalbėti apie kitus - pavadiname parafraze, tuomet visi humanitariniai mokslai yra parafrazės mokslai. Juk mes nieko kito nedarome - tik imame tekstus, paminklus, žmogišką elgesį ir klausiame, ką tai reiškia, o tada bandome apie tai kalbėti, parafrazuoti, geriau nusakyti, tiksliau išreikšti savo mintis?
Algirdas Julius Greimas
Knyga „Asmuo ir idėjos“ skirta visapusiškai pristatyti žymaus semiotiko, mitologo, kalbininko, kultūros ir visuomenės kritiko bei eseisto Algirdo Juliaus Greimo (1917-1992) svariausią ir svarbiausią teorinio palikimo dalį, be kurios jis nebūtų tuo, kas buvo, yra ir liks humanitarinio bei socialinio mąstymo istorijoje, - jo semiotikos mokslinį projektą ir šio projekto plėtinius. Kritiškai persvarstomi semiotikos principai bei jos nagrinėjamos sritys, atveriamas filosofinis ir asmeninis egzistencinis A. J. Greimo mąstymo matmuo bei prasmė. Artimiausi jo mokiniai ir bendradarbiai, taip pat vėlesni pasekėjai Prancūzijoje, Italijoje, Lietuvoje ir kitur apibūdina svarbiausias semiotikos po Greimo atmainas bei atšakas, jų dabartinę būklę ir ateities perspektyvas.
Autorius: | Arūnas Sverdiolas |
Leidėjas: | Baltų lankų vadovėliai |
Išleidimo metai: | 2020 |
Knygos puslapių skaičius: | 710 |
Formatas: | 16x24, kieti viršeliai |
ISBN ar kodas: | 9786094701092 |
Parašykite atsiliepimą apie „Algirdas Julius Greimas. Asmuo ir idėjos, 2 tomas“