NEMOKAMAS pristatymas nuo 20€ į paštomatus Lietuvoje! Daugiau ČIA >>
Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime
Galimas knygos brokas (gali būti likusi žymė nuo anksčiau ant knygos nugarėlės užklijuotos kainos, pageltę kai kurių knygų puslapiai, gali būti susilankstęs, subraižytas arba įplyšęs knygos viršelis).
"Ajurveda. Sveikos gyvensenos išmintis" - tai išsamus jūsų sveikatos optimizavimo, ligų prevencijos ir energingo, džiaugsmingo gyvenimo receptas.
Acharya Shunya, tarptautiniu mastu pripažinta dvasinė mokytoja, kilusi iš įšventintos giminės, ajurvedos vedinių mokslų, jogos ir vedantos tyrinėtoja ir žinovė, studijuoja ir moko jau trisdešimt penkerius metus. Dabar ji moko savo dvasinės bendrijos ir išminties mokykloje „Vedika Global", kuri yra įsikūrusi Kalifornijoje, taip pat veda kursus internetu viso pasaulio mokiniams, vadovauja tarptautinėms stovykloms ir seminarams.
TURINYS
Pratarmė. Dr. David Frawley ... 7
Įvadas ... 9
ĮŽANGA Gyvenimo pagal ajurvedą menas ... 15
1 SKYRIUS Ajurvedos mokslas ir dvasingumas ... 37
2 SKYRIUS Pašlovinkite nubudusį dangų ... 65
3 SKYRIUS Pašalinimo svarba ... 99
4 SKYRIUS Natūraliai spindinčių šypsenų menas ... 121
5 SKYRIUS Tepimosi aliejais, maudymosi, rūpinimosi pojūčiais ir grožio ritualų teikiamas džiaugsmas ... 141
6 SKYRIUS Šventų ir sezoninių valgių gaminimas ... 185
7 SKYRIUS Miegas, seksas ir mankšta ... 225
PABAIGOS ŽODIS Pasiųskite į visatą ketinimą pagyti ... 259
Padėka... 261
1 PRIEDAS Receptų sąrašas ... 263
2 PRIEDAS Patarimai, kaip sveikai tuštintis... 265
3 PRIEDAS Patarimai, kaip rūpintis burnos ertmės sveikata ... 281
4 PRIEDAS Patarimai dėl ajurvedinės mitybos ... 291
5 PRIEDAS Sanskrito žodžių žodynėlis ... 335
Pastabos ... 339
Apie autorę ... 347
Atsiliepimai apie knygą ... 348
ĮVADAS
Kiekviena knyga prieš gimdama nukeliauja savąją dvasinę kelionę, ir ši nėra išimtis. Prisijunkite prie manęs šioje įkvepiančioje ir permainas skatinančioje kelionėje į gerą sveikatą.
i knyga gali padėti pagerinti jūsų sveikatos būklę. Sveikata nėra tik galimybė, kurią pavyksta įgyvendinti. Tai tikrovė, natūralus egzistavimo pagrindas. Jūs pasveiksite, kai pradėsite gyventi santarvėje su Gamtos intelektu. Tą žada ajurveda, Indijos penkių tūkstančių metų senumo sveikatos ir gydymo sistema.
Kai augau Indijoje, mačiau, kaip mano dvasinis mokytojas, mano senelis, kurį vadinau Baba, sergantiesiems ir kenčiantiesiems kalbėdavo apie jų sveiką prigimtį. Jis mokė kasdien gyventi santarvėje su gamta, ir tai paslaptingai padėdavo išgydyti kūną, protą ir sielą. Nors Baba nesutelkdavo dėmesio į simptomus ar į pačią ligą, mačiau, kaip išnykdavo vėžys, užgydavo opos, dingdavo depresija.
Manau, kad radau šių „stebuklų" paaiškinimą - jie tapo įmanomi todėl, jog mano mokytojas buvo dvasiškai sąmoninga būtybė. Jo dvasingumo neįmanoma paneigti. Tačiau kai užaugau ir pradėjau daugiau stebėti, supratau, kad labai svarbus veiksnys buvo ir Babos gebėjimas perteikti labai racionalų ajurvedos mokslą apie gyvenseną. Labai džiaugiuosi, kad mano mokytojas kartu su mokslo žiniomis, kurios taip pat apima arjuvedos gyvensenos išmintį, man perteikė ir savo dvasinius įsitikinimus. Jo mokymas ir palaiminimas įgavo šios knygos pavidalą, tad vis daugiau žmonių patys gali atrasti tiesą apie sveikatą.
Šios knygos pamokų skaitymas ir jų įgyvendinimas gali tapti perėjimo ritualu, kai rutininį ir beprasmį gyvenimą pakeičia tobulas, apimantis laisvę, kuri atsiranda pripažinus sveikatos suvokimą, apsisprendimą ir gamtos dovaną aktyviai veikti jūsų sveikatą ir savijautą. Pati sveikata visam laikui visiškai panaikins ligos paradigmą.
Ajurveda siūlo du požiūrio į sveikatą metodus. Pirmasis yra profilaktinis ir skatinamasis. Sis metodas pataria, kaip saugoti ir stiprinti sveikatą pasitelkiant įvairius gyvenimo būdo metodus. Tai yra išminties metodas, pažadinantis vidinę sveikatą. Sanskrite jis vadinamas svastjarakša. Į kiekvieną šio metodo žingsnį įtrauktos giminingų jogos ir vedantos mokslų pamokos.
Antrasis metodas yra „atstatomasis". Jis apima ligų kontrolę vartojant augalinius preparatus, kūno procedūras ir net operavimą (nors dabar operavimas ajurvedoje taikomas nedažnai). Sanskrite šis metodas vadinamas vikarą prašamana. Abu šie metodai, tinkamai derinami, yra veiksmingi.
Tačiau sveikatos negalima pažadinti bet kuriuo laiko momentu. Jei gydoma vaistais, bet nesilaikoma sveiko gyvenimo būdo, organizmas labai greitai tampa mūšio lauku. Mūsų viduje slypi neišsenkamas galios šaltinis, dvasinė tiesa, kurią privalome gerbti, todėl niekada nepasiduokime jokiai ligai vien todėl, kad diagnozė ir prognozė skamba bauginamai. Iš tiesų dabar kaip niekada anksčiau reikia ypač sužadinti savo slaptą sveikatos reakciją pasitelkiant mokslišką gyvenimo būdą, kuris dera su gamtos dėsniais. Jei vartojate rytietiškus arba vakarietiškus vaistus, sveikas ajurvedos įkvėptas gyvenimo būdas paspartins išgijimą ir užtikrins gerą savijautą.
Jūsų kūnas yra nuostabiai išmintingas ir turi atsistatančių mechanizmų. Dar labiau juo pasitikėk ir padėk jam pačiam pagyti, — mokė mane Baba. Be to, dažnai pakanka vien ajurvediško gyvenimo būdo, kad būtų pažadinta snaudžianti „sveika reakcija".
Gyvenimo būdas mažų mažiausiai yra tarsi įkvepiantis menas - jis užlieja mūsų sąmonę naujomis egzistavimo ir tapsmo galimybėmis. Gyvenimo būdas, sukeliantis mums pilnatvės jausmą ir optimizmą, teigiamai veikia mūsų jausmus bei įsitikinimus apie visatą ir apie mus pačius. Kartais galite pastebėti, kad visą dieną šypsotės be jokios priežasties.
Nagrinėdami ajurvedos literatūrinius šaltinius, nuo vedų (4500 m. pr. Kr.) ir iki pat XVI amžiaus, pastebėsime, kad svarbiausia juose yra gyvensenos išmintis. Tik vėlesniuose tekstuose vis daugiau dėmesio pradėta skirti ligoms gydyti. Tiesą sakant, kaip tik taip ir gyveno išmin-čiai, palikę mums senovines vedas ir originalius ajurvedos, jogos, vedantos, meditavimo, šventojo meno, architektūros, muzikos bei šokių dvasinius mokslus. Sie išminčiai kasdien puoselėjo spindulingą sveikatą kaip jų sąmonės dievo išraišką. Jie negyveno apimti nuolatinės baimės dėl ligų. Jie galvojo apie sveikatą, ja gyveno ir džiaugėsi. Tad nenuostabu, kad jų senoviniame mokyme slypi išmintis, galinti šiandien visą mūsų planetą padaryti sveiką. Net jei aiškiaregius ištinka liga (nes irimas yra neatskiriama natūralios tvarkos dalis), jie šią ligą gydo (arba su ja susitaiko) elegantiškai ir gražiai neleisdami savo sąmonei „subyrėti į šipulius".
Deja, šiandien daugelis praktikuojančiųjų ajurveda nusprendžia „sutvarkyti" ligą ir nenori kantriai bei ilgai mokytis gyvenimo būdo. Jie yra susipažinę su gyvensenos principais, bet šios žinios nėra sukauptos iš jų asmeninio gyvenimo patirties, todėl tokie žmonės būna labai įsigilinę į „ligos suvokimą", dažnai tiki, kad rezultatas bus neigiamas, ir dėl to mažina pagijimo tikimybę. Jie taip pat skuba skirti augalinius preparatus. Pavyzdžiui, nemigai gydyti labai dažnai skiriamos nykstančios vaistažolės nardostachys jatamansi, o ne aiškinama gyvenimo būdo išmintis. Aš tai vadinu receptiniu ajurvedos modeliu, kuris yra labai panašus į vakarietiškus gydymo metodus, kai vaistai skiriami įvertinant simptomus, bet nesistengiama pakeisti gyvensenos. Toks gydymas sukelia priklausomybę nuo vaistų ir neskatina pasikliauti savimi remiantis subalansuotu gyvenimu, kuris yra kur kas pranašesnis už bet kokius vaistus. Aš asmeniškai atsiriboju nuo šio ajurvedos modelio.
Mano knygoje į deramą vietą grąžinama mokymo apie gyvenseną išmintis ir pirmenybė teikiama sveikatai. Todėl ji suteikia paprastiems žmonėms, jums ir man, galią, nes gyvensena suteikia laisvę kurti savo pačių sveikatą savo namuose ir mums tinkamomis sąlygomis.
Autorius: | Acharya Shunya |
Leidėjas: | Ramduva |
Išleidimo metai: | 2018 |
Knygos puslapių skaičius: | 352 |
Formatas: | 21x26, kieti viršeliai |
ISBN ar kodas: | 9786098145373-BR |
Vertėjas: | Donatas Masilionis |
Iš kokios kalbos versta: | anglų |
Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti